OF3 PLZ - LIT

OF3 PLZ - LIT 1:2pp: Déjà vu z roku 2011, Plzni opět končí sezóna po brance v oslabení v prodloužení

Obrovské drama přinesl třetí duel předkola play off mezi domácí Plzní a Vervou, kam se série přesunula z Litvínova.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

1:2p
1:1, 0:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 2. Pour (Bučko, Mertl) – 2. Kudrna (Jurčík), 76. Jurčík (Baránek).

6531

Klouček (Hlavaj) – Laakso, Zámorský, Piskáček (A), Bučko, Kvasnička, Dujsík, Malák – Söderlund, Indrák, Matýs – Holešinský, Šiler, Rekonen – Pour, Mertl (A), Schleiss (C) – Straka, M. Soukup, Jansa

Tomek (Zajíček) – Baránek, Zile, Šalda, Jaks, Czuczman, D. Zeman, Demel – Kirk, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (A) – Kudrna, Jurčík, Abdul – Zygmunt, Gut, Havelka

Petr Zámorský 0 0 0 0 0

Utkání začalo pěkně zostra! Nejprve všem na ledě pláchl Ondřej Kaše, avšak na Kloučka si nepřišel. Domácí ale otočili hru, Mertl nabil Martinu Bučkovi, jehož ránu ideálně mimo dosah brankáře tečoval Jakub Pour. Jenže černožlutí přispěchali s rychlou odpovědí. Do úniku se tentokrát dostal Andrej Kudrna, který vymetl všechny pavučinky v pravém horním růžku. Po chvilce předal Söderlund ze strany před branku najíždějícímu Matýsovi, ten vedení svým barvám nevrátil. V dalším tlaku těsně minul zařízení Kvasnička, který si od modré sjel až na levý kruh, pokračující akci úspěšně nezakončila ani tečovaná střela Schleisse. V lapačce Tomka pak zase skončila rána Söderlunda, jenž se vykličkoval ze strany až mezi kruhy. O první přestávce tak měly oba celky k vítězství stejně daleko.

Prostřední dějství odšpuntoval parádním dvojzákrokem Klouček, který nejprve vyrazil ránu Davida Kašeho a poradil si i dorážkou bratra Ondřeje. Na druhé straně se činil i Tomek, když nejprve vytáhl Jansovu ránu tečovanou Strakou a následně vytěsnil i dorážku Soukupa. Po chvilce v přesilovce hosté na jeden dotek vykombinovali pozici pro Hlavu mezi kruhy, mezi betony ale místo nebylo. Šachovou partii tak měla rozetnout až závěrečná část.

Tu načal po sérii vyloučení Indrák, jenž obdržel pas na brankoviště, Tomek se ale stihl přemístit. Lapačkou se zase zaskvěl Klouček, když se do toho tvrdě opřel Koblasa. Poté rychlý protiútok zakončovali plzeňští beci - Piskáček předal Zámorskému, jeho pumelice těsně minula cíl. V závěru základní části si plzeňský stadion po nedávném nechutném zákroku pardubického Houdka na Söderlunda prožil další ošklivé chvíle. Schleiss byl totiž po střele naprosto stejným způsobem zákeřně sestřelen na hlavu a pochopitelně nedohrál, litvínovský Jaks vyfasoval samozřejmě trest do konce utkání. Duel tak doklopýtal do prodloužení.

V něm nejprve přispěchal s povedenou střelou Zámorský, muž s maskou Severočechů vytěsnil ramenem. Na Kloučka to zase ze strany zkoušel na vzdálenější tyč Kudrna, proti byla pohotová lapačka. Zápas i celou sérii nakonec rozetl Ondřej Jurčík, který využil vyloučení Poura a z osy hřiště pár metrů za modrou rozvlnil síť. Historie z roku 2011 se tak pro modrobílé opakuje...

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Těžko se mi takové utkání hodnotí. Dostali jsem se do vedení, bohužel jsme vzápětí hned inkasovali. Souhlasím s kolegou, že velmi dobrý výkon předvedli oba gólmani. Na konci normální hrací doby jsme měli pětiminutovou přesilovou hru, tu jsme ovšem nesehráli dobře. To nás obecně trápilo celou sezónu, speciálními formacemi jsme si vůbec nedokázali pomoci. V prodloužení jsme se zbytečně naopak nechali vyloučit, Litvínov toho šťastně využil, to tak v play off bývá.“

Karel Mlejnek (HC Verva Litvínov): „Z mého pohledu to bylo velice vyrovnané utkání. Góly padly v prvních dvou minutách. My jsme tam ještě předtím měli samostatný nájezdy a dvě tutovky, bohužel to tam nespadlo. V celém zápase kralovali oba brankáři. V prodloužení jsme si vzali utkání šťastným gólem na svou stranu, což nás samozřejmě velice těší.“