JUN: PLZ - LIB 4:2

Plzeňská juniorka ubránila vlastní led před Tygry

Junioři HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 4:2 (2:2, 1:0, 1:0). Plzeňská juniorka složila reparát před vlastními fanoušky a vyhrála nad Libercem. Tři body se však na plzeňský účet nepřipsaly samy. Indiáni nenastoupili do utkání dobře, brzy prohrávali o dvě branky. Manko se jim podařilo dorovnat do první pauzy, ve druhé třetině přidali třetí branku a hubený náskok uhájili. V liberecké power-play výhru domácích pečetil Pacanda.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

4:2
2:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Zimmermann (Šimandl), 19. Pacanda (Růžička), 22. Kepka (Přikryl), 60. Pacanda - 6. Vlk (Psota, Říha), 11. Říha. Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Příhoda - Marcel, Šmíd, Slavík Jakub, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Přikryl, Růžička, Kepka, Langer.

Sobotka - Jandejsek, Dlouhý, Slavík Jan, Chlapík, Turek, Beránek, Psota, Vlk, Zuzaník, Šimek, Pyrochta, Pálek, Žďárský, Havlas, Frk, Zacha, Říha, Klíma, Krucký.

Josef Zimmermann 1 0 1 0 0

Na góly bohatá první třetina byla odstartovaná sice ještě neproměněnou šancí Liberce, když Tygři po dvou minutách trefili tyčku Příhodovy branky. Nicméně Severočeši nečekali na svou první branku dlouho. Když vedle sebe na trestné lavici usedli domácí Mašek a Přikryl, v přesilovce pěti proti třem Liberec udeřil. Říha mocně napřahoval od modré čáry, ale místo očekávané bomby přišla jen málo nebezpečná střela, když mu kotouč sjel z hokejky. Puk se však došoural k Psotovi, který jej poslal do ohně před branku, kde našel Dominika Vlka. A ten bezmocného Příhodu překonal. Následně indiáni svou přesilovku nevyužili, a tak výborná desetiminutovka hostů měla druhý vrchol. Nedůsledné bránění vlastní modré čáry se Plzeňanům nevyplatilo a Jiří Říha měl situaci usnadněnou. Avšak jeho střela měla výborné parametry. Indiáni však našli rychlou odpověď. Neuběhly ani dvě minuty a Josef Zimmermann vstřelil po vlastní ose kontaktní branku. A do přestávky bylo dokonce vyrovnáno. Na trestnou lavici usedl Říha a Plzeň potřebovala méně než 30 sekund na využití přesilovky. Souhra juniorů ověnčených seniorskými zkušenostmi skončila brankou Tomáše Pacandy.

I další gól přišel velice rychle. Po necelých dvou minutách ve druhé části dokončili indiáni obrat utkání, když se radoval Jiří Kepka. Souhra Kepky a Přikryla téměř přinesla v oslabení druhý kus ovoce, ale druhý jmenovaný prudkou nahrávku netrefil. Pak přišly velké chvilky obou gólmanů. Příhoda uhájil pravou tyčku před Žďárským, následně Sobotka třikrát překonal útoky Plzeňských výborným zákrokem lapačkou. Do prostřední části se vešel ještě faul Přikryla, ve kterém bouchly saze nahromaděné za druhou dvacetiminutovku, a on si musel odsedět dvouminutový trest za hrubost.

V dohrávané přesilovce Liberečtí měli velikou šanci k vyrovnání. Vlk těsně před Příhodou nedokázal využít složité situace plzeňského gólmana, který už předtím musel řešit dvě střely, při kterých si lehl na zem, a před Vlkem zívala z většiny nechráněná síť. Ale Příhoda zázračně zasáhl. Pojistku mohli indiáni přidat při trestném střílení Zimmermanna, ale faulovaný útočník na Sobotku nevyzrál. V 53. minutě plzeňská obrana kdesi zaspala a vzniklo z toho další přečíslení. Ale pro Karla Šimka byla klec indiánů příliš malá a puk skončil na zadním mantinelu. Tři minuty před sirénou se Tygři zakousli do domácích a začali tlačit k vyrovnání. Necelou minutu před koncem dokonce odvolali gólmana a chtěli zabojovat v šesti hráči v poli. Vyrovnání se však nedočkali, protože v čase 59:50 trefil Tomáš Pacanda prázdnou klec a rozhodl o plzeňské výhře 4:2.

David Bruk (Plzeň): Jsme opravdu rádi, že jsme toto utkání zvládli. Vzhledem k našim dvěma předchozím prohrám je důležité, že jsme vyhráli. Přestože se nejednalo o příliš pohledné utkání, počítají se tři body. Jsou cennější ještě o to víc, že duel s Libercem byl vyrovnaný. Stejně jako my jsme vyhráli 4:2, klidně jsme mohli i 2:4 prohrát.