JUN: PLZ - MHK 4:2

Junioři zapisují další výhru, Dominik Soukup vstřelil hattrick!

Junioři i v dalším zápase dokázali porazit svého soupeře. Na branku Hradce vyslali 50 střel a vyhráli o dva góly.

HC Škoda Plzeň - Mountfield HK

4:2
0:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 27. Soukup (Adamec), 41. Soukup (Adamec), 51. Soukup (Pánek, Soukup), 57. Jiříček (Dvořák, Adamec) – 14. Havlíček (Novotný), 55. Šedivý (Beneš, Beneš). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Rozhodčí: Šindel, Kosnar - Špůr, Zedníková

3:4
2:1
50:23
52

Němeček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Jiříček, Pánek, Pavlák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, D. Soukup, Dvořák, M. Soukup, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa

Mountfield HK

Burda (Kasal) – Červenka, Boukal, Pavič, Havlíček, Perička, Pelda – Beneš, Budina, Kašpar, Král, Jirků, Novotný, Idžan, Klíma, Šedivý, Souček, Beneš

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Jako první v utkání zahrozil Soukup, svoji střelu ale neproměnil. Poté zkoušel svoje štěstí Houdek, ani on Burdu nepřekvapil. Na druhé straně musel Němeček svými betony zastavit pokus Krále. Pak si v lapačce podržel puk Burda, když na něj vypálil Korčák. Následně chtěl mezi tyčkou a betony hostujícího brankáře protlačit kotouč Kopic, to se nepovedlo. Potom dostal za plzeňskou brankou puk Novotný a vyslal přesnou přihrávku na Matěje Havlíčka, jenž vystřelil a Hradec šel do vedení. Vyrovnat mohl Soukup již v první třetině, nicméně hradecký gólman střelu jen vyrazil.

Druhou periodu otevřel svou střelou Beneš, domácí brankář si s ní lehce poradil. Na opačném konci hřiště minul pokus Soukupa branku. Indiáni vyrovnali díky Dominikovi Soukupovi, který tečoval střelu Václava Adamce. Pak se Inžan snažil neúspěšně prostřelit Němečka. Vzápětí pálil Dolhý od modré čáry a Burda kotouč vyrazil svým betonem. Za chvíli pálil od modré i Pánek, gólman hostů zasáhl svou lapačkou.

Poslední periodu začali modrobílí brankou. O tu se postaral opět Dominik Soukup, jenž projel celým útočným pásmem, vystřelil a Burda se mohl jen otočit na vlnící se síťku. Hradec byl kousek od vyrovnání, když kotouč propadl za Němečka a ležel u brankové čáry. Další branka padla v polovině poslední třetiny. Do hradecké svatyně se trefil potřetí Dominik Soukup. Hradec se po několika střeleckých pokusech přiblížil Plzni, gól vstřelil Daniel Šedivý. V závěru si indiáni vzali své dvoubrankové vedení zpátky. Za Burdova záda dostal kotouč Adam Jiříček.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Narazili jsme na velmi organizovaného soupeře a i když měli z mého pohledu hodně navrch ve hře, tak výsledkově to úplně tak nebylo. Nepomohli jsme si v první třetině neproměněnou šancí a znova opakuju, soupeř byl organizovaný, soustředil se hodně na defenzivu a celkem jsem si s ním poradili.“