JUN: PLZ - LIT

Junioři zapisují druhé vítězství v sezóně, porazili Litvínov!

Plzeňští junioři chtěli rychle zapomenout na porážku na ledě Hradce Králové a navázat tak na poslední vítězství na domácím ledě při západočeském derby. A to se povedlo. Utkání s Litvínovem mělo jednoznačný průběh a Škodovka se mohla radovat z vítězství 6:3.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

6:3
3:0, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 4. J. Matějka (Skok, Hála), 6. Hála (Skok), 19. A. Dvořák (Šiler), 26. J. Matějka (A. Dvořák, Hodinář), 30. Hořejší (Prošek, Řehoř), 46. Pešek (Hála, Hodinář) – 36. O. Postl I (Bednařík, M. Hora), 56. Bednařík (O. Postl I, D. Čech), 60. D. Čech (M. Hora, Peroutka)

50

Houdek (D. Jansa) – Houdek (A), Dolhý (C), Skok, Hodinář, Hromádka, Cícha, Prošek – A. Dvořák, M. Soukup, Šiler – Pešek, Mazanec (A), Hála – Řehoř, Matějka, M. Hořejší – Makovec

Kubík (od 26. Stránský) – M. Hora (A), Vaverčák, Zachariáš, Werner, Bystřický, Soušek, Prokeš – Dohnal, D. Čech (A), O. Postl I – Bednařík, Višněvskij, L. Tůma – Hauptvogel, Peroutka, Dej (C) – D. Horský, Ducháček, Špaček

Miroslav Šimák 0 0 0 0 0

Již od úvodu utkání měla domácí Škodovka jasnou herní převahu a odměnou pro ni byla branka Jiřího Matějky ve čtvrté minutě. Plzeňský útočník si našel odraženou střelu Jana Skoka a dorazil ji do sítě. Za necelé dvě minuty už to bylo 2:0 pro domácí. Daniel Hála využil zaváhání litvínovské obrany a z mezikruží propálil Adama Kubíka. Plzeň dominovala i nadále a soupeř nedokázal na hru domácích najít odpověď. Necelé dvě minuty před koncem zvýšil Adam Dvořák po pěkné akci Jakuba Šilera vedení indiánů na 3:0.

I do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a po Dvořákově pasu mezi kruhy upravil skóre na 4:0 svým druhým gólem Jiří Matějka. Ihned na to se hosté rozhodli pro střídání brankářů - Kubíka nahradil Stránský. Přesně v polovině zápasu už to bylo o pět. Marek Hořejší vložil hůl do nahození Hynka Proška a rozradostnil svůj tým popáté. Ve 36. minutě ale bylo sníženo. Ondřej Postl si našel odražený kotouč a při vlastním oslabení snížil na 1:5. V závěru třetiny mohli ještě hosté přidat další branku, ale Štěpán Houdek všechny pokusy Vervy lapil.

Nástup do třetího dějství rovněž patřil Západočechům. Ondřej Pešek ve 46. minutě po kličce do forhendu opravil skóre zápasu na 6:1. Litvínov dokázal nepříznivý vývoj korigovat až v poslední pěti minutovce. Nejprve využil přesilovou hru Jakub Bednařík střelou z první. V poslední vteřině třetí třetiny dal výsledku finální podobu Dominik Čech svou dorážkou. Škoda Plzeň tak vyhrála domácí zápas s Litvínovem 6:3 a připsala si druhé vítězství v sezóně.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dneska to byl zápas dvou polovin, dvou našich tváří. Tak trošku s nadsázkou Jekyll a Hyde. Zhruba do poloviny duelu to byl z naší strany výborný výkon, vedli jsme 5:0, kluci šlapali a dodržovali veškeré věci, které po nich požadujeme. Pak jsme bohužel sklouzli k exhibicionismu. Zadovky, přehrávané akce, neproměněné šance, dlouhé střídání, individualismus a zbytečně fauly a ten výkon už pak nebyl takový. Nicméně z dnešního zápasu bereme tři body a musíme se připravit na další utkání. Skončila první čtvrtina a s ní nejsme vůbec spokojeni. Teď to nabere rychlost a my potřebujeme udělat bodovou sérii a dotáhnout tu ztrátu.“