JUN: PLZ - PCE 0:1sn

Junioři s Pardubicemi vyválčili bod, který může, ale nemusí stačit

Junioři HC Plzeň 1929 - HC ČSOB Pardubice 0:1 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0). Strhující bitva mohla rozklíčovat, kdo si zahraje letošní juniorské play-off. Indiáni potřebovali dva body pro jistotu, Pardubice musely bodovat, aby se udržely ve hře. A jásají ti druzí. Indiáni znovu předvedli parádní výkon plný osobního nasazení podpořený individuální odpovědností za kolektivní výsledek, ale dosáhli jen na bod. Chyběl jen kousek...
Přesto jsou stále ve hře! Stačí, aby Olomouc na vlastním ledě Pardubice nenechala vyhrát v základní hrací době, a indiáni jsou v play-off. A pokud by náhodou Východočeši uspěli, Plzeňští mají vše ve svých rukách. A zajistit si play-off bodovým ziskem ve Vítkovicích, to by bylo se stylem...

HC Plzeň 1929 - HC Dynamo Pardubice

0:1sn
0:0, 0:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Vachutka. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 42. Střely na branku: 49:51. Průběh utkání: 0:1.

HC Plzeň 1929

Příhoda - Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Zimmermann, Noga, Petruška, Růžička, Tulačka, Pašek, Langer.

HC Dynamo Pardubice

Jeschke - Škvor, Pilný, Petira, Havel, Chmelař, Vácha, Půhoný, Robertson, Vachutka, Březina, Lenoch, Veselý, Zelinger, Havlík, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Aleš Příhoda 59 41 5 36 87,80 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Antonín Bastl 0 0 0 0 0
Matyáš Kubík 0 0 0 -1 0
Matěj Langer 0 1 1 1 2
Jan Lobo 0 0 0 -2 0
Filip Mašek 0 0 0 0 2
Michal Moravčík 0 1 1 2 0
Martin Němec 0 0 0 2 2
Tomáš Noga 1 0 1 0 0
Tomáš Pacanda 1 0 1 1 0
Martin Pašek 0 1 1 0 0
Daniel Pejchar 0 0 0 1 0
Dan Růžička 1 0 1 0 2
Jakub Slavík 1 0 1 2 0
Martin Šimandl 0 0 0 -1 0
Vojtěch Tulačka 0 1 1 2 0
Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

komentář

Důležitý zápas si vybral jednu spálenou akci hned ve svém začátku. Ve druhé minutě dostal Půhoný přihrávku na hranici brankoviště, kde se zjevil nikým nepohlídán. A proti odkryté kleci přestřelil. Indiáni pak těžili z rychlých protiútoku, po jednom z nichž se dočkali i úvodní přesilovky. Přestože ji sehráli velice dobře a zvláště Růžička byl se svými pumelicemi od modré extranebezpečný, skóre se neměnilo. A to ani po brejku Tulačky a Němce dvou na jednoho. Plzeňané byli aktivní a dále ohrožovali branku Jeschkeho. Ten se musel otáčet a předváděl jeden spolehlivý zákrok za druhým. A navíc mu pomohlo i štěstí po Pejcharově střele, kterou ven odrazilo břevno.

Druhou třetinu otevřela další neproměněná tutovka, tentokrát z repertoáru domácího Schleisse. Ten se prosmýkl před pardubickou branku osamocený už po čtvrt minutce, ale znovu nechal vyniknout jejího strážce. Výborný výkon podával i na druhé straně domácí Příhoda. Poradil si například s Březinou v samostatném úniku. Pardubický hokejista se pokusil zamíchat pukem a uklidit ho k tyčce, ale na Příhodu byl krátký. Aktivně hrající Plzeň musela litovat toho, že se Jeschke vyspal do takové pohody. Nejprve si na něm zuby dvakrát vylámal seniorskými zkušenostmi ověnčený Petruška, podobně se vedlo i stejně zkušenému Růžičkovi. A když Nogova teč z konce třetiny letěla o kousek mimo, hrálo se stále bez branek.

Indiáni v prvních minutách třetí třetiny prohospodařili přesilovku a málem toho litovali. Ve 49. minutě se ocitl Veselý nikým nehlídán a plzeňskými hráči neviděn sám před Příhodou, jenže ten opět zachránil své spoluhráče výtečným zákrokem. Stejně jako po rychlém útoku vedeném Chmelařem. A když Petruška nevyužil ani Schleissovy nahrávky před branku, šlo se do prodloužení.

To se hrálo velice sympaticky nahoru - dolů, což se v takové situaci, kdy vyhrát nutně potřebovaly oba celky, jen tak nevidí. Ani jeden ze soupeřů nechtěl spoléhat na nájezdy, a tak se hrálo vabank. Nejvíce se divákům do mysli zapsala asi šance ze samotného úvodu, když Petruška vyslal velice nadějnou střelu na Jeschkeho, který, jak jinak, spolehlivě vyrazil. Na své si tedy přišli milovníci samostatných nájezdů. Začaly Pardubice a hned se díky přesné střele Daniela Vachutky ujaly vedení. A když na plzeňské straně neproměnili ti nejostřílenější - Petruška, Růžička a Schleiss, i tento jediný úspěch Pardubicím připsal druhý bonusový bod. Ten je i před posledním sobotním kole drží ve hře o play-off.

Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Chtěl bych své hráče opravdu pochválit. Pevně se drželi pokynů, hráli s nasazením a bojovností. A také byli disciplinovaní - za celý zápas jsme měli jen jednoho vyloučeného a soupeře pustili jen do půlminutové přesilovky. Výborně dnes chytal Aleš Příhoda. Věřili jsme, že o postupu do play-off rozhodneme už dneska. Jenže k tomu chyběl jeden bod navíc. Vše je otevřené a rozhodne se v sobotu.