Druhý bod ukradl na druhý pokus Balaštík

P l z e ň - Po šesti utkáních, ve kterých vyšel plzeňský tým bodově naprázdno, hostili keramici předposlední Zlín. Bod má jistě svou cenu, ale prohru v prodloužení nelze pokládat za úspěch ani po dalším z nepříliš kvalitních výkonů. Reprezentační přestávka může mužstvu jedině prospět.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

2:3p
1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

15. J. Straka (Dobroň, Řezníček), 57. Andrašovský (Ujčík, J. Straka) - 10. I. Rachůnek (Marušák), 54. Marušák (Blaťák), 65. Balaštík (Okál). Rozhodčí: Vokurka - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 5744

Barta - Dobroň, Řezníček, Vobořil, Výborný, Mazanec (32. Jiří Hanzlík), I. Vlček - Ujčík, J. Straka, Adamský - M. Dvořák, Švík, Andrašovský - J. Štefanka, Voskár, Volák

PSG Berani Zlín

Tuček - Marušák, Blaťák, Mojžíš, Zubíček, Galvas, Hriňa - Balaštík, Vlach, Pivko - I. Rachůnek, Hubáček, Jenáček - M. Okál, Bartek, Veselý

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
9:49 Ivan Rachůnek Jiří Marušák Martin Jenáček Rachůnek, Marušák, Jenáček, Blaťák, Hubáček Vobořil, Výborný, Dvořák, Švík, Andrašovský
14:59 Josef Straka Michal Dobroň Josef Řezníček Straka, Dobroň, Řezníček, Ujčík, Adamský Marušák, Hriňa, Okál, Veselý
53:15 Jiří Marušák Miroslav Blaťák Marušák, Blaťák, Balaštík, Vlach, Pivko Vobořil, Výborný, Adamský, Dvořák
56:16 Dušan Andrašovský Viktor Ujčík Josef Straka Andrašovský, Ujčík, Straka, Dobroň, Řezníček Zubíček, Galvas, Rachůnek, Hubáek, Jenáček
64:13 Jaroslav Balaštík Miroslav Okál Balaštík, Okál, Galvas, Blaťák Dobroň, Dvořák, Švík, Volák
Reportáž

Kdo přicházel na zápas o pár minut později, musel si venku myslet, že utkání ještě nezačalo. Na stadionu totiž bylo téměř hrobové ticho, které způsobil především sedící kotel. Ten začal skandovat v 11. minutě. Nejprve se dožadoval odvolání plzeňských funkcionářů a vyvolával bývalé hráče svého oblíbeného klubu. Potom už začal fandit normálním způsobem. Za ticha se hrál poměrně nezáživný hokej, ale diváci viděli díky chybám obran šance i gól. Ve 4. minutě sice někteří fanoušci začali tleskat, ale poté jim hodně zatrnulo. Vlček s Mazancem zaváhali, ale Balaštíkovi před Bartou sjel puk z čepele. V 6. minutě už Veselý dokonce překonal plzeňského gólmana, ale na brankové čáře zastavil kotouč Vobořil. Po dvou varováních Zlín v 10. minutě udeřil. Barta vyrazil před sebe střelu z dálky, kterou dlouhým blafákem do bekhendu pohodlně dorazil Ivan Rachůnek – 0:1. V 15. minutě ovšem Plzeňští využili přesilovou hru, když se po rychlé kombinaci první pětky z úhlu přesně pod víko trefil Josef Straka - 1:1! V 16. minutě chtěl Andrašovský překvapit brankáře hostí nečekaným vyjetím zpoza brány. To mu nevyšlo, stejně jako nájezd 2 na 1 v 18. minutě, kdy nepřihrál Dvořákovi. Celkově byl v úvodní dvacetiminutovce lepší Zlín, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve 22. minutě se před Tučkem vytvořil obrovský závar, ale všechny pokusy domácích zblokovali hráči ve žlutomodrých dresech. I v dalším průběhu druhé třetiny měli více ze hry keramici, ale Tuček vyrazil i pěknou střelu Adamského, kterému se v elitní formaci evidentně líbilo. Ve 28. minutě se Plzeň perfektně ubránila, navíc Dobroň i Dvořák nedali gól z povedeného brejku. Nápor domácích kolem poloviny zápasu narušilo oslabení, ale i během něj (ve 32.) se hrálo na obou stranách kluziště. V brejkové situaci dvou hráčů proti jednomu však Straka zbytečně vracel puk Ujčíkovi. Dopředu se tlačila obě mužstva, ale největší šanci zbytku 2. třetiny neproměnil další hráč v modrobílém. Štefanka nepřekonal rozhozeného Tučka, takže po čtyřiceti minutách svítily na ukazateli skóre stále dvě jedničky.

Pro ty z vás, kteří utkání neviděli, se musí uvést na pravou míru kvalita předvedené hry. Ta byla podprůměrná, odpovídala umístění obou mužstev v tabulce. Hned v úvodu třetí části sehrál domácí tým přesilovku mizerně. Ve 44. minutě sehráli hosté svou početní výhodu efektněji, ale ovoce v podobě vstřelené branky to nepřineslo. Jestliže někdo dorazil na hokej až v polovině třetí třetiny, mohl se právem domnívat, že hlavní rozhodčí vyloučil svého asistenta. Ten totiž seděl na trestné lavici poté, co dostal pukem do obličeje. To byl jeden z nejzajímavějších momentů duelu plného nepřesností, po kterých vznikaly brankové příležitosti. Jednu z šancí využil při přesilové hře Marušák bombou od modré čáry – 1:2. Zlínští se pak logicky soustředili na důsledné bránění a vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich podržel své spoluhráče Libor Barta, který vlastně umožnil svému týmu vyrovnat. To se povedlo Andrašovskému po vyslechnutí pokynů trenérů při time-outu a po vysoké střele Dobroně, kterou zlínský brankář neudržel – 2:2! Modrobílí se snažili získat plný počet bodů, ale když neskóroval ani Švík, došlo na první letošní domácí prodloužení.

To bylo zajímavější než normální hrací doba, oba týmy se najednou hrnuly do útoku. Nerozhodli ani Švík s Vobořilem na jedné straně, ani Jenáček, jenž to dvakrát zkoušel na opačné straně hrací plochy. Ve 4. minutě fauloval v půlce hřiště u pravého mantinelu Výborný ujíždějícího Balaštíka, který vzápětí zahodil trestné střílení. Ten svoje zaváhání napravil v čase 64:13, kdy přesnou střelou zakončil brejk Zlína – 2:3.