KLA - PLZ 2:5

KLA - PLZ 2:5 - Škoda díky dobrému úvodu vyhrála v Kladně, první gól vstřelil Adam Benák

Přípravné období se pomalu blíží do svého finále. Škodovka v předposledním duelu před novou sezónou zamířila do středních Čech, kde se utkala s Kladnem.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:5
0:2, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 24. Sideroff (Ticháček, Bláha), 47. Frolík – 4. Indrák (Schleiss), 8. Hrabík (Holešínský, Lev), 23. Mertl (Matýs), 31. Benák (Schleiss), 60. Lev
Průběh utkání: 0:0, 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Vyšší tresty: Navíc Jarůšek (KLA) - 5+OK, faul kolenem

Rozhodčí: Jaroš, Sýkora – Šimánek, Klouček.

vyloučení
4:7
Využití
1:1
V Oslabení
1:2
střely na branku
38:18
Diváci
1125

Rytíři Kladno

Brízgala (Bow) – Klikorka, Slováček, Dotchin (A), Veber, Ticháček, Martenet – Kusý, Plekanec (C), Frolík – Sideroff, Klepiš, Jarůšek – Babka, Pytlík, Bláha O. – Beran, Melka, Strnad.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Hlavaj) – Kvasnička, Zámorský, Laakso, Dujsík, Houdek, Piskáček (A), Malák – Schleiss (C), Lev (A), Indrák – Hrabík, Benák, Holešínský – Pour, Adam, Rekonen – Matýs, Mertl, Jansa.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Škoda měla výborný vstup do utkání, na začátku čtvrté minuty měl velkou příležitost Jan Schleiss, po přihrávce Lva pálil z vrcholu pravého kruhu, brankář Kladna ho ovšem vychytal. Jenomže útočná akce indiánů pokračovala, kotouč se odrazil k volnému Miroslavu Indrákovi, který vyplaval sám mezi kruhy a pohotovou ranou již poslal Západočechy do vedení. Vyrovnat se pokoušel Pytlík, Dominik Pavlát byl však na svém místě. To indiáni mířili nedlouho poté znovu do černého. Skvělou práci u zadního mantinelu předvedl Adrián Holešinský, ten posléze přesně načasovanou přihrávkou oslovil na hraně brankoviště Kryštofa Hrabíka a ten skrz beton zdvojnásobil plzeňské vedení. Plzeň byla rázem při chuti, navýšit vedení mohl ještě Petr Zámorský, z pravého křídla ale jeho rána jen těsně minula branku. Vzápětí Richard Jarůšek ostře kolenem trefil Jakuba Poura a za tento nevybíravý zákrok byl forvard Kladna okamžitě poslán do kabin. V přesilové hře Škoda držela kotouč, avšak všechny jejich rány tentokrát ztroskotaly na gólmanovi. Naopak v oslabení mohl po přihrávce Plekance udeřit Frolík, avšak neuspěl. Po dvaceti minutách tak vedli indiáni o dvě branky.

I do prostředního dějství vstoupila Plzeň ve velkém tempu, znovu mohl udeřit Miroslav Indrák, který se opět zjevil mezi kruhy, tentokrát jeho ránu Brízgala včas vykopl svým betonem. Při další šanci už se nicméně měnilo skóre a to dokonce ve vlastním oslabení. Tomáš Mertl zabojoval u mantinelu, puk posléze předal Ondřeji Matýsovi, který si nabruslil před branku a Mertl mu nakonec puk v rychlosti ukradl a prostřelil brankáře potřetí. Rytíři avšak početní výhodu přece jen využili. O minutu později dostal nabito na levém kruhu Deven Sideroff a ten se trefil přesně pod horní tyčku. Plzeň mohla krátce po vhazování opět udeřit, avšak střela Houdka, ani dorážka Matýse v brance neskončila. V polovině zápasu přišla chvíle, na kterou netrpělivě čekali plzeňští fanoušci. Od modré čáry si sjel až na vrchol levého kruhu Adam Benák a šestnáctiletý talent českého hokeje se prosadil nechytatelnou ranou pod horní tyčku. Stejný hráč měl na hokejce dokonce ještě jednu branku, v přečíslení dvou na jednoho mu však v nejméně vhodnou dobu puk přeskočil hokejku.

Škoda na startu třetí třetiny kontrolovala hru, Kladno se dlouho nemohlo dostat do vážnějšího zakončení. Navíc indiáni dostali k dispozici další přesilovou hru, avšak Rytíři v oslabení paradoxně zkorigovali skóre. Michael Frolík nabral rychlost ve středním pásmu, poté vystřelil přes Zámorského z pravého křídla a puk se štěstím nakonec přeletěl i Dominika Pavláta v brankovišti. Kladno vycítilo šanci, při hře pět na pět pálil z ostrého úhlu Jakub Klepiš, tentokrát své mužstvo Pavlát pohotovým zákrokem podržel. Naopak pátou branku měl na hokejce Ondřej Matýs, který si našel prostor v útočném pásmu, jeho křižná ovšem jen o kousek minula prostor mezi třemi tyčemi. Následně zkusil zakončit Benák chytře mezi nohami, domácí brankář byl nicméně u své bližší tyče pozorný. Kontaktní branku měl krátce před koncem na hokejce Dotchin, jeho projektil ale v brance neskončil. V závěru to Středočeši zkusili v šesti, navíc jen proti čtyřech bránicích hráčům Plzně. Všechny plány Kladna ovšem zadupal Jakub Lev, který přes celé hřiště trefil prázdnou domácí branku. Plzeň vyhrála v Kladně 5:2.

FOTO: Roman Mareš.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Samozřejmě jsem rádi, že jsme dnes vyhráli. Byl to takový zápas nahoru dolů. Do utkání jsme vstoupili dobře, avšak paradoxně nás posléze srazila naše pětiminutová početní výhoda. Následně hra byla hodně rozkouskovaná, hráli jsme hodně v oslabení.“