JUN: MHK - PLZ 1:2

Junioři zvládli tuhou bitvu s Mountfieldem, rozhodl obrat ve druhé třetině

Stále neporažená Plzeň zajížděla k dalšímu zápasu na půdu šestého Hradce Králové. Domácí šli jako první v zápase do vedení, jenomže Škodovka utkání překlopila na svou stranu a po velké bitvě slaví čtrnácté vítězství v sezóně.

Mountfield HK - HC Škoda Plzeň

1:2
1:0, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Kašpar (Pilný, Perička) – 36. Kvasnička (Slanina, Kremláček), 40. Vajner (D. Soukup).

Mountfield HK

Tichý (Dřínovský) –⁠ Naar (A), Perička, Pelda, Havlíček, Boukal, Červenka –⁠ Novotný, Lang, Michal Beneš, Matěj Beneš, Idžan, Šedivý (A), Šimek, Janda, Kašpar (C), Pilný.

Němeček (Vondraš) –⁠ Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Vajner, Malák (C) –⁠ Kvasnička, Kopic (A), Korčák, Dvořák, Slanina (A), Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Pešek.

Adam Ženíšek 0 0 0 0 0

Zápas začal po nedovoleném zákroku Vajnera lépe pro domácí Hradec. V početní výhodě pálil od modré čáry Perička, do jeho střely ještě sáhl Pilný, Němeček puk pouze vyrazil a s pohotovou dorážkou přispěchal Jaroslav Kašpar. Plzeň mohla vyrovnat Peškem, který vystihl rozehrávku domácího brankáře, následně ale plzeňský útočník trefil pouze beton Tichého. Následovala hra ve čtyřech, ve které měli velkou šanci Idžan a Šedivý, jejich dorážky z bezprostřední blízkosti nicméně zlikvidoval Němeček. A jelikož Mountfield nevyužil ani nadějný brejk dvou proti jednomu, po první periodě odcházeli spokojenější do šaten domácí lvi.

Prostřední dějství začalo naopak náporem indiánů. Střela Ženíška byla nejprve zablokovaná, leč hosté zůstali u puku, z další rány Tichému vypadl puk, jenomže těsně před plzeňskou dorážkou se upískl hlavní rozhodčí. Nadále byl k vidění velmi rychlý hokej, oba celky navíc vycházeli ze zajištěných obran. V další šanci vzal na sebe odpovědnost Vladimír Kremláček, ten zkusil pozornost Tichého od modré čáry, hradecký brankář zakročil lapačkou. V polovině utkání ujel Korčák v oslabení podél pravého mantinelu až před branku, domácí maskovaný muž ale skvěle natáhl pravý beton. Až ve 35. minutě se Škoda dočkala zaslouženého vyrovnání. Vlastimil Kvasnička zůstal neobsazený na ose hřiště a následně poslal puk přesně mezi betony gólmana. A těsně před koncem druhé třetiny indiáni skóre dokázali otočit ve svůj prospěch. Dominik Soukup oslovil na pravém kruhu Stanislava Vajnera a ten střelou na vzdálenější tyč překonal gólmana domácích.

Třetí část hry odšpuntoval Jan Slanina, který se dostal až před Tichého, jeho bekhendové zakončení se ale nesetkalo s úspěchem. Poté měl spoustu času ke střele obránce Dolhý, avšak oba brankáři dnes chytali velice dobře. O zvýšení hostujícího vedení se vzápětí pokoušel opět Slanina, který měl v přesilové hře před sebou poodkrytou část klece, puk nicméně poslal jen do betonu gólmana. Hradec se pokoušel srovnat stav, nicméně díky vlastní nedisciplinovanosti hráli domácí spíše ve čtyřech než v pěti. Západočeši ale tři nabídnuté početní hry nevyužili a nakonec je to málem mohlo mrzet. Už při rovnovážném stavu si totiž puk před Němečkem našel Perička, z mezikruží ale obranou hráz neprostřelil. Stejně si nevedl nedlouho poté ani jeho kolega Lang. V poslední minutě to Mountfield zkusil se šesti bruslaři, risk ale tentokrát nebyl zisk. Škoda vyhrála za tři body i své čtrnácté vystoupení v této sezóně, v Hradci Králové těsně 2:1.

Martin Vágner (Mountfield HK): „Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř, který ještě neprohrál a inkasoval minimálně. Myslím, že jsme sehráli celkem vyrovnanou partii. Škoda, že ve třetí třetině jsme neproměnili dvě šance, které nám soupeř dal, protože jinak strašně kvalitně bránil. Ve druhé třetině jsme možná na chvíli ztratili koncentraci, ale jinak musím říct, že kluci proti takhle silnému, zkušenému a kvalitnímu soupeři zápas dobře odehráli. Mrzí nás, že nemáme žádný bod.“

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň):Těžký zápas, soupeř na nás byl velmi dobře připravený a zorganizovaný. My jsme se na něj ale taky připravovali, takže to jsme věděli. Z naší strany byla slabší první třetina, pak jsme si ale k zápasu něco řekli a myslím, že od druhé třetiny jsme podali lepší výkon. Nevím, jestli zaslouženě, ale došli jsme k vítězství.“