MBL - PLZ 2:0

MBL - PLZ 2:0 - Indiáni ve vyrovnaném zápase podlehli Mladé Boleslavi

Plzeňským se v Mladé Boleslavi, kde se představili po více než dvou letech, nevydařil začátek dle představ, když už v 10. minutě otevřel domácí Látal skóre. Fotbalový stav vydržel až do samotného závěru duelu, kdy v 59. minutě utnul plzeňské myšlenky na vyrovnání Hyka.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

2:0
1:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Látal (Květoň), 59. Hyka (Broš). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Kettner, Prokop. Vyloučení: 6:12. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 1060.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Hruška, Kučný, Ovčačík, Stříteský, Žabka, Vidmar, Trška, Kurka – Pacovský, Výborný, Bárta – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Vrbata, Květoň – Jarůšek, Kubica.

Polívka – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Ferenc, Sklenička, Marcel – Lev, Simon, Beran – Kubalík, Kašpařík, Balej – Schleiss, Sýkora, Dvořák.

Už to vypadalo, že zápas začne ve velkém tempu, pak ale přišlo vyloučení plzeňského Kadlece a obraz hry rázem dostal nový rozměr. Bruslaři se po většinu trestu soupeře drželi v útočném pásmu, ale dělovka Hrušky ani střela Stříteského od modré se neujaly. Když byl o dvě minuty později vyloučen mladoboleslavský Radan Lenc, Plzni se už přesilovka tolik nevydařila a Mladá Boleslav několikrát vyhodila. Vážnějších šancí byla pouze střela Baleje, ale ta Ritticha nepřekvapila. Když už se zdálo, že přípravný zápas upadne do letní monotonie, jako blesk z nebe přišla střela Martina Látala, jenž chladnokrevně poslal puk až za záda plzeňského Polívky, který se mohl jen bezmocně podívat za svá záda.

Plzeňské jako by inkasovaný gól povzbudil. Svým zlepšeným pohybem si vynutili Bártův faul a nastěhovali se před brankáře Ritticha. Během přesilové hry však Indiáni recept na důraznou obranu Mladé Boleslavi nenašli. Po několika minutách se iniciativy ujali opět Boleslavští, gól měl na hokejce Tomáš Hyka, když nastřelil boční síť branky. Někteří fanoušci z kotle už jásali, Hykovi se ale skórovat nepodařilo. Dominik Kubalík se vydal na individuální výlet před Ritticha, jenže boleslavská obrana se na něj opět sesypala a jeho spoluhráči byli daleko. Toho následně využili Martin Látal a David Vrbata, druhý v pořadí ve velké šanci trefil ale pouze tyč Polívkovy branky.

Na začátku druhé třetiny si musel mladoboleslavský Rittich poradit se střelou plzeňského Lva. Žabkova tvrdá rána následně donutila Polívku k jednomu z těžších zákroků, to mu ale zjevně nedělalo problém. O chvilku později se ale před plzeňským gólmanem vytvořil poměrně velký závar a šanci měl Radan Lenc. Ten byl však faulován plzeňským Matějem Beranem a Bruslaři dostali opět šanci zahrát si přesilovku. Následovalo poměrně velké rozkouskování hry, kdy přišly série několika dalších vyloučení, a tak se dlouho nehrálo v plném počtu. Velmi aktivní byla Vrbatova formace v čele s Pavlem Musilem, ale ani jeho individuální ataky plzeňského Polívku nepřekvapily. Oživení přinesly šance Výborného, nejdříve se snažil doslova dotlačit puk za záda plzeňského gólmana a po následné přihrávce od Hrušky jen těsně minul.

Poté na několik chvil Boleslavští opět sevřeli soupeře v jeho pásmu a ten chvíli nevěděl, kde mu hlava stojí. Tomáš Hyka nahrál Pavlu Musilovi, ale tomu se nepodařilo propasovat puk za Polívku. O chvíli později se snažili uspět opět Bruslaři. Ovčačíkova střela se ale neujala. Po následném vyloučení Vidmara se Plzeňští nastěhovali před Ritticha, Kašpaříkova souhra s Pulpánem byla ale včas polapena strážcem svatyně ve službách Mladé Boleslavi. I přes velkou domimanci hráčů z města automobilů byl ale zápas po 2. třetině stále 1:0.

Třetí třetina začala dalším vyloučením a Mladá Boleslav i nadále úřadovala před plzeňským Polívkou, jenž si v tomto zápase rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce, což mu určitě mohl závidět boleslavský Rittich. Druhý jmenovaný se však po několika minutách dočkal, střelu od modré na něj vypálil Michal Dvořák. Nutno ale podotknout, že zákrok byl z kategorie jednodušších. O chvíli později tentýž hráč vypálil již o dost razantnější ránu, k jeho smůle i tuto ale David Rittich polapil. Aktivní před boleslavským brankářem byl i Jozef Balej, avšak důsledná obrana Mladé Boleslavi ho k ničemu nepustila. Ke konci třetí třetiny se už do šancí dostávali opět pouze Boleslavští. Když už to vypadalo, že zápas skončí nejtěsnějším výsledkem, proměnil svou šanci Tomáš Hyka, jenž se obtočil kolem obránce a podél betonu zakončil za bezmocného Polívku, který tak v Mladé Boleslavi dvakrát inkasoval. Branka padla ve vyhroceném závěru, kdy si Sýkora odpykával čtyřminutový trest za tvrdý atak Borise Žabky.