PCE - PLZ 4:3sn

PCE - PLZ 4:3sn - Plzeň si veze z ledu třetích Pardubic bod

Indiáni dnes vyrazili k souboji s Pardubicemi a parádní zápas o třetí místo nakonec šedesát minut hry nerozhodlo.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

4:3sn
0:1, 1:1, 2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 36. Poulíček, 53. Camara (A. Musil), 60. Nakládal (Blümel, Paulovič), rozh. náj. Poulíček – 20. Schleiss (Bulíř, Čerešňák), 32. Bulíř (Schleiss, Budík), 55. L. Kaňák (J. Dufek) Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Dynamo Pardubice

Frodl (Klouček) – Nakládal (C), J. Mikuš, Košťálek, O. Vála, Hrádek, J. Kolář (A) – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, A. Musil, R. Kousal – Hecl, Cienciala, Říčka – O. Rohlík, Anděl, Pochobradský – Kusý.

Svoboda (Pavlát) – Čerešňák (C), Graňák, L. Kaňák, Jiříček, Kvasnička, Kremláček, Budík – Dzierkals, Mertl (A), J. Dufek – F. Suchý, Bulíř, Schleiss (A) – Blomstrand, G. Thorell, M. Lang – F. Přikryl, Adamec, Malát.

Gustaf Thorell 0 0 0 -1 0

Domácí začali aktivněji, Svoboda se musel hned prezentovat proti dorážkám kolem brankoviště v podání Koláře či Říčky. Po chvilce pálil z vrcholu kruhu nepřesně Camara, Hecl jen do lapačky muže s maskou indiánů. Oba celky se následně prezentovaly zvládnutou hrou ve čtyřech, aby se vzápětí v plných stavech do tutovky dostal Rohlík. V samostatném úniku si ale nepřišel na nastavený beton, dorážka Pochobradského zase mířila mimo. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, našel si Jan Schleiss 22 vteřin před sirénou na levém kruhu vyražený pokus Bulíře z mezikruží a zavěsil z první. Touto částí také dvě jubilea stvrdili Filip Suchý a Vojtěch Budík, kteří shodně nastoupili do stého zápasu v modrobílém dresu v tuzemské nejvyšší soutěži.

V úvodu prostřední periody na levém kruhu napřáhl Cienciala a rozezvučel brankovou konstrukci. Naopak navýšit náskok svých barev mohl Suchý, který se řítil sám na Frodla, leč svou kličkou ani on puk do sítě nedostal. To se povedlo až Michalu Bulířovi, jenž na Frodla pádil sám z pravé strany a nadvakrát přehodil nastavený beton. Dynamo kontrovalo trošku se štěstím, když zmatky před Svobodou uťal dorážkou Patrik Poulíček. Vzápětí se jal srovnat Paulovič, jenže v úniku střelou na lapačku neuspěl.

A jak druhé dějství skončilo, tak poslední začalo. Mezi beky se protáhl před svatyni indiánů Košťálek, avšak mířil příliš nad. O mnoho lépe se dařilo Anthony Camaraovi, jemuž před klec Plzně předložil Musil a začínalo se opět od nuly. Avšak remízový stav nevydržel dlouho. Lukáš Kaňák si sjel od modré k mantinelu a za strany vyslal schovanou střelu, kterou zastavila až síť. Ale ani tato branka Západočechům tři body nezajistila. Po neodpískaném faulu na Suchého se více prostoru v poslední minutě základní hrací doby zjevilo před Jakubem Nakládalem, jehož rána zprava zaplula k bližší tyči.

A protože prodloužení nerozhodlo, musely na řadu samostatné nájezdy. V těch se v poměru 3:1 lépe vedlo domácím, rozhodující zapsal Patrik Poulíček. Indiáni ale vezou z ledu soupeře bod, což se ve vzájemných duelech nepodařilo ani jednomu z celků již pět zápasů.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Řekl bych, že první třetina byla vyrovnaná. Byl tam zlomový faktor, že jsme nedali vyloženou šanci na 1:0, pak jsme šli oslabení ve třech a Plzeň do vedení, což jí samozřejmě hrálo do karet. navíc hrála velice dobře dozadu. Od druhé třetiny jsme se více tlačili do branky, vytvořili jsme si šance a přesilovky, které nám ale dnes bohužel vůbec nešly. Plzeň nás nepouštěla do kombinací, měli jsme se asi více pouštět do střel. Ve druhé a třetí části jsme měli šancí dost, bohužel jsme nebyli schopni dát gól. Rychlá odpověď na 2:3 s námi měla zamávat, ale tým jel dál a musím klukům poděkovat. Protože to, co předvedli a odvedli v poslední periodě, jak dřeli, tak za to jsme si určitě minimálně bod zasloužili. V prodloužení měla Plzeň šance, my jsme myslím nastřelili břevno, takže to bylo asi vyrovnané a rozhodly penalty, ve kterých jsme byli o kousek lepší.“

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Já si myslím, že jsme tady dnes odehráli velmi dobré utkání. Je škoda, že za stavu 2:0, kdy jsme měli více ze hry, jsme neodskočili z šancí na 3:0 a naopak jsme inkasovali laciný gól. Následovala individuální chyba na 2:2, což nás poslalo trošičku dolů. V poslední části jsme do té inkasované branky hráli výborně. Ještě jsme se vrátili zpátky, jenže po té nás soupeř zatlačil a následovala diskutabilní situace u vyrovnávací trefy na 3:3. Je škoda, že jsme vedení neudrželi, hráli jsme hodně obětavě, kluci tomu šli naproti. Vzhledem k celému zápasu asi zasloužená remíza, nájezdy nám bohužel nevyšly.“