PLZ - CEB 3:4sn - Plzeň ztratila dobře rozehraný duel v nájezdech

Po dvou dnech se šlo v Plzni opět na hokej. Po výhře nad Spartou hostila LOGSPEED CZ Aréna další hokejovou lahůdku, na západ Čech přijely České Budějovice v čele s Milanem Gulašem.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

3:4sn
1:0, 1:1, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 3. Blomstrand (J. Kindl), 37. Schleiss (Čerešňák, Dzierkals), 45. Jiříček (Bulíř) – 30. Gulaš, 51. Abdul (M. Hanzl, Bindulis), 53. Štich (Slováček, Gulaš), rozh. náj. M. Hanzl.

3217

Svoboda (Pavlát) – Kremláček, Čerešňák, Graňák, Jiříček, L. Kaňák, J. Kindl, Kvasnička – Kantner, Kodýtek, F. Suchý – Dzierkals, Mertl, P. Musil – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – M. Lang, F. Přikryl, Schleiss.

Banes Motor České Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Bindulis, Percy, Piskáček, Vráblík, Slováček, Štich, Bučko – Abdul, D. Voženílek, Valský – Holec, L. Pech, Gulaš – Vondrka, J. Novotný, Chlubna – T. Šoustal, M. Hanzl, Karabáček.

Gustaf Thorell 0 0 0 2 0

První větší šanci měl na hostující straně Miroslav Holec, který se prodral s pukem do pásma, svou bekhendovou střelou ale trefil pouze boční síť. Na druhé straně Thorell zadovkou uvolnil Michala Bulíře, ten si ovšem na svého bývalého spoluhráče z Liberce Hrachovinu nepřišel. Akce ovšem pokračovala, ke kotouči se na modré čáře dostal Jakub Kindl a jeho nahození usměrnil za brankáře Motoru lehkou tečí Ludwig Blomstand. Poté domácí branku obkroužil bývalý kapitán Škodovky Milan Gulaš, s jeho střelou na bližší tyč měl Svoboda plné ruce i nohy práce, puk za svá záda ale nepropustil. Lépe si nevedl ani jeho kolega z útočné formace Lukáš Pech, který zůstal osamocen u pravé tyče. Nejproduktivnější hráč Českých Budějovic poslal touš vedle brány. Po prvních dvaceti minutách tak vedla domácí Škoda o jedinou branku.

Zkraje druhé třetiny mohl zdvojnásobit plzeňské vedení Matyáš Kantner, který dostal pocukrovanou přihrávku na brankoviště, ale ani nadvakrát Hrachovinu neprostřelil. Motor následně dostal výhodu v podobě přesilové hry, Pech poslal svou tvrdou ránu nicméně jen do bruslí Čerešňáka. Největší šanci měli nakonec domácí v oslabení. Martins Dzierkals se zmocnil odraženého kotouče a ač byl tísněn, dokázal zakončit, jenomže pravou tyč těsně minul. Stejný hráč vzal na sebe i odpovědnost při přečíslení dvou na jednoho, Hrachovina proti jeho ráně provětral svou lapačku. A Plzeň to mohlo mrzet dvojnásob, jelikož nedlouho poté si vzal kotouč pod svá bedra Milan Gulaš a svižnou střelou přes Kaňáka dokázal prostřelit Svobodu. Bývalý hráč indiánů svou branku neslavil, hezké gesto. Rychlý obrat mohl dovršit Jiří Novotný, jeho ránu z osy hřiště však bravurně vykopl svým betonem gólman Škodovky. V závěru periody vypálil od modré čáry při přesilové hře Peter Čerešňák, Hrachovina puk vyrazil pouze k volnému Janu Schleissovi, který pohotovou dorážkou vrátil domácím vedení. Pro domácího hráče to byla jubilejní padesátá trefa v nejvyšší soutěži. Deset vteřin před sirénou se vhazovalo před Svobodou, navíc Kodýtek buly prohrál, stejně hostům dokázal ujet Filip Suchý a při zakončení byl faulován Pechem, nařízené trestné střílení ovšem Michal Bulíř neproměnil. I po čtyřiceti minutách tak vedla Plzeň o jednu branku, tentokrát 2:1.

Poslední dějství začalo opatrně, jako první pálil Petr Kodýtek, puk po jeho ráně skončil v rukavici brankáře. O tři minuty později už Hrachovina nicméně kapituloval. Ihned po buly si vzal kotouč na modré čáře David Jiříček a sedmnáctiletý plzeňský obránce propálil vše, co mu stálo v cestě. Pro Jiříčka to je již čtvrtá branka v sezóně. Na rozdíl jediné trefy mohl opět snížit Miroslav Holec, který chtěl využit zaváhání Svobody, domácí maskovaný muž ale stačil včas utěsnit svou bližší tyč. Stejný hráč měl poté další velkou příležitost, jeho ostrou ránu ale vyrazil mimo své území Svoboda svým ramenem. Domácí brankář si následně poradil i se střelou Pecha, proti které se Svoboda braburně stačit přemístil k druhé tyči. Další rána už ovšem skončila v plzeňské síti. Jindřich Abdul dostal spoustu prostoru na pravém kruhu a rychlým švihem poslal puk ke vzdálenější tyči. A Motoru se za další dvě minuty podařilo dokonce vyrovnat. Na modré čáře napřáhl David Štich a jeho střela s pomocí tyče skončila až v síti. V závěru mohl vedení překlopil zpět na plzeňskou stranu Pavel Musel, jeho pumelice z vrcholu levého kruhu však cíl nenašla. Zápas tak stejně jako v první letošním měření sil musel do prodloužení.

Prodloužení nabídlo spoustu šancí na obou stranách, mimo jiné i dvě přesilové hry Plzně, oba gólmani ale puk za svá záda nepustili. O vítězi tak musela rozhodnout disciplína zvaná samostatné nájezdy. Za hosty se prosadil Martin Hanzl s Jakubem Valským, za Plzeň neuspěl ani jeden ze čtyř nájezdníků. České Budějovice si tak z Plzně odváží cenné dva body.

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Šli jsme rychle do vedení, ale soupeř měl lepší pohyb, byl důraznější. Vedli jsme 3:1, ovšem byli jsme pod neustálým tlakem, scházela nám šťáva z předchozích utkání. Bohužel jsme další bod ztratili v přesilových hrách čtyři na tři, nájezdy jsou již loterie. Blomstrand nám v závěru utkání chyběl, zítra jde na vyšetření a uvidíme, co s ním bude.“

Jaroslav Modrý (Motor České Budějovice): „Měli jsme slušný vstup do utkání, avšak dostali jsme brzy gól, což nám sebralo vítr z plachet. Plzeň je kvalitní, vybudovala si náskok 3:1, možná se ale o něj trošku báli, přestali bruslit, my jsme se naopak dostali zpátky do utkání. Měli jsme dobrý pohyb, kluci si našli cestu, jak duel zvrátit. V prodloužení jsme udělali pár chyb, ale gólman nás podržel a v nájezdech nám přálo štěstí.“