CEB - PLZ 2:3sn - Indiáni se zlomit nenechali a vezou dva body!

Plzeň - Trojboj na ledech soupeřů začali Západočeši v Budvar Areně a ze souboje s Českými Budějovicemi vytěžili dva body. Indiáni rozhodně nehráli v zápase druhé housle a jen díky nepřesné koncovce nebrali body všechny. Ze souboje bratrů Kovářů vyšel opět vítězněji plzeňský Honza, který Kubu při nájezdech sice nepřekonal, podílel se ale na obou gólech ze hry.

HC Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

2:3sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) - 8. Kovář Jan (Vlasák), 55. a roz. sam. nájezd Vlasák (Kovář Jan). Rozhodčí: Blecha, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4295. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Motor České Budějovice

Kovář (Hrubec) - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma, Kotaška - Šimánek, Mikeska, Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný - Pletka.

HC Škoda Plzeň

Přikryl (Mazanec) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev - Obdržálek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Petr Přikryl 65 34 2 32 94,12 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Václav Benák 0 0 0 0 0
Jan Dresler 0 0 0 -1 0
Radek Duda 0 0 0 0 0
Michal Dvořák 0 0 0 0 0
Jiří Hanzlík 0 0 0 0 0
Martin Heřman 0 0 0 0 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 0 0
Nicholas Johnson 0 0 0 0 0
Jan Kovář 1 1 2 1 0
John Lammers 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
Jaroslav Modrý 0 0 0 2 0
Petr Obdržálek 0 0 0 0 0
Patrik Petruška 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
John Slaney 0 0 0 1 0
Martin Straka 0 0 0 0 0
Tomáš Vlasák 2 1 3 2 0
Pavel Vostřák 0 0 0 1 0

komentář

Utkání nemělo od samého začátku strhující tempo. Obě mužstva se oťukávala, ale přeci jen aktivnější byli Plzeňští. K větší aktivitě jim pomohla i první přesilová hra, která zůstala nevyužita. První branku zápasu dala Plzeň. Dobrou formu proti českobudějovickému mužstvu opět předvedl Jan Kovář, který si najel z levé strany a překonal svého bratra střelou mezi beton a lapačku. Ani po brance se tempo zápasu příliš nezvýšilo. Jihočeši stříleli spíše z dálky a brankář Přikryl nemusel řešit žádnou složitou situaci. První přesilovka domácích dopadla také špatně, ani jedna střela na branku. Naopak Indiáni měli možnost zvýšit svoje vedení. Před Kovářem byla mela. Plzeňská první řada sevřela domácí před Kovářem a po dorážce Vlasáka se puk odrazil od břevna. Rozhodčí konzultovali tuto situaci na videu, ale branka nebyla dosažena. Největší šanci na vyrovnání měli domácí přesilové hře pět na tři, která trvala dvacet devět vteřin. Sice se jim podařilo dostat Indiány pod tlak, ale střely z dálky nedělaly Přikrylovi žádné potíže. První třetinu tak po zásluze vyhrála Plzeň.

Druhou třetinu začali domácí v početní převaze. Obránce Kolarz vystřelil od modré a jeho střela se odrazila od tyčky ven. V další šanci domácích se ocitl Mertl, ale jeho bekhendová střela šla těsně vedle branky. Postupně se Plzeň zvedala a její útočné aktivity byly stále častější. Další šanci na vyrovnání si vytvořila trojice Červený, Kuchejda a Pšurný. Ta sevřela Indiány před Přikrylem a snažila se puk dostat do branky. Vzápětí byli vyloučeni současně hned dva plzeňští hráči a před Jihočechy byla přesilovka pět na tři celé dvě minuty. Domácím ovšem stačilo jen devatenáct vteřin a obránce Michael Kolarz prostřelil od modré vše před sebou. Zbytek přesilovky už se nic nestalo. Přesilovku si zahrála i Plzeň a Vlasák opět rozezvučel tyč domácí branky. Další branku už Budvar aréna ve druhé třetině neviděla. Plzeňští hodně polevili a domácím se podařilo jen vyrovnat.

Na začátku třetí třetiny se do nájezdu na Kováře dostal Duda, ale Kašpařík obětavě padl na led a puk mu vyrazil z hole. V dalším průběhu zápasu měli více ze hry spíše Indiáni. Jejich převaha byla spíše optická, protože Kovář neměl příliš práce. Další tyčka se rozezvučela po střele Johnsona z pravé strany. Přesilovka Plzně znamenala pro domácí branku velké nebezpečí. Stříleli Vostřák a Straka, ale domácí obrana odolávala. Stále více bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje tento zápas. Domácím naopak přesilovka vůbec nevyšla, skoro se nedostali do pásma. Jenže těsně po jejím skončení se před Přikrylem zjevil Jakub Langhammer a trefil puk mezi lapačku a beton. Gól domácí povzbudil. Přesto se podařilo Plzni vyrovnat. Jan Kovář našel před brankou volného Tomáše Vlasáka a ten z první prostřelil Kováře. Plzeň si za svoji aktivitu ve třetí části hry vyrovnání zasloužila. Navíc ještě měla možnost rozhodnout zápas v základní hrací době. Necelou minutu před koncem byl totiž vyloučen Podlešák. JanKovář v dobré šanci přestřelil. Zápas tak skončil v základní hrací době nerozhodně.

Indiáni si přinesli ještě sedmdesát šest vteřin přesilové hry do prodloužení. První velkou šanci měli domácí. Mikeska získal puk a jel na branku. Stíhal ho obránce a tak stačil přihrát na Snopka. Ten se pokusil o blafák, ale Přikryl jeho úmysl vystihl. Hned z protiútoku měla šanci Plzeň. Straka, Vlasák a Kovář měli před sebou odkrytou branku, ale nakonec se jim nepovedlo trefit puk do branky. Další situace dva na jednoho a Mertl s Langhammerem. Mertl trefil Přikryla a puk ihned putoval na opačnou stranu. Nejhezčí část hry tak skočila bez branky a šlo se na samostatné nájezdy.

Jako první vyjel Johnson a puk skončil v síti, ale rozhodčí rozpažil a branku neuznal. Po diskusi se jel rozhodčí poradit z videorozhodčím, ale branka nebyla uznána. Za domácí se rozjel Langhammer, ale trefil jen Přikryla. Pak se rozjel Jan Kovář, ale tentokrát na svého bratra nevyzrál. Gulaš svůj nájezd nedotáhl, puk mu ujel. Další na řadě byl Tomáš Vlasák a ten byl úspěšný. Vše měl v rukou Šimánek, ale ten na Přikryla nevyzrál a tak druhý bod vezou domů Indiáni.

Ohlasy trenérů

Milan Kupka (České Budějovice): Soupeř byl důrazný, dobře bruslil a po zásluze šel do vedení. O přestávce jsme nemuseli zvyšovat hlas, protože hráči sami věděli, že jejich výkon v první třetině nebyl dobrý. Zlepšili se, dokázali otočit a měli zápas dotáhnout k vítězství. Bohužel Plzeň srovnala a v nájezdech byla šťastnější.

Milan Razým (Plzeň): Dlouho jsme drželi vedení, ale domácí využili dvojnásobnou přesilovku a potom dokázali zápas otočit. V závěru jsme šťastně vyrovnali a dokonce jsme mohli strhnout vítězství na svoji stranu. Nestalo se, ale při nájezdech při nás stálo štěstí znovu.