JUN: PLZ-CHM 4:1

První body juniorů proti mistrovi!

Junioři: HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Po úvodním kole, ve kterém indiáni nevstřelili Litvínovu ani branku, dnes zabrali a úřadujícímu mistrovi prakticky nedali žádnou šanci.

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

4:1
2:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Pejchar (Tulačka), 20. Schleiss (Mašek, Moravčík), 22. Schleiss, 46. Němec (Pašek) - 50. Hammerbauer (Deveri). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Příhoda (Brabec) - Marcel, Šmíd, Tichý, Slavík "C", Němec "A", Bastl, Pejchar, Moravčík, Mašek, Schleiss "A", Kubík, Zimmermann, Indrák, Přikryl, Houfek, Kepka, Tulačka, Pašek, Langer.

Piráti Chomutov

Dovina (Maštalířský) - Havel, Hlava, Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Šulák, Kaše, Kämpf, Deveri, Hammerbauer "C", Szathmáry, Tejnor, Pešutka, Lehnert, Huňady, Hejcman, Hrabák, Chrpa, Hlava.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Samotné utkání začalo ve velkém tempu, ovšem také bez střel. První vážnější situace zápasu v páté minutě ale hned skončila brankou. Domácí se usadili v útočném pásmu a dorážkou z mezikruží zakončil Daniel Pejchar - 1:0! Vzápětí mohl srovnat krok Kaše, ovšem sám na pravém kruhu přestřelil. V polovině třetiny Deveri dostal od jedné na druhou tyčku pěknou přihrávku, před poloprázdnou klecí promáchl. Následně putoval za katr první vyloučený, byl jím právě hostující Kaše, ovšem Piráti se výborně ubránili. V závěru dějství však putovali do dvojnásobného oslabení a tři sekundy před návratem prvního vyloučeného se prosadil Jan Schleiss - 2:0!

Kde domácí skončili, tam i po přestávce začali. Znovu tři vteřiny před návratem vyloučeného hráče na led se prosadil Jan Schleiss - 3:1! O chvilku později mohlo být v ČEZ Aréně ještě veseleji, ale Němce, který střílel z první po příhře od tyčky k tyčce, vychytal bleskurychlým zákrokem Dovina. Na druhé straně naopak mohl snížit Kaše, z mezikruží napálil jen prostředek branky. Do druhé sirény putovali hned čtyři Plzeňští na trestnou lavici, ale ani více než minutová dvojnásobná přesilovka ke gólu hostí nepomohla, v největší šanci po rychlém ťukesu napálil z první Deveri pouze hruď Příhody. Naopak mohlo udeřit na druhé straně, rozehrávku soupeře vystihl Kepka, ale sám před Dovinou kličkou do bekhendu netrefil branku.

Snížení měl na holi zkraje poslední třetiny Kämpf, ovšem proti byl mrštný pravý beton Příhody. Nedáš - dostaneš. Vzápětí totiž málo vídanou situaci dva na gólmana zakončil střelou na vyrážečku Martin Němec - 4:1! Za necelou půlminutku zachránil Dovina ramenem proti Bastlovi z mezikruží. V polovině třetí části se dočkali i hosté. V plné rychlosti napálil nechytatelně do horního růžku Jan Hammerbauer - 4:1! Zbytek části byli u puku spíše hosté, ale na obranu domácích a Příhodu v bráně recept nenašli, chyběla i nějaká vypracovanější akce. Oba týmy tak mají po dvou kolech po třech bodech.

David Bruk (trenér Plzně): Sehráli jsme moc dobrý zápas a já musím kluky pochválit za jejich přístup. Po minulém utkání jsme si řekli, že musíme více hrát na účel, hru jsme zjednodušili a naši hráči se drželi pokynů. Myslím, že rozhodlo to, že jsme dokázali vstřelit první branku. V obou našich již odehraných zápasech skvěle chytal Příhoda.