MBL-PLZ 1:2

MBL-PLZ 1:2 - Indiáni zlomili sérii proher!

Plzeň - Západočeši v posledním utkání před reprezentační pauzou zlomili nepříznivou sérii a po třech porážkách v řadě zapisují na své konto tři body! Modrobílí dokázali na ledě Mladé Boleslavi otočit nepříznivý vývoj utkání, dvěma brankami přispěl Jan Schleiss.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

1:2
1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 19. Vrbata (Jarůšek) – 33. Schleiss (Pulpán, Kubka), 42. Schleiss (Simon, Kubka). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:2, navíc Kubalík (PLZ) 5+DKU. Využití: 0:1. Diváci: 3890. Střely na branku: 38:22. Zblokované střely: 8:5. Hity: 17:15. Vhazování: 30:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Málek (Růžička) – Stříteský, Trška, Hruška, Kučný, Robar, Žabka, Čermák – Mikulík, Výborný, Klimenta – Látal, Pacovský, Pabiška – Hyka, Musil, Lenc – Jarůška, Vrbata, Kubica.

Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka, Sklenička – Pletka, Lev, Kratěna – Kubalík, Kašpařík, Sýkora J. – Schleiss, Simon, Indrák – Hollweg, Sýkora T., Dvořák.

Ján Sýkora 0 0 0 0 0

Indiáni vstoupili do utkání dravě a po chvilce si vysloužili přesilovou hru. V té sice několikrát zahrozili, gólový účet se jim ale otevřít nepodařilo. Netrvalo to dlouho a před Machovským se usadili domácí. Od modré čáry vyslal slušnou střelu Boris Žabka a brankář Plzně měl co dělat, aby kotouč svým betonem vykopl. Gólovou šanci měl ale David Vrbata, který se spolu s Jarůškem dostal do úniku. První jmenovaný však trefil brankářův beton a druhý jmenovaný nedokázal přes skrumáž těl dostat puk do branky. Další výraznější příležitost měli opět Bruslaři. Hostům ujel Martin Látal, místo v Machovského brance ale nenašel. Obdobně na tom byli i Pabiška a Hyka.

Jednu z dobrých šancí si připsali i indiáni. Domácím se nepovedla rozehrávka v útočném pásmu, čehož využil Jakub Lev, který se hnal s kotoučem k Málkovi. Domácí brankář si ale pravou tyč svým betonem ohlídal. Boleslavští si o několik chvil později nerozuměli ani v obranném pásmu, kde zůstal osamoceně ležet puk. K němu se dostaljako první Miroslav Indrák, jenže smolně pro svůj tým vystřelil mimo. Následně se neprosadil z blízkosti ani osamocený David Výborný, jehož pokus Machovský vyrazil. Chvilku před koncem první třetiny rozjásal svým gólem ŠKOENERGO Arénu David Vrbata, jenž nic nevymýšlel a vystřelil z mezikruží. To se mu vyplatilo, protože puk skončil až za Machovským, který tak musel lovit kotouč ze své sítě.

Hned na začátku třetí třetiny se hosté faulovali a Kubalík inkasoval trest do konce zápasu. Klasickou přesilovku Bruslaři nevyužili, následně měli možnost dvojnásobné početní převahy. V té se pokoušel uspět znovu David Vrbata, jenže tentokrát trefil jen gólmana. Téměř prázdnou branku měl před sebou Mikulík, ale ani jemu se nepodařilo zakončit tam, kam by chtěl. Po uplynutí plzeňských trestů se do útočného pásma dobře prokličkoval David Výborný. Trefil ale jen boční síť svatyně Matěje Machovského.

Z protiútoku zahrozil Matěj Beran, který nastřelil tyč boleslavské brány. Plzeňští hrozili i nadále. Jan Schleiss se ocitl na správném místě a dorazil za Málka Pulpánovu střelu. Po inkasovaném gólu následovalo v obranném pásmu Mladé Boleslavi několik nepřesností, z čeho vzešla další plzeňská přesilovka. V té měl jednu z největších šancí Miroslav Indrák, finální klička mu ale nevyšla podle představ. I tak ale Plzeň druhou třetinu vyhrála.

Do třetí třetiny vlétli indiáni jako uragán. Ani ne po minutě a půl se prosadil opět Jan Schleiss, který využil nepozornosti Romana Málka, a dorazil podél tyče. Plzeňstí se i nadále drželi u boleslavské branky. Dost jim v tom pomáhaly i velmi časté přesilovky, protože tresty na strany Mladé Boleslavi se často kupily. V přesilové hře střílel Indrák, Málek si jej však dobře ohlídal.

Na druhé straně po dlouhé dobře zahrozili ale i domácí. Výborný objel bránu a nahrával Hykovi, který stál přímo před Machovským. Druhému jmenovanému se však nepodařilo vyrovnat. V útočném pásmu hostí se snažil uspět Dominik Simon, puk za Málkova záda se mu ale sklepnout nepodařilo. Před brankou Plzně úřadoval o několik chvil později David Vrbata, jenže nejdříve promáchl a podruhé netrefil branku. Dobře si počínal i Martin Látal. Dostal se rychlostí blesku k brance indiánů, jenže on ani Výborný do ní kotouč nedostali. V závěru Boleslavští ještě faulovali, a tak si Plzeň z středních Čech odvezla těsné, ale tříbodové vítězství.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Domácí zápasy jsou pro nás asi prostě zakleté. Bylo to o tom, jestli přidáme druhý gól. Nepřidali. Měli jsme k tomu velké příležitosti, nevyužili jsme pětiminutovou přesilovku, nedokázali jsme využít ani asi 50 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku – to byly klíčové okamžiky zápasu. Zkrátka jsme nedovedli výrazněji odskočit a soupeř trestal. Pak už se to vezlo, v podvědomí nám běželo, že doma prostě nevyhráváme, dostali jsme se do křeče. Ve třetí třetině jsme bohužel přistoupili na soupeřovu hru, takové to nahazování puků, a nebyli jsme tak aktivní, takže jsme si ani nedokázali vytvořit ten pověstný závěrečný tlak.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Domácí byli celou první třetinu lepší, měli řadu gólových příležitostí a my můžeme jen děkovat gólmanovi, že jsme prohrávali pouze 0:1. Ve druhé části jsme ustáli pětiminutové oslabení včetně dvojnásobné přesilovky domácích, a když se nám potom podařilo ve vlastní přesilovce vyrovnat, nasměrovali jsme utkání konečně tam, kam jsme chtěli. Kvůli zraněním nám odstoupilo několik hráčů, takže si určitě ceníme i toho týmového semknutí se a bojovnosti. Ve třetí třetině se štěstí naklonilo na naši stranu. Za tři body jsme nesmírně rádi.