Ve Zlíně rozhodla poslední třetina

Z l í n - Až branka Veselého tři minuty před koncem rozhodla o porážce Keramiky na zlínském ledě. Po celý zápas předváděly oba týmy zajímavou podívanou, kterou okořenil nádherným gólem po dlouhém sólu Josef Straka. Druhou branku Plzně přidal Radek Duda.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:2
0:1, 2:1, 2:0

: 29. Pivko (Okál), 33. M. Hamrlík (Vlach, Veselý), 57. Veselý (Vlach, M. Hamrlík), 60. Okál (M. Hamrlík) - 13. J. Straka, 34. Duda (Dobroň, Řezníček). Rozhodčí: Haškovec - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4916.

PSG Berani Zlín

Pešat - M. Hamrlík, Zubíček, Marušák, Hriňa, Hučko, Galvas - Okál, Vlach, Veselý - Ministr, Martin Čech, Pivko (45. L. Vlček) - I. Rachůnek, Jenáček, Hubáček

Barta - Dobroň, Řezníček, Chvojka, I. Vlček, Vobořil, Výborný - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Krátoška, Matějovský - J. Štefanka, Voskár, Volák - V. Král, Švík, Adamský

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
12:58 Josef Straka Straka, Dobroň, Řezníček, Dvořák, Andrašovský Hamrlík, Zubíček, Veselý, Vlach
28:27 Libor Pivko Miroslav Okál Pivko, Okál, Marušák, Hriňa, Čech Chvojka, Vlček, Duda, Krátoška, Matějovský
32:38 Martin Hamrlík Rostlislav Vlach Ondřej Veselý Hamrlík, Vlach, Veselý, Zubíček, Okál Dobroň, Řezníček, Štefanka, Voskár
33:56 Radek Duda Michal Dobroň Josef Řezníček Duda, Dobroň, Řezníček, Krátoška, Matějovský Hriňa, Hučko, Pivko, Rachůnek, Hubáček
56:10 Ondřej Veselý Rostislav Vlach Martin Hamrlík Veselý, Vlach, Hamrlík, Zubíček, Okál Dobroň, Řezníček, Straka, Andrašovský
59:55 Miroslav Okál Martin Hamrlík Okál, Hamrlík, Zubíček, Vlach, Veselý Řezníček, Výborný, Straka, Matějovský, Štefanka
Reportáž

V úvodní třetině byl více zaměstnaný domácí brankář Pešat, který se po dvou kolech vrátil do branky místo Tučka. Nejprve betonem vyrazil nebezpečný pokus Štefanky, potom kryl i bekhend Andrašovského.Plzeň byla aktivnější a po zásluze šla do vedení. Pešata ale překonal až Josef Straka, který v přesilovce dotáhl do gólového konce lahůdkové sólo, při kterém udělal ze tří zlínských protihráčů slalomové tyče. Na druhé straně zlikvidoval Barta dvě střely nejlepšího kanonýra Medvědů Jenáčka.

Druhá třetina přinesla zlepšenou hru z obou stran. O vyrovnání se postaral Okál, když sedm vteřin po návratu z trestné lavice naservíroval puk Pivkovi a ten do prázné branky nezaváhal. Další branku vsítili domácí v přesilovce při vyloučení Matějovského, Bartovu síť málem protrhl ranou od modré Hamrlík. Do kabin šly ale oba týmy za nerozhodného stavu, když Duda dokázal pod víko zamést zpětnou přihrávku Dobroně a poté ještě trefil domácí Hriňa břevno.

Ve třetí části se oba soupeři snažili strhnout vedení na svou stranu. Domácí přišli o zraněného Pivka, ale i bez něj se ale domácí prosadili. Další přesilovku zúročil po Vlachově nahrávce Veselý. Medvědi se v dramatickém závěru ubránili při vyloučení Okála a navíc zlínský kapitán pět vteřin před koncem pečetil výsledek.

Stanislav Přikryl (Zlín): "V první třetině byla Plzeň lepší, na nás bylo vidět nevydařené utkání na Slavii. Škoda, že jsme neudrželi déle vedení 2:1. V poslední části byla hra vyrovnaná, v závěru jsme byli šťastnější a rozhodli v přesilovce."

Milan Razým (Plzeň): "Podali jsme dobrý bojovný výkon, ale neproměnili jsme šance, které jsme si vypracovali. Naši hráči udělali několik individuálních chyb, které bohužel soupeř potrestal."