JUN: PCE - PLZ

Juniorka uloupla perníčkům všechny tři body

Junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Plzeň 1929 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Plzeňská juniorka dokázala Východočechy přetlačit na jejich ledě a veze domů všechny tři body! Indiáni vedli o dvě branky, ale domácí dokázali zápas zdramatizovat v přesilovce. Nicméně ani závěrečný tlak na výhře hostů nic nezměnil. Vítěznou branku vstřelil Andrlík, který si tak sám dal dárek k jeho sedmnáctým narozeninám, jež slavil v den zápasu.

HC Dynamo Pardubice - HC Plzeň 1929

1:2
0:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 59. Březina (Vachutka) - 14. Moravčík (Schleiss), 47. Andrlík (Schleiss). Rozhodčí: Doležal - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 80. Střely na branku: 37:20.

HC Dynamo Pardubice

Jirout - Škvor, Pilný, Petira, Bureš, Havel, Chmelař, Vácha, Fridrich, Moučka, Robertson, Vachutka, Březina, Starý, Veselý, Havlík, Voženílek, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec.

HC Plzeň 1929

Brabec - Marcel, Šmíd, Tichý, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Noga, Přikryl, Houfek, Kepka, Tulacha, Langer.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Daniel Brabec 60 37 1 36 97,30 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Andrlík 1 0 1 0 2
Antonín Bastl 0 0 0 0 0
Jakub Houfek 0 0 0 0 2
Jiří Kepka 0 0 0 0 0
Matyáš Kubík 0 0 0 0 2
Matěj Langer 0 0 0 0 0
Patrik Marcel 0 0 0 0 2
Filip Mašek 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 1 0 1 0 2
Martin Němec 0 0 0 0 0
Tomáš Noga 0 0 0 0 0
Daniel Pejchar 0 0 0 0 2
Roman Přikryl 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 2 2 0 0
Jakub Slavík 0 0 0 0 2
Martin Šimandl 0 0 0 0 0
Michal Šmíd 0 0 0 0 0
Jeremy Tichý 0 0 0 0 0
Vojtěch Tulačka 0 0 0 0 0
Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

komentář

Domácí Pardubice dnes zahájily utkání aktivněji než jejich soupeř ze západu Čech. Hned v úvodních minutách si brankář hostů Daniel Brabec musel poradit se střelou Patrika Poulíčka a o pár chvil později se oháněl za pokusem Daniela Vachutky.

Na druhé straně musel být v pozoru Jiří Jirout proti střele Tomáše Nogy. Oba týmy dostaly v první části hry také šanci zahrát si přesilovku. Lépe ji sehráli plzeňští Indiáni a šli tak i přes větší aktivitu soupeře do vedení jako první. Ve 14. minutě tečoval střelu Schleisse od modré za záda Jirouta Michal Moravčík – 1:0.

Poslední vážnější šanci v první třetině si připravil Ondřej Starý, když svým projektilem orazítkoval tyč Brabcovy branky.

Začátek druhé třetiny se nesl v poněkud jiném než aktivním duchu. Oba týmy sice opět hrály v početní výhodě respektive nevýhodě, ale hra nepřinesla žádnou větší šanci a o puk se bojovalo spíše ve středním pásmu.

I nadále byla druhá třetina plná vyloučení na obou stranách. Soupeři si vytvořili několik šancí, ale skóre zůstalo stále stejné. Poslední slovo měl v prostřední části opět Ondřej Starý, který znovu orazítkoval tyč Brabcovy klece.

Do poslední části přišly Pardubice s jednoznačným cílem – vyrovnat skóre zápasu. Zprvu jejich aktivita byla o poznání větší než soupeřova, ale potom přišel útlum v podobě faulu Adama Chmelaře. Plzeň v tu chvíli naopak ucítila šanci skóre ještě zvýšit a hodně zatápěla domácí obraně, ovšem neúspěšně.

Mrzet to ale hosty nemuselo. Sotva pár chvil po vypršení Chmelařova trestu kolenem fauloval Lukáš Bureš a indiáni měli před sebou další početní výhodu. V ní skvěle zakombinovali Tomáš Andrlík a Jan Schleiss a první jmenovaný se nemýlil – 0:2.

Domácí, vědomi si vážnosti situace se snažili, seč jim síly stačily. Dostali také výhodu jednoho muže v poli a usadili se v obranném pásmu Plzně. Ta ovšem měla místo pátého muže v poli také potřebné štěstí. Například v momentě, když Ondřej Starý potřetí v zápase ztroskotal na konstrukci plzeňské svatyně.

I po vypršení této přesilovky se Pardubice hnaly do útoku a vykoledovaly další faul. Po přestupku Matyáše Kubíka před nimi stála další početní výhoda. V tu chvíli ale už zbývalo pět minut do konce zápasu a Plzeňští, kteří už ve vzduchu cítili výhru za tři body, nedovolili žádné větší komplikace.

V závěru se ale dopustili ještě jednoho faulu a museli čelit oslabení šesti proti čtyřem, protože domácí trenéři sáhli ke hře bez brankáře. V tu chvíli přeci jen došlo ke snížení ze strany Pardubic, v přesilovce se totiž tečí prosadil David Březina – 1:2.

V posledních minutách Pardubice pokračovaly ve hře bez brankáře a dostaly svého soupeře pod obrovský tlak, ale na vyrovnání už síly nenašly. Plzeň nápor domácích přestála.

Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Zápas jsme zvládli moc dobře, kluci se drželi pokynů, které jsme si řekli před utkáním. Zaslouženě jsme si vypracovali dvoubrankový náskok i díky výborně chytajícímu Brabcovi. I když jsme v našem oslabení inkasovali kontaktní gól, duel jsme spolehlivě dotáhli k vítězství.