HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

0:3
0:1, 0:2, 0:0

Plzeňští hokejisté před utkáním vynechali ranní rozbruslení a místo něj si šli psychicky odpočinout do ostravské ZOO a na ledě to bylo od první minuty znát. Plzeň nastoupila do klíčového zápasu pouze se čtyřmi zdravými obránci a úplně nově poskládanými útoky. Ve druhé minutě zachyboval domácí obránce, Bruk mu sebral kotouč, brankář jeho první střelu ještě vyrazil, ale na úspěšnou dorážku již byl krátký. Vítkovice následně převzaly otěže utkání, byly lepší, měly územní převahu, více ze hry, leč Rudolf Pejchar puk za svá záda nepropustil. Ostravané zvyšovali tempo, ale zapomínali na zadní vrátka. Po jednom z brejku našel od pravého mantinelu Bruk mezi kruhy Čiháka a ten navýšil náskok. Krátce za polovinou utkání měl po hezké kličce před sebou prázdnou branku Šťastný, leč trefil jen tyč, puk se ovšem odrazil na hokejku Štelcicha, který ho dopravil na místo určení. Plzeň se po třetí brance ještě více zaměřila na obranu a za cenu velkých osobních obětí si v kritických momentech pomáhala i za cenu faulů. Škodovka se dokázala ubránit dokonce i dlouhému oslabení tří proti pěti. Po siréně se ještě poprali Koreis a Flašar, ale na výhře 3:0 to nic nezměnilo. Jediná kaňka bylo další zranění, obránce Martin Kovářík měl výron v oblasti levého oka a naštíplou nosní přepážku.