42. kolo: CEB - PLZ

CEB - PLZ 4:3 - Velký boj až do posledních vteřin

Indiáni se dnes představili na ledě jihočeského Motoru, naposledy se před reprezentační pauzou vydali mimo své prérie.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:3
1:0, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 18. Kondelík (Štencel), 28. Harris (Kondelík, D. Simon), 34. Valský (Hanzl, D. Simon), 51. Kondelík (Štencel, Vráblík) – 33. Holešinský (Söderlund, Zámorský), 56. Jansa (Zámorský), 60. Zámorský (Söderlund).
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Zíka, Frodl

vyloučení
5:4
Využití
1:1
V Oslabení
0:1
střely na branku
43:23
Zblokované střely
6:18
Hity
3:4
Vhazování
30:25
Diváci
6 421

Banes Motor České Budějovice

Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel, Kachyňa, Doudera (A), Hovorka, Gulaši (C), Pýcha – F. Přikryl, Kondelík, Ordoš – Kubík (A), Harris, M. Beránek – Valský, Hanzl, D. Simon – Koláček, Vopelka, Toman.

HC Škoda Plzeň

Hlavaj (Klouček) – Zámorský, Malák, Bučko, Laakso, Piskáček (A), Skok – Šiler, Mertl, Holešinský – Lev (A), Jansa, Schleiss (C) – Matýs, Benák, Söderlund – Straka, M. Soukup.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Samuel Hlavaj 58 42 4 38 90,48 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Adam Benák 0 0 0 0 2
Martin Bučko 0 0 0 0 0
Adrián Holešinský 1 1 2 -2 2
Filip Jansa 1 0 1 0 0
Aleksi Laakso 0 0 0 0 2
Jakub Lev 0 0 0 -1 0
Daniel Malák 0 1 1 1 0
Ondřej Matýs 0 0 0 -1 2
Tomáš Mertl 0 0 0 0 0
Jan Piskáček 0 0 0 -2 0
Jan Schleiss 0 0 0 -1 0
Jan Skok 0 0 0 -2 0
Tim Söderlund 0 2 2 0 0
Marek Soukup 0 0 0 0 0
Petr Straka 0 1 1 1 0
Jakub Šiler 0 0 0 0 0
Petr Zámorský 1 1 2 1 0

komentář

První vážnější šance utkání se zrodila na brankovišti Plzně po ráně Štencla, muž s maskou indiánů ale nakonec se svými obránci odolal. Jihočeši následně ustáli oslabení, aby hned v plných stavech zahrozil Ordoš. Ten se prokličkoval až před Hlavaje, který ovšem minisouboj vyhrál. Radoval se tak až Jáchym Kondelík, který si našel vyražený pokus Štencla a zasunul černý nesmysl do brány. Vzápětí se o totéž pokusil rovněž Harris, ale již neúspěšně. Těsně před úvodní sirénou ještě tvář v tvář plzeňské svatyni stál Pýcha, její strážce ale svůj tým držel nad vodou.

Prostřední dějství odstartovalo plzeňské vyloučení, které dokázali domácí po přibližně půlminutě hry potrestat. Kondelík předal z pravé strany k levé tyči na Branta Harrise a Motor šel do trháku. Brzy na to se navíc do touše z první opřel Doudera, Hlavaj ale vykopl betonem. Činil se i Hrachovina, když při vlastním oslabení všem na ledě pláchl Jansa. České Budějovice ale nevzaly varování vážně a potrestal je za to Adrián Holešinský, který v rychlém protiútoku zamířil přesně nad vyrážečku. Jenže neuběhla ani minuta a v přečíslení dva na jednoho předal Hanzl Jakubu Valskému, který svým barvám vrátil pohodlné vedení. Těsně před druhou přestávkou ještě mohl snížit Schleiss, ale zblízka na muže s maskou Motoru nevyzrál.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval opět Jáchym Kondelík, který usměrnil do sítě pokus Štencla od modré. Plzeňané se ovšem nehodlali vzdát bez boje a brzy odpověděl při vlastním oslabením zblízka Filip Jansa. Navíc v závěru střetnutí power play indiánů vylepšil zašlapáváním kotouče Kondelík a hned nekompromisně od modré zavěsil Petr Zámorský. Jenže více toho ale již Západočeši nestihli a z Českých Budějvic se tak domu vracejí s prázdnou.

Před modrobílými je nyní již pouze jeden extraligový duel před reprezentační pauzou - v neděli čtvrtého února vyzve Plzeň na svém ledě v derby Karlovy Vary!

FOTO: Banes Motor České Budějovice, Jindřich Jager.


Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (Banes Motor České Budějovice): „Byli jsme aktivnějším tým, ale i Plzeň, když dala gól, tam měla pasáž, kdy měla navrch a naopak my měli problémy. Důležitý moment celého utkání byl gól na 3:1. Duel jsme pak měli do pětapadesáté minuty pod kontrolou - pak přišel gól v naší přesilovce. Ten při oslabení 4 na 6 se může stát, ale opět to znovu vypovídá o naši takové nevyspělosti.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Měli jsme špatný vstup do utkání, ustrašený výkon, málo pohybu. Ve druhé části se to příliš nezlepšilo, inkasovali jsme druhý gól. Sice jsme brzy dali kontaktní branku, ale opět brzy dostali - poněkolikáté letos již špatná situační hra. V poslední periodě domácí odskočili a nám se povedlo snížit, ale už to bylo taková křeč. Dnešní výkon nebyl vůbec dobrý z naší strany.“