JUN: LIB - PLZ 5:4sn

Juniorka vyválčila na severu bod

Junioři Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 5:4 po samostatných nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0). Plzeňští junioři finišují první půlku základní části a mají za sebou před-předposlední utkání. Veliké drama hostil Liberec a po šedesáti minutách se body dělily. Rozhodnutí nepřineslo ani pět minut hraných navíc, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich pro Tygry bonusový druhý bod vystřelil Zacha.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

5:4sn
1:2, 2:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 8. Mikyska, 31. Dlouhý (Zacha, Pálek), 34. Chlapík (Zacha, Beránek), 41. Bittner (Říha), rozh. sam. nájezd Zacha - 12. Indrák (Růžička, Mašek), 17. Pacanda (Schleiss, Slavík), 36. Pacanda (Tulačka), 51. Pacanda (Růžička, Petruška). Rozhodčí: Nečas - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Jelínek - Jandejsek, Mrázek, Říha, Slavík, Turek, Beránek, Zuzaník, Pyrochta, Pálek, Pilař - Dlouhý, A. Chlapík, Vlk, Mikyska, Žďárský, Havlas, Frk, Zacha, Klíma, Bittner.

Karafiát (sam. náj. Příhoda) - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Zimmermann, Noga, Petruška, Indrák, Houfek, Růžička, Kepka, Tulačka, Pašek, Pacanda, Langer.

Vojtěch Tulačka 0 1 1 1 0

Po skvělém začátku do letošního ledna se už liberečtí junioři vyšplhali mezi pozice zaručující postup do další fáze extraligy, i proti Plzni si pak chtěli připsat cenné vítězství. K tomuto cíli vykročili správným směrem, když při přesilovce uprostřed prvního dějství otevřel skóre Josef Mikyska – 1:0.

Jenže Plzeň hodlala využít co nejvíce ze svých reprezentantů a z hráčů s extraligovými zkušenostmi. Krátce poté tedy vyrovnal dorážkou střely Dana Růžičky do prázdné branky Miroslav Indrák – 1:1. Západočeši se ještě před přestávkou stihli ujmout vedení, když pěkně z první zakončoval z mezikruží Tomáš Pacanda – 1:2.

Podobný průběh měla i druhá třetina sobotního utkání, ve které se Tygři opět vyškrábali do vedení, avšak ne nadlouho. Důležitá byla nejprve trefa kapitána Adama Dlouhého, jehož pokus našel přesně horní růžek Karafiátovy branky – 2:2. Hned poté mohl při oslabení skórovat Adam Chlapík, ten ale z ostrého úhlu minul prázdnou branku.

Šest minut před koncem druhého dějství se o druhé vedení domácích šelem v zápase postaral právě Adam Chlapík, jenž tentokrát zakončoval povedenou přesilovkovou kombinaci – 3:2. Odpověď hostů byla rychlá a jasná. Postaral se o ní Tomáš Pacanda, který z mezikruží vstřelil svůj druhý gól v zápase – 3:3.

Rozřešení mohla nabídnout třetí dvacetiminutovka, to se ale nestalo. Vkročili do ní tím nejlepším způsobem domácí Tygři, kteří převzali vedení hned v její první minutě. Dělovku Jiřího Říhy v té době dorazil za Karafiátova záda Ladislav Bittner – 4:3. Západočeši si dali na čas a vyrovnali až v polovině třetiny, kdy svůj hattrick zkompletoval Tomáš Pacanda – 4:4.

I po šedesáti minutách bylo vyrovnáno a jelikož ani prodloužení, kde měl největší šanci domácí kapitán Dlouhý, neurčilo vítěze, muselo se jít do nájezdů. Brankáři dlouho odolávali, Plzeňští ovšem vsadili na Aleše Příhodu, který začal na střídačce. Toho až ve třetí sérii překonal Pavel Zacha, nikomu jinému se skórovat nepovedlo – 5:4.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): Dneska to bylo určitě vyrovnané utkání. Myslím, že jsme byli o chloupek lepší než Plzeň a zasloužili jsme si ten bod navíc. Musím opět pochválit všechny hráče, kteří nastoupili, výborně chytal brankář. Teď už věřím, že rozhodující zápas příští týden zvládeme.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Myslím, že jsme viděli kvalitní utkání. Chvílemi se hrálo nervózně a bylo vidět, že oběma týmům jde o play-off. Liberec měl více štěstí a díky nájezdům bere o bod víc.