HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

5:3
1:0, 2:3, 2:0

Rozhodující utkání se hrálo před fantastickou atmosférou, na stadion si našlo cestu 11 259 diváků, což je v dnešní době nepředstavitelné. Škoda začala aktivně, hnala se za vedoucí brankou, jenomže jejich nadšení skončilo vyloučením Martina Straky v jedenácté minutě. S verdiktem nesouhlasili fanoušci, který na znamení této série zaplavili ledovou plochu žlutými míčky. Plzeň oslabení ustála, navíc sama si vykoledovala faul a ten dokázala potrestat. Na modré čáře napřáhl Šmíd, střela byla několikrát tečovaná, posledním hráčem, kdo se dotkl kotouče, byl Šťastný. V polovině zápasu Petr Kořínek objel svatyni Vítkovic, bekhendem přiťukl puk Ivanu Vlčkovi a stadion aplaudoval podruhé. Nadšení ovšem trvalo pouhých osmnáct vteřin. Vavrečka si najel mezi kruhy a střelou pod horní tyčku snížil. Hosté mohli z přesilové hry vyrovnat, jenomže Jonák vystihl pas a přesnou ranou překonal brankáře potřetí. Ostravané nicméně v následující minutě přesilovou hru přeci jen využili zásluhou Smetáka. A když v závěru druhé třetiny z další početní výhody ranou od modré vyrovnal Flašar, se Západočechy to nevypadalo vůbec dobře. V poslední periodě střídala Plzeň pouhé tři obránce, Josef Řezníček se opět zranil, tentokrát nevydrželo koleno. Přesto hráči hráli na hraně možností a s velkou obětavostí si šli za postupem. Pět minut po návratu ze šaten Jonák udržel puk a i když hokejku držel jen jednou rukou, dostal přes šíři brankoviště puk na Čiháka, který dal vítěznou branku. O minutu později Bruk našel na pravé straně Petra Kořínka, který se trefil pod horní tyčku. Vítkovice nevyužily ani 82 vteřin dlouhou početní výhodu o dva muže. Plzeň vydřela výhru 5:3 a postup do finále, kde na Škodovku čekal Trenčín. Radost diváků po zápase byla tak obrovská a žhavá, až jeden z diváků odpálil světlici, od které chytla pytlovina pod střechou stadionu. Oheň silně poškodil časomíru a další zařízení na stadionu. Následující celý den se v Plzni hlásili dobrovolníci, kteří chtěli pomoci s odstraňováním škod. Zasklívala se také okna, která ve zmatku vyrazili diváci. Vše se nakonec podařilo a zimní stadion v Plzni mohl hostit očekávané finále.