JUN: PLZ - PCE 0:2

Závěr druhé třetiny stál juniory body

Junioři HC Plzeň 1929 - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:2 (0:0, 0:2, 0:0). Plzeňská juniorka nezvládla na vlastním ledě souboj s Pardubicemi, které vytěžily z minima maximum. I když většinu zápasu nechávaly více hrát indiány, samy udeřily v přesilovkách na konci druhé části. Domácí tak musí litovat nejen zahozených šancí, kterých měli tradičně přehrše, ale i vlastní nedisciplinovanosti, kterou soupeři pomohli do náskoku.

HC Plzeň 1929 - HC Dynamo Pardubice

0:2
0:0, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 37. Březina (Chmelař, Vachutka), 39. Chmelař (Březina, Vachutka). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Pešek. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:0. Diváci: 72. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 0:2.

HC Plzeň 1929

Příhoda - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík, Němec, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Andrlík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Houfek, Havlíček, Kepka, Tulačka, Pašek.

HC Dynamo Pardubice

Jeschke - Škvor, Pilný, Petira, Bureš, Chmelař, Vácha, Robertson, Vachutka, Březina Lenoch, Zelinger, Havlík, Voženílek, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Aleš Příhoda 59 25 2 23 92,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Andrlík 0 0 0 0 0
Ondřej Havlíček 0 0 0 0 0
Jakub Houfek 0 0 0 0 0
Matyáš Kubík 0 0 0 0 0
Patrik Marcel 0 0 0 0 0
Filip Mašek 0 0 0 0 4
Michal Moravčík 0 0 0 0 6
Martin Němec 0 0 0 0 0
Tomáš Noga 0 0 0 0 0
Tomáš Pacanda 0 0 0 0 0
Martin Pašek 0 0 0 0 2
Daniel Pejchar 0 0 0 0 0
Jakub Slavík 0 0 0 0 0
Michal Šmíd 0 0 0 0 0
Vojtěch Tulačka 0 0 0 0 0
Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

komentář

Utkání začalo velice opatrně. Obě mužstva se předháněla v času stráveném ve středním pásmu s pukem na hokejce. Jediné odvážné výpady směrem na branku pramenily ze zvyšující se aktivity domácích. Ta mohla vzít brzy za své, když hostující Moravec vystihl plzeňskou rozehrávku, vypálil a po dorážce se sápal Zelinger. Na Příhodu si však nepřišel. Domácí byli odměněni alespoň přesilovou hrou, ve které se dostali do tempa, přestože ji nevyužili. Ještě po skončení zvýhodněných dvou minut byli usazeni v pásmu, avšak kouzlo Jeschkeho nezlomili.

Zkraje druhé části se indiáni radovali z branky, které však nemohla být uznána. Krátce předtím totiž byla hra přerušena. Aktivita indiánů sice často končila nepřekonáním modré čáry, přesto existovala. Naopak Pardubice hrály na taktickou vyčkávanou, což se změnilo jen tehdy, když hrály přesilovku, avšak Maškův trest nevyužily. To indiáni mohli jít do vedení, ale Tulačka zblízka napálil puk jen do tyčky. Druhá velká šance na sebe nenechala čekat, to byl Zimmermann faulován ve vyložené šanci a jel trestné střílení. Jeho pokus však skončil na boční síťce. Východočeši tedy zmobilizovali síly v přesilovce po druhém přestupku Moravčíka. David Březina zblízka dorazil do branky Chmelařovu střelu. Příhoda už se proti němu nepřesunul včas. A brzy bylo na východočeské střídačce ještě veseleji. To se indiáni vyfaulovali zbytečnými zákroky do tří a výhodnou přesilovku hosté využili. Znovu z předbrankového prostoru, tentokrát však Březinovu přihrávku zpoza klece usměrnil v podobu druhého gólu Adam Chmelař.

Indiáni i nadále platili za aktivnější tým, který se tedy už propracovával do střeleckých šancí, ale v nich selhával. Mezi tyčky se nevešla ani Andrlíkova střela. A tak přišla na řadu závěrečná část, která se měla nést v duchu plzeňského tlaku. Ten však rychle zabrzdili hosté, kteří 70 vteřin před koncem donutili Příhodu ke dvěma rychle po sobě jdoucím náročným zákrokům. Indiáni byli následně v power play bezzubí, a tak se celkově radovaly Pardubice za bezchybně zvládnutou taktickou bitvu.

Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Dnešní zápas rozhodla naše nedisciplinovanost některých hráčů, když jsme čtyřmi vyloučeními ve druhé části značně soupeři ulehčili práci. Navíc jsme opět selhali v zakončení a bez branek se vyhrávat nedá.