Doma s Kladnem aspoň bod za remízu 4:4

Diváci zřejmě věřili, že jejich tým konečně zvítězí. Na málo atraktivní Kladno jich přišlo skoro šest tisíc, ale hráči jim jen ukázali, že jejich problémy se systémem hry stále trvají. Obranná hra vypadá nezorganizovaně, útočné akce jsou často vedeny na náhodu. Jediné pozitivní zjištění po dnešním zápase je, že jsme alespoň přerušili sérii porážek a připsali si do tabulky po dlouhé době bod.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:4p
1:1, 1:2, 2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 13. Andrašovský (J. Straka, V. Král), 39. Andrašovský (J. Straka, Dvořák), 45. Sedlák (Řezníček, Vostřák), 59. Sedlák (M. Straka, Vostřák)- 3. L. Svoboda (Kaberle), 23. Skuhravý (L. Svovoda, Geffert), 32. Klimt (Gardoň, Kysela), 60. Kruliš (Gardoň, L. Svoboda). Vyloučení: 3:9, navíc Duda 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. Rozhodčí: Nečas - Barvíř, Blümel. Diváků: 5973.

Barta - Výborný, Řezníček - Benák, Vlček - Dobrovolný, Hanzlík - Vostřák, M. Straka, Sedlák - Duda, Kořínek, Volák - V. Král, J. Straka, Andrašovský Od 2. minuty Švík místo Dudy, ve 32. Dvořák za Švíka a Eiselt za Voláka.

Horčička - Kříž, Kaberle - Kruliš, Dlouhý - Boháček, Hájek - Kysela, Gardoň, Klimt - L. Svoboda, Skuhravý, Geffert - Havel, Plekanec, Vlček

Začátek zápasu byl klasický- tedy špatný. Hned ve druhé minutě narazil Radek Duda zezadu na mantinel Tomáše Plekance a dostal trest pět minut plus do konce utkání. O minutu později už jsme prohrávali, když naši obránci nechali za sebou na modré Ladislava Svobodu, který své sólo zakončil přesnou střelou mezi betony současné plzeňské jedničky Libora Barty. 0:1. Kladno pokračovalo ve hře pěti proti čtyřem, ale příliš se mu nedařilo. Horčička naopak musel čelit střelám Kořínka, Vostřáka a Benáka. Naši se snaží i po skončení oslabení, ale když už se dostanou do šance, nedokážou dobře zakončit. Sedlák při svém pokusu zlomil hokejku, ta v následném útoku zastavila Kořínka. Poté byli v rozmezí 74 sekund vyloučeni dva kladenští hráči a Plzni se tak naskytla 46 vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3. Od modré čáry dvakrát pálil Vostřák, po něm to zkoušel i Vlček. Největší šanci měl zblízka Kořínek, ale nedali jsme opět nic. Ve 13. minutě ujela dvojice J. Straka-Andrašovský a druhý jmenovaný z dorážky vyrovnal na 1:1! Od té chvíle ale bylo opět aktivnější Kladno, vážnější šance však nebyly ani na jedné straně. Těsně před koncem první třetiny měl Barta štěstí, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Hned v první minutě druhé třetiny dorážel Michal Straka puk mezi Horčičkovy betony, ale za čáru do nedotlačil. O minutu později ukázal svojí lapačku Libor Barta po střele Klimta. Ve třetí minutě přišla další chyba plzeňské obrany. Svoboda přihrál z rohu před bránu Skuhravému, který zasunul puk do branky- 1:2. V dalším průběhu hry praktikovalo Kladno opět svou jednoduchou hru, na kterou jsme nemohli najít recept. Šance byly k vidění hlavně před naší brankou, zvýšit mohli: Boháček, Kysela, Svoboda, Vlček. Kladeňáci ale zřejmě ctí heslo "Nedáš - dostaneš", a tak si počkali, až mine Sedlák, a z brejku zvýšil Klimt na 3:1. Za tohoto stavu udělali naši trenéři několik změn v sestavě, ale dlouho to vypadalo, že mužstvu nepomůžou. Kladenskou branku jsme pořádně neohrozili ani při přesilové hře po vyloučení Boháčka ve 13. minutě. Pak diváci viděli alespoň pěkný bodyček, byl však opět na druhé straně- Plekanec nachytal Dvořáka. V 17. minutě dostal přihrávku do jízdy Vostřák, ale Dlouhý ho stačil zastavit. Snížit se nám podařilo až v 19. minutě, kdy Josef Straka našel přihrávkou z rohu kluziště Andrašovského, který se trefil podruhé v zápase a snížil tak na 2:3! Tento stav svítil na časomíře celou přestávku.

První přesilovku ve třetí třetině jsme ještě nevyužili, ale tu druhou už ano. V páté minutě vystřelil Řezníček od modré a Sedlák šikovně tečoval k levé tyči- vyrovnáno, 3:3! Pak se nechal zbytečně vyloučit Kořínek, když protestoval proti ofsajdovému výroku rozhodčích. Oslabení jsme naštěstí přečkali a v osmé minutě to dvakrát zkoušel aktivní Vostřák- neúspěšně. V 11. byl za hrubost vyloučen Plekanec. Přesilovku jsme nesehráli úplně špatně, ale koncovka byla špatná. V 16. neuspěl Michal Straka, na druhé straně Barta jen se štěstím vyřešil závar před svou bránou. Na začátku devatenácté minuty našel Michal Straka na levé straně rozjetého Sedláka, který se trefil k bližší tyči a rozjásal obecenstvo- 4:3! V čase 18:24 začala kladenská power-play, Kladno si vytvořilo tlak, ale my jsme se štěstím odolávali až do začátku poslední minuty. Pak ale Gardoň vyhrál buly pro Kruliše, který v čase 19:06 vyrovnal na 4:4. Rozhodčího evidentně nezajímal faul, který Kladnu pomohl ke vstřelení gólu. Všechno by bylo veselejší, kdyby Sedlák půl minuty před koncem trefil bránu, ale nestalo se tak. 15 sekund před vypršením řádné hrací doby byl vyloučen Tomáš Kaberle, ale Kladno vyhrálo buly a vyhodilo, takže se šlo do prodloužení. To jsme začali ve čtyřech proti třem, ale bez přesného zakončení to prostě nešlo. Řezníček si na modré otevřel soukromou střelnici, ale ze čtyř střel nevytěžil nic. Útok Michala Straky zůstal na ledě skoro celou přesilovku, což málem potrestal L. Svoboda, který opět ujel, ale tentokrát Barta kryl jeho pokus. Navíc těsně po své útočné akci se Svoboda nechal vyloučit za podražení, bohužel naše druhá přesilovka v nastaveném čase byla ještě horší než ta první. Zápas skončil i po prodloužení remízou 4:4.