JUN: TRI - PLZ 3:4

Skvěle! Junioři vítězí v Třinci a drží naději na postup

Junioři HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 3:4 (1:1, 1:0, 1:3). Plzeňským indiánům se pořádně podařilo zaskočit domácí Oceláře. Ti se v zápase ujali v první třetině vedení a následně navíc trefili tyčku. Jenže Plzni se podařilo vyrovnat a neklesala na mysli, ani když soupeř dvakrát ještě pláchl do vedení. Naopak - třígólová poslední třetina dokonala obrat a připsala první tři body na indiánské konto. Ještě nezapomeňme zdůraznit, že Západočeši znovu svého soupeře přestříleli.

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929

3:4
1:1, 1:0, 1:3

Branky a nahrávky: 2. Hurtík (Matuš), 26. Matuš (Běhal, Bajtek), 43. Růžička (Pisarik) - 16. Mašek (Houfek, Tulačka), 43. Langer (Němec), 45. Pacanda (Bastl), 48. Bastl. Rozhodčí: Mikula - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 140. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

HC Oceláři Třinec

Šimboch - Běhal, Heider, Kurzok, Pisarik, Žvatora, Hurtík - Kofroň, Bajtek, Kasperlík, Mach, Žvatora, Ohera, Vyčesaný, Juhász, Matuš, Diviš, Růžička, Jaroš.

Příhoda - Andrlík, Holý, Houfek, Kubík, Moravčík, Slavík - Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Zimmermann, Noga, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Začátek první třetiny patřil domácím, kteří si vykoledovali několik přesilovek. Hned tu první se jim také podařilo využít. Pavel Hurtík dostal nabito na modrou čáru a propálil vše, co mu stálo v cestě. V další přesilové hře pak Třinečtí nastřelili tyč. Od té doby začala přebírat iniciativu Plzeň. Po vyloučení Bajtka se prosadil Filip Mašek, který z blízka překonal Šimbocha. Právě Šimbochovi mohli Třinečtí hokejisté děkovat, že do kabin nešli s mankem. Brankář Ocelářů si poradili s dalšími velkými šancemi hostů. První třetina tak skončila nerozhodně.

Druhá perioda příliš hokejové krásy nenabídla. Bylo vidět, že se už hraje o hodně a prim hrály obrany obou celků. Nicméně byli to Oceláři, kteří se dostali do vedení o gól, když akci po ose Bajtek, Běhal zakončoval seniorskou extraligou ostřílený Radim Matuš.

Nedostatek hokejové krásy z druhé části vynahradila ta poslední, jež přinesla gólové hody. Jako první se osmělili indiáni, to když akci dva na jednoho zakončoval Matěj Langer. O dvacet sekund později se potřetí a naposled dostali do vedení Oceláři. Marek Růžička číhal u tyče úplně nekrytý a přihrávka Alexe Pisarika našla přímo jeho hůl. Odpověď Plzeňských na sebe nenechala dlouho čekat, v oslabení se trefil Tomáš Pacanda, který ujížděl z levé strany sám na Šimbocha a trefil přesně nad jeho rameno do horního růžku. Pro Třinecké tato pohroma neskončila, Plzeň totiž dokázala vývoj utkání úplně otočit. Střelu Antonína Bastla Juraj Šimboch propustil mezi nohama a na to už Třinec nedokázal odpověď. Plzeň si tak z Třince odvezla tři cenné body a mladí Oceláři mají nad čím přemýšlet.

David Bruk (Plzeň): Asi nikdo nepočítal s tím, že bychom v Třinci uspěli. Letos jsou to vůbec naše první body z Moravy. Jsme opravdu rádi, že nám to vyšlo a držíme se ve hře o postup. Musíme naše hráče pochválit za výkon, který předvedli. Hráli jsme disciplinovaně, drželi se pokynů a dokázali proměnit šance. Výborný byl i Příhoda v brance.