PLZ - CEB 4:3

PLZ - CEB 4:3 - Po velkém boji cenné vítězství!

Indiáni završili domácí trilogii extraligových zápasů, po Vítkovicích a Kometě dnes ve svých prériích přivítali jihočeský Motor.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

4:3
3:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Laakso (Schleiss, Kvasnička), 7. Pour (Lev, Rekonen), 19. Matýs (Indrák, Piskáček), 23. Matýs (Rekonen, Mertl) – 11. Ordoš (Kondelík, Gulaš), 35. Valský (F. Přikryl, Kubík), 40. Ordoš (Kondelík, D. Simon).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík – Špůr, Zíka.

vyloučení
3:3
Využití
1:3
V Oslabení
0:0
střely na branku
25:23
Zblokované střely
16:16
Hity
5:6
Vhazování
29:26
Diváci
4136

HC Škoda Plzeň

Hlavaj (Pavlát) – Malák, Zámorský, Laakso, Kvasnička, Houdek, Piskáček (A) – Lev (A), Pour, Rekonen – Mertl, Schleiss (C), Šiler – Indrák, Söderlund, Matýs – M. Soukup, Hrabík, Jansa.

Banes Motor České Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Pýcha, Štencel, Kachyňa, Hovorka, Doudera (A), Vráblík – Ordoš, Kondelík, Gulaš (C) – M. Beránek, F. Přikryl, Kubík (A) – D. Simon, Hanzl, Valský – Chlubna, Toman, Koláček.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Samuel Hlavaj 60 22 3 19 86,36 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Michal Houdek 0 0 0 2 0
Kryštof Hrabík 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 0 1 1 1 0
Filip Jansa 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 1 1 1 0
Aleksi Laakso 1 0 1 2 2
Jakub Lev 0 1 1 1 2
Daniel Malák 0 0 0 0 0
Ondřej Matýs 2 0 2 1 0
Tomáš Mertl 0 1 1 1 0
Jan Piskáček 0 1 1 1 2
Jakub Pour 1 0 1 1 0
Aleksi Rekonen 0 2 2 1 0
Jan Schleiss 0 1 1 1 0
Tim Söderlund 0 0 0 1 0
Marek Soukup 0 0 0 0 0
Jakub Šiler 0 0 0 1 0
Petr Zámorský 0 0 0 0 0

komentář

Jako první v utkání zahrozil Hrabík, který se natlačil před Hrachovinu, jehož si potáhl k levé tyči a zakončoval k pravé, leč tu těsně minul. Lépe mířil z mezikruží Šiler, avšak vyrážečka gólmana hostí byla proti. Až dotřetice to indiánům vyšlo. Souvislý tlak vzal na sebe kapitán Jan Schleiss, jenž zamířil z osy hřiště od modré do sítě ranou otřenou o tyč. A druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Jakub Pour táhl přečíslení dva na jednoho, vzal vše na sebe a z pravé strany dostal touš do sítě pod betonem Hrachoviny. Hosté odpovědi za pouhých jedenáct vteřin přesilové hry. Puk Motor vykombinoval pro Jana Ordoše k levé tyči a ten jej dokázal procpat do sítě. To Plzni v té samé herní situaci chyběly milimetry, Ondřej Matýs totiž z vrcholu levého kruhu málem rozpůlil břevno. Západočeši tak odpověděli opět v plných stavech v přečíslení. To táhla právě modrobílá jednaosmdesátka, která rovněž z levé strany tentokrát svou střelu vecpala pod břevno.

A jak úvodní část indiáni zakončili, tak tu druhou rozehráli. V početní výhodě vykombinovali pozici pro osamoceného Ondřeje Matýse u levé tyče, který zakončoval prakticky do prázdné. Po chvilce se z jízdy dostal k bombě z první kousek za modrou Piskáček. Tu Hrachovina vyrazil jen vedle sebe, ale na dorážku domácí hráči nedosáhli. Naopak vzápětí z vrcholu brankoviště již Indrák ano, avšak muž s maskou Jihočechů si s ní poradil, stejně jako před tím betonem s ránou Laaksa od modré. A tak udeřilo na druhé straně. Hosté byli sice po většinu prostředního dějství pasivní, leč pomohla jim opět přesilová hra. Ke střele z mezikruží se dostal Přikryl a na brankovišti doklepl puk do sítě Jakub Valský. No a v dalším oslabení indiáni inkasovali dokonce vteřinu před druhou sirénou, když zblízka zamířil do levého horního růžku znovu Jan Ordoš.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Simon z mezikruží, Hlavaj své barvy podržel lapačkou. Do podobných míst si nabruslil na druhé straně i Söderlund, avšak minul. Za nedlouho poté se mezi beky prodral až před Hrachovinu Indrák, jenže to měl na bekhend a ten si muž s maskou Jihočechů pohlídal. Stejně tak Hlavaj betonem pálícího Přikryla z první z vrcholu levého kruhu. Následně si dobrým napadáním vybojoval černý nesmysl na ose hřiště Šiler, přízemní rána ale skórem nepohnula. Stejně tak ze stejné pozice pokus Hovorky, který muž s maskou indiánů vyrazil ramenem. 126 vteřin před závěrečnou sirénou zkusili hosté hru bez brankáře, leč na osud utkání to již vliv nemělo

V dalším extraligovém kole se Plzeň po téměř čtrnácti dnech představí mimo své prérie, hrát bude v Mladé Boleslavi.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dostali jsme se brzy do vedení. Ve druhé části jsme dokázali navýšit až na 4:1, bohužel nakonec z toho zápasu bylo zbytečné drama. Dostali jsme tři branky, v oslabení, to je hrozně moc. Poslední část byla taková hektická, ale se štěstím jsme ji odbojovali. Dnešních tří bodů si nesmírně vážíme.“

Ladislav Čihák (Banes Motor České Budějovice): „Hodně těžký zápas. Nám utekl začátek utkání, měli jsme problémy s hrou uvnitř vlastního pásma, navíc jsme ani nedokončovali souboje. Dneska to nebylo ono, ale vše bylo ovlivněné tím začátkem. Ve zbytku zápasu už se nám nepodařilo dohnat manko. Pozitivum na dnešním zápase je, že jsme se ale nevzdali. Podařilo se nám navíc vstřelit tři branky v přesilovce, což také potřebujeme.“