MBL - PLZ 4:2

MBL - PLZ 4:2 - Plzeňští prohráli v Boleslavi a zítra budou odvracet konec sezóny

Indiánům se nepodařilo navázat na čtvrteční výhru a v Mladé Boleslavi prohráli 2:4. Domácí se utrhli do dvoubrankového vedení v první části, ale Plzeňané se do zápasu vrátili brankami Kadlece a Jána Sýkory. Jenže v poslední části se trefovali jen domácí, kteří tak mají zítra mečbol.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

4:2
2:0, 0:2, 2:0

Branky a nahrávky: 17. Výborný (Holub), 20. Pacovský, 53. Pabiška (Kašpařík, Mikulík), 60. Kučný (Broš, Látal) – 21. Kadlec (Sýkora), 34. Sýkora (Simon). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4200. Střely na branku: 44:30. Zblokované střely: 7:2. Hity: 21:14. Vhazování: 31:37. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

BK Mladá Boleslav

Růžička M. (Rittich) – Vidmar, Kučný, Holub, Kočí, Čermák, Robar – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Lenc, Musil, Hyka.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka, Sklenička – Johnson, Simon, Sýkora J. – Schleiss, Bližňák, Indrák – Kubalík, Lev, Beran – Culek, Sýkora T., Hollweg.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 60 44 4 40 90,91 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beran 0 0 0 0 0
Mário Bližňák 0 0 0 -1 0
Dominik Boháč 0 0 0 -1 0
Jakub Culek 0 0 0 0 0
Ryan Hollweg 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 0 0 0 -1 0
Jakub Jeřábek 0 1 1 0 0
Nicholas Johnson 0 1 1 0 4
Petr Kadlec 1 0 1 0 0
Dominik Kubalík 0 0 0 0 0
Branislav Kubka 0 0 0 -1 0
Jakub Lev 0 0 0 -1 0
Vojtěch Mozík 0 0 0 -2 2
Lukáš Pulpán 0 0 0 -1 2
Jan Schleiss 0 1 1 -1 2
Dominik Simon 0 1 1 0 0
Tomáš Sýkora 0 0 0 -1 0
Ján Sýkora 1 1 2 0 0

komentář

Utkání začalo poměrně vyrovnaně, ale nebezpečná se zdála teč Jakuba Lva v blízkosti Růžičkovy branky. Plzeňský ostrostřelec však minul. Opuštěného kotouče se následně ujal Pavel Musil, který uháněl na Machovského, jenže vystřelil už z velkého úhlu. Slibně vypadala i příležitost Martina Látala. Boleslavský útočník ale při zakončení upadl. V přesilovce domácích pálil nebezpečně Broš, jeho pokus však do branky nezapadl. Puku se následně ujal Ryan Hollweg a dostal se do zajímavého brejku. Na straně domácích ale stálo štěstí. Ze závaru se v útočném pásmu Mladé Boleslavi pokoušel prosadit Kašpařík, výtečný gólman Machovský mu ale nedal šanci. Při přesilové hře Plzně zkusil pálit skrytě Jakub Lev, ale Martin Růžička měl štěstí, jelikož puk šel jen kousek od brankové čáry.

V dalších minutách se hrál i nadále vyrovnaný a dá se říci, že i pohledný hokej. Na jedné straně pálil Musil, když dostal naservírovaný puk od Lence, který však nedokázal poslat Mladou Boleslav do vedení, následně se dostali do brejku indiáni, ani jim se ale nepodařilo se svou příležitostí účinně vynaložit. Do tlaku se díky početní výhodě dostali Mladoboleslavští. Hned dvě velké šance měl Michal Bárta střílející z úrovně kruhů. Ani jednou se ale netrefil. Nakonec to však Bruslařskému klubu přeci jen vyšlo. David Výborný se, taktéž z prostoru od kruhů, napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí byli i nadále při chuti. Od modré čáry střílel aktivní Holub, jenže Machovský jej vychytal. Po hranici brankové čáry prosvištěl i pokus Davida Výborného a už se zdálo, že perioda skončí těsným vedením domácích. Nakonec ale Boleslavští přidali ještě jednu branku zásluhou Dominika Pacovského, jehož střela z mezikruží zapadla až do plzeňské branky.

Vstup do druhé třetiny se Plzeňským vyvedl na jedničku! Hned v první minutě se dostal k puku Petr Kadlec, který se z blízkosti nemýlil a překonal Martina Růžičku. Na druhé straně se snažil o rychlou odpověď Pacovský, avšak jeho pokus mířil mimo branku. Nebezpečně v pádu zakončoval v útočném pásmu hostů Johnson, ale jeho střela mezi tři tyče nezapadla. To stejné platilo i o teči Jakuba Culka, která si taktéž cestu do boleslavské branky nenašla. Na protější straně kluziště oživila po několika minutách hru rána Rada Lence, bohužel pro domácí se taktéž neujala. Z mezikruží posléze zkusil štěstí i Tomáš Klimenta, jenže Machovský i nadále vynikal.

Obrovská šance pro bruslaře přišla ale o několik sekund později. Výborný poslal kotouč na volného Pacovského, jenž se trestuhodně netrefil do odkryté plzeňské klece. Trefil pouze břevno! V pohledné situaci ujeli následně Boleslavští. Mikulík se v rozhodujícím okamžiku rozhodl poslal puk na Kašpaříka, jenže přihrávka byla zblokována. Nedáš, dostaneš! To se potvrdilo, protože hosté vzápětí dokázali vyrovnat. Z levého kruhu poslal puk za Růžičkova záda Ján Sýkora a rázem bylo vyrovnáno. Hosté navíc ještě dostali možnost další přesilovky, během které měli i nadále tlak. Střelec druhého gólu Plzně mohl svůj celek poslat dokonce do vedení, jenže se proti němu vytáhl senzačním zákrokem Martin Růžička. Do závěru prostředního dějství se už nic zásadního nestalo. Šťastnější ale mohli být indiáni, kteří dokázali vyrovnat.

I do třetí periody vstoupili Plzeňští zostra. Simon se řítil na boleslavského brankáře, který ale gól ve své síti nedopustil. Slušnou příležitost si připsal na druhé straně Radan Lenc, který donutil Machovského přerušit hru. Domácí měli poté příležitost, David Výborný však ve velké šanci přestřelil. Následná početní výhoda domácího celku nabídla další šance Mladé Boleslavi. Například Bárta to zkusil od modré, ale opět nechal vyniknout plzeňského brankáře. Další minuty nabídly poměrně vyrovnanou taktickou bitvu, ani jeden celek totiž nechtěl inkasovat a to se odráželo i na ledě.

V momentě, kdy jen málokdo čekal, že by mohla padnout nějaká branka, se stal opak pravdou. Lukáš Pabiška se chopil kotouče a bez problémů zavěsil pod víko Machovského svatyně. Bruslaři jako by najednou ožili. V další vyložené šanci se octl Radan Lenc, tentokrát už jej ale plzeňský gólman vychytal. Následně se ještě před hostující brankou strhla menší šarvátka mezi hráči. Zdálo se, že hosty vedoucí branka Mladé Boleslavi poněkud srazila, protože mladoboleslavští hokejisté byli i nadále velmi aktivní v útočném pásmu. Hostům nepomohl ani oddechový čas, bruslaři na ledě jasně dominovali a potvrdil to svým gólem i Jiří Kučný, který byl nikým nehlídaný a z blízkosti bez problému uklidil kotouč za Machovského. Boleslavští tedy drží v rukou mečbol, zatímco indiáni musí v neděli vyhrát, chtějí–li pomýšlet na čtvrtfinále play–off.

Ohlasy trenérů

Marián Jelínek (asistent trenéra Ml. Boleslavi): Rosol také vedl v Davis Cupu 2:0 na sety a prohrál. My vedeme 2:1, je to dál otevřené, vůbec nic se nestalo. Stane se až v okamžiku, kdy jeden ze soupeřů bude mít tři body. My jsme spokojeni, vyprodaná hala, chtěl bych poděkovat divákům, protože byli úžasní. Naši hráči předvedli bojovný výkon, soupeř byl od půlky zápasu aktivnější, ale štěstí se přiklonilo na naši stranu. A dramatický závěr? Kdybych neměl vlasy, jaké mám, asi by byly bělejší. Jsme spokojeni.

Ladislav Čihák (asistent trenéra Plzně): Není moc co hodnotit, prohráli jsme. Ve druhé třetině jsme vstali z mrtvých, tehdy jsme zápas vyrovnali na 2:2. Pak jsme chtěli urvat vítězství, cítili jsme sílu, ale bohužel rozhodla jedna chyba. Ale tak se hraje, soupeř to potrestal. Nic se neděje. Na body je to 2:1 a v neděli bude nový zápas.