JUN: PLZ - TRI 3:1

Juniorka je krok od play-off; doma přetlačila Třinec

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Plzeňská juniorka to dokázala. Během jediné noci ze sebe setřásla sedmigólový políček od Olomouce a udělala rázný krok pro play-off. Týmový výkon, kolektivní chuť a individuální odpovědnost za výsledek celku; to byly stavební kameny úspěchu domácích Plzeňanů proti velice silnému Třinci. Ten v Plzni prohrává i podruhé, a dovoluje tak indiánům, aby na čtvrté (poslední postupové příčce) měli nad konkurentem z Pardubic náskok už čtyř bodů.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

3:1
1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Slavík (Pejchar), 24. Schleiss (Němec), 59. Němec (Langer) - 19. Hurtík (Běhal, Matuš). Rozhodčí: Souček - Beneš, Šofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 53. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Příhoda - Šmíd, Kubík, Slavík, Moravčík, Andrlík, Houfek - Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Zimmermann, Noga, Pacanda, Tulačka, Pašek, Langer.

HC Oceláři Třinec

Šimboch - Běhal, Bezuška, Kurzok, Žvatora, Valíček, Hurtík, Foltýn - Bajtek, Mach, Pargáč, Kindl, Ohera, Vyčesaný, Franek, Matuš, Jaroš.

Josef Zimmermann 0 0 0 1 0

Indiáni se pokusili využít dlouhé cesty soupeře ve svůj prospěch a bez váhání začali aktivně. Už na sklonku čtvrté minuty Houfek vystihl soupeřovu rozehrávku a přihrával k teči Schleissovi před branku. Šimboch však bližší tyčku pokryl beze zbytku. Domácí byli odměněni přesilovkou, na jejímž konci se Schleiss pěkně prokličkoval až před branku, avšak jeho střela byla tečována jedním z Ocelářů a skončila bez užitku na zadním mantinelu. I v další plzeňské příležitosti byl namočený Schleiss. Ten zavezl puk do pásma a přihrál jej Pacandovi, který pálil jen do Šimbocha. Jenže snaha indiánů nebyla odměněna. Naopak - Třinec z minima vytěžil maximum, když od modré čáry otevřel v přesilovce skóre Pavel Hurtík. Situace jako přes kopírák se vzápětí odehrála i na druhé straně. Indiáni potřebovali jen o tři vteřiny více než minutu, aby srovnali. Od modré čáry napřáhl Jakub Slavík a odstranil kouzlo Šimbocha.

Druhou třetinu otevřela Schleissova tutovka, kterou Šimboch vyrazil lapačkou těsně mimo. Indiány neproměněná šance mohla hořce mrzet. V následujícím oslabení totiž pozapomněla na jednoho z Ocelářů, který osamocený mohl dorážet na hranici brankoviště do odkryté klece. V kritický moment mu puk sklouzl z čepele. A tak přišel prostor pro povedený protiútok. Navrátilec z trestné lavice Jan Schleiss na útočné modré sebral Němcovu přesnou přihrávku a střelou přesně o tyčku do klece poslal indiány do vedení. Ve 26. minutě mohlo být vyrovnáno. Radim Matuš se dostal osamocený k dorážce a pálil do odkryté části klece. Jenž Příhoda se skvěle přemístil a vytasil se s učebnicovým semaforem. Poté, co indiáni ubránili Šmídův trest, téměř navýšili náskok. Proti Slavíkově střele od modré se však postavilo břevno. V 37. minutě domácí ve vlastní přesilovce přečíslili soupeře tři na jednoho. Schleissovu nahrávku Mašek však usměrnil těsně mimo.

Úvod třetí třetiny se nesl v očekávaném a pochopitelném tlaku Ocelářů. Ten byl místy až opravdu drtivý. Oceláři nejdříve neproměnili přesilovku a pak navíc rozezvučeli brankovou konstrukci. Ta zazvonila ČEZ Arénou po Foltýnově dělovce od modré, kterou mimo vytěsnilo břevno. Přestože Třinec měl více než dost času k vyrovnání, Příhodu a jeho obětavou partu před ním už podruhé nepřekonal. Indiáni na hranici sebeobětování náskok udrželi, a dokonce jej potvrdili 77 sekund před koncem. Kapitán Martin Němec zdvojnásobil hubený náskok a jeho gólová oslava alá Mario Balotelli odstartovala radost Západočechů.