PLZ - PCE 3:4 - Strašidelná první desetiminutovka přinesla vyrovnání série na 2:2!

Plzeň - Ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání série mezi Plzní a Pardubicemi doufali domácí hokejisté společně s naplněnou ČEZ arénou v další vítězství, který by bylo bývalo posunulo Západočechy na dostřel semifinále. Ale růžový sen se začal bortit hned po deseti minutách, kdy na ukazateli skóre svítilo děsivé skóre 0:3 a ani jeden z plzeňských gólmanů neudržel čisté konto. Modrobílí mocně finišovali, ale dokázali se dotáhnout pouze na těsnou porážku, o kterou se nejvíce zasloužil především explzeňský Tomáš Divíšek, jenž si připsal čtyři kanadské body za dvě branky a stejný počet asistencí.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:4
0:3, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 29. Straka (Dresler), 38. Adamský, 45. Vlasák (Straka) - 6. Divíšek (Čáslava), 8. Divíšek (Cetkovský), 10. Lojek (Divíšek), 32. Pivko (Divíšek, Snopek). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 8 178. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.

Chábera (8. Francouz) - Dresler, Smrek, Benák, Redlihs, J. Nedvěd, Čakajík - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kubalík, Matějovský - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - od 21. Kubica, Laš, Lev

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Čáslava, Lojek, Píša, Havíř, Snopek, Kolář II - Zohorna, Divíšek, Pivko - Cetkovský, Tvrdík, Somík - Kolář I, Koukal, Starý - Bláha, Semorád, Rákos

Pavel Vostřák 0 0 0 -1 0

K potěšení domácího publika nastoupil do utkání jak Smrek, který v posledním utkání odstoupil již v první třetině, tak i Redlihs, Cartelli a Benák, kteří v předešlém zápase dohrávali se zdravotními problémy. Do úvodního dějství se obě strany pokusily nastoupit a zatlačit soupeře do úzkých. K vidění tak byl svižný hokej se zabezpečenými obranami. Lepší úvod se však povedl týmu hostí, když se v sedmé minutě „prošoural“ puk z Divíškovy hole do Cháberovy branky. Netrvalo dlouho a Divíšek slavil druhý úspěch. Tentokráte Chábera touš vyrazil. Kotouče si ale jako první všiml právě Divíšek a druhou trefou vyhnal Cháberu z branky. Francouz si tak v osmé minutě připsal druhý start v play off. To od Divíškovy řady ovšem nebylo vše. Hned o dvě minuty déle se totiž trefil Lojek ve výhodě, kterou rozhodčí signalizovali po faulu na explzeňského Divíška. Start do zápasu se Plzeňským tedy vůbec nevyvedl a co zlepšit a jak hrát mohl připomenout trenér Hynek svým svěřencům vzápětí při oddechovém čase, jenž si vyžádal. Domácí posíleni radami vlétli do soupeřova pásma jak uragán. Výsledkem byl ale pouze faul na Dvořáka. Ten rozhodčí ocenili čtyřmi trestnými minutami. Vzhledem k vyloučení Matějovského se ale domácí příliš k ohrožení brány nedostali. O to větší šanci měli při faulu opět na Dvořáka. 59 sekund dvojnásobné přesilovky bylo ale pro domácí borce málo a tak obecenstvo dostalo do varu pouze pár pěkných šancí a pádů plzeňských hráčů po souboji se soupeřem. Modrobílým hráčům snaha na zvrácení stavu nelze upřít, avšak k tomuto cíly nenapomohl ani Vostřákův průnik, ani přesilová hra hraná na přelomu první a druhé třetiny.

Do druhé třetiny se Plzeňští vrhli posílení i o čtvrtou útočnou formaci, která se prezentovala atraktivním přímočarým hokejem. Gólu se však domácí stále ještě nedočkali. Nuda však na plzeňském městském stadionu nebyla. K tomuto faktu přispěl jak výsledek, tak trocha rozhodnutí pánů v pruhovaném dresu, která se ne zrovna všem fanouškům zamlouvala. Všeobecně se začalo hrát agresivněji a poměrně „mírumilovné“ série byl konec. Domácí za svoji snahu byli odměněni gólem přibližně v polovině utkání, kdy Dreslerovu střelu dorazil do klece Pardubic kdo jiný, než kapitán Straka. Stejně jako v druhém utkání se Plzeňští neradovali dlouho. V čase 31:08 opět zaúřadovala Divíškova formace a přečíslení dvou hráčů na jednoho zakončil s přehledem Pivko. Že čtvrtá lajna sestavená z mladíků může hrát play off ukázal Lev, který dlouhým lobem z obraného pásma až na útočnou modrou našel Kubicu. Ten se však evidentně zalekl příležitosti a osamocen před Lašákem poslal touš půl metru vedle branky. Do podobného úniku se dostal i Martin Adamský, který zabránil střele a jako první dohnal odražený kotouč. Lašákovi tváří v tvář udělal na své poměry nezvykle kličku do forhendu a mohl oslavit druhý plzeňský úspěch v Lašákově brance. Domácí tým tento gól nevídaně nakopl a na pardubického brankaře se řítila jedna šance za druhou. Všechny však byly bez brankového efektu, ačkoliv k němu mnohé neměly daleko.

V úvodu třetí části se mužstva snažila o útočný hokej. Okénko v domácí obraně našel Kolář. Jeho samostatný nájezd ale utnul vysunutou hokejkou Francouz. Protože heslo „nedáš – dostaneš“ platí v hokeji dvojnásob, radovali se domácí. Po útočné akci Straky zakončené Tomasem, obkroužil Vlasák branku a zasunul touš do prázdné klece. Plzeňští bojovníci vycítili šanci a takřka celou závěrečnou třetinu to vypadalo, jakoby hrály Pardubice v oslabení. Trestná lavice však zela prázdnotou. Zákrok dne si schoval Lašák na čas 59:33. Při power-play zývala před Strakou prázdná branka. V momentě, kdy se radostí začal stadion otřásat v základech se najednou objevila Lašákova lapačka, která ukryla touš směřující do brány.