CEB - PLZ 1:3

CEB - PLZ 1:3 - Plzeň veze z ledu Motoru další cennou výhru!

Indiáni zvládli i druhé venkovní utkání na ledě soupeře, znovu přitom pouze jednou inkasovali.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

1:3
1:0, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 8. Allen (Voženílek) – 35. Kodýtek (Schleiss), 42. Musil (V. Lang), 59. Mertl. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Rozhodčí: Horák, Micka – Šimánek, Zíka

vyloučení
5:5
Využití
0:1
V Oslabení
0:0
Diváci
1994

Banes Motor České Budějovice

Strmeň (Maleček) – Piskáček, Šenkeřík, Vráblík, Allen, Slováček, Štencel, Bučko – Holec, Pech, Gulaš – Vondrka, Hanzl, Michnáč – Venkrbec, Voženílek, Karabáček – Ondráček, Toman, Chlubna.

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Němeček) – Budík, Čerešňák, Graňák, Jiříček, V. Lang, Kaňák, Hamšík – Bulíř, Mertl, M. Lang – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Blomstrand, Musil, Přikryl – Malát, Kuťák, Slanina.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Jako první v utkání zahrozil Vondrka, který pláchl hostující obraně, svižnou střelou nad beton si ale na Pavláta nepřišel. Muž s maskou indiánů se činil i vzápětí, když bylo proti modrobílým nařízeno trestné střílení. K němu se postavil Milan Gulaš, avšak po rychlé kličce na svého bývalého spoluhráče nevyzrál. Udeřil tak až další exindián Conor Allen. Voženílek jej od levého mantinelu oslovil samotného před bránou a šikovný obránce zamířil přesně k levé tyči. Rychlou odpověď chystal z první z mezikruží Slanina, Strmeň zakročil vyrážečkou.

V prostřední periodě Vondrka zachytil skákavý kotouč a rychle posunul na neobsazeného Hanzla, Pavlát se stihl přesunout. Západočeši odpověděli přečíslením dva na jednoho, ve kterém příhru obdržel Kaňák, avšak ani on se na střelecký zápis nezapsal. V totožné situaci se k puku dostal po chvilce také Čerešňák, ale ani on kouzlo Strmeně neodčaroval. To se povedlo až dnešnímu narozeninovému oslavenci Petru Kodýtkovi, jenž dostal mnoho prostoru na pravém kruhu a nechytatelně zavěsil pod břevno. Vrátit vedení svým barvám zkoušel z otočky z osy hřiště Karabáček, jenže nemířil přesně.

Poslední část přinesla poměrně rychlé rozzuzlení. Viktor Lang od levého mantinelu nahodil černý nesmysl směr brána a před Strmeněm mimo jeho dosah tečoval Pavel Musil. Na druhé straně se pár kroků za modrou napřáhl Vráblík, ani on na svého bývalého spoluhráče nevyzrál. Naopak definitivní pojistku mohl přidat pro modrobílé z nařízeného trestného střílení Bulíř, nastavený beton však bekhendem nepřekonal. Konečnou podobu výsledku tak udal až Tomáš Mertl, který z vlastního obranného pásma trefil opuštěnou klec Motoru.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Modrý (Motor České Budějovice): „Plzeň nám dala lekci z produktivity. Zápas jsme výborně rozehráli, dali jsme gól a měli i další šance, ale přibrzdila nás tři zbytečná vyloučení. Výborně zachytal Honza Strmeň, dal nám šanci až do konce bojovat o vítězství.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme hrozně špatný vstup do utkání, po dvou minutách jsme mohli prohrávat 0:3. Poté se naše hra zlepšila, bylo to i díky rychle po sobě jdoucím přesilovým hrám. Od druhé třetiny už naše hra vypadala tak, jak bychom si představovali. Bohužel ale, přestože jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí, tak se nám povedlo srovnat až v závěru periody. I v poslední části jsme měli lehce navrch, byť nás domácí hodně zatlačili v závěru v přesilové hře, tam nás však podržel Dominik Pavlát. Takže spokojenost s hrou i s výsledkem.“