PLZ - ZLN 3:2 - Plzeň dosáhla historicky první výhry v semifinále!

P l z e ň - Do posledních sekund napínavý duel sledoval zaplněný plzeňský stadion. Medvědi se prezentovali velmi dobrým výkonem a dvakrát v zápase vedli. Plzeňáci vývoj skóre otočili, vítěznou střelu vyslal prvoligový host z Berouna Jiří Jelínek! Plzeň na svém stadionu vyhrála již desátý zápas v řadě a snižuje stav semifinálové série na 2:1!

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

3:2
1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 17. M. Dvořák (Špaňhel, Kracík), 26. Andrašovský (Cartelli, Michal Straka), 33. J. Jelínek (M. Výborný) - 15. M. Okál (Vlach), 22. Leška (Veselý, Blaťák). Rozhodčí: Jebavý, Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 8211 (vyprodáno). Stav série: 1:2. Třetiny: 1:1,2:1,0:0.

HC Škoda Plzeň

Málek - Mazanec, M. Výborný, Dobroň, Dobrovolný, Cartelli, Krajíček, Jelínek - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - M. Dvořák, Špaňhel, Kracík, od 28. min. navíc Šaffer, Prorok.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Hlinka, Jenáček - Kapusta, Vlach, Okál

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Statistiky: Miroslav Houdek
v
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
14:20 Miroslav Okál Rostislav Vlach Okál, Vlach, Kapusta, Nosek, Zubíček Mazanec, Výborný, Paroulek, Straka J., Andrašovský
16:02 Michal Dvořák Martin Špaňhel Jaroslav Kracík Dvořák, Špaňhel, Kracík, Cartelli, Jelínek Tesařík, Macholda, Barinka, Hlinka, Jenáček
21:07 Petr Leška Ondřej Veselý Miroslav Blaťák Leška, Veselý, Blaťák, Hamrlík, Balaštík Mazanec, Cartelli, Straka M., Matějovský
25:46 Dušan Andrašovský Mario Cartelli Michal Straka Andrašovský, Cartelli, Straka M., Výborný, Straka J. Tesařík, Macholda, Veselý, Okál
32:37 Jiří Jelínek Martin Výborný Jelínek, Výborný, Paroulek, Straka J., Andrašovský Hamrlík, Blaťák, Balaštík, Leška, Veselý
Střely na branku
Plzeň Zlín
Andrašovský3
Cartelli1
Dobroň0
Dobrovolný4
Dvořák3
Jelínek2
Kracík3
Krajíček0
Matějovský4
Mazanec2
Paroulek5
Prorok2
Straka J.0
Straka M.1
Šaffer0
Špaňhel14
Vostřák3
Výborný3
CELKEM40
Balaštík0
Barinka5
Blaťák4
Hamrlík3
Hlinka2
Jenáček2
Kapusta2
Leška5
Macholda0
Nosek1
Okál2
Tesařík1
Veselý5
Vlach1
Zubíček0
CELKEM33
Statistika vhazování
Plzeň Zlín
Straka J.20/35
Matějovský3/13
Straka M.8/20
Kracík6/14
Vostřák3/5
Špaňhel2/3
Prorok1/1
Dvořák0/1
Šaffer0/1
CELKEM43/93 (46,2%)
Leška16/40
Hlinka18/27
Vlach16/24
Jenáček0/2
CELKEM50/93 (53,8%)
Nejlepší hráči
Plzeň Zlín
ROMAN MÁLEK
Martin Výborný
Jaroslav Kracík
MIROSLAV OKÁL
Igor Murín
Miroslav Blaťák

Reportáž

Jan Skalák - Utkání začalo hodně vlažně, jako by se hráči nemohli dostat do tempa. První se osmělili hosté a ovládli úvod zápasu. Jejich nápor pramenil i z větší úspěšnosti na vhazování. V 6. minutě napřáhl nebezpečně Leška a Málek puk zastavil na poslední chvíli levým betonem. Plzeňští postupně vyrovnali hru a stále více bušili na vrata zlínské obrany. V 9. minutě už polovina haly viděla puk v medvědí síti, ale Murín ještě odolal.

Udeřilo tedy na druhé straně. Mazanec při vyhazování kotouče zaváhal a nabídl touš Okálovi, který si nerušeně vybruslil před Málka a skrz jeho hokejku a betony poslal Zlín do vedení, 14:20 - 0:1! Do té doby bezchybní Medvědi tak splnili jedno předzápasové předsevzetí - vstřelit úvodní branku.

Neradovali se ale příliš dlouho. Hosté v první části předvedli v defenzívě sice jedinou hrubici, ale ta je stála vedení. Špaňhel přesně přihrál před svatyni Zlína volnému Dvořákovi, který se dokázal prosadit bekhendovým blafákem, 16:02 - 1:1!

Přes rychlé vyrovnání se třetina dohrála za mírné převahy Medvědů, dost nahlas o sobě dával vědět útok Miroslava Hlinky. V samém závěru najížděl na Málka Barinka, ale sólo nedokončil i proto, že jej fauloval Dobroň. Hosté měli většinu přesilovky odehrát ve druhé části.

A sehráli ji podle svých představ. Po střele od modré se všudybyl Leška jako první zmocnil odraženého puku a s Málkovou pomocí jej chytře dopravil do sítě, 21:07 - 1:2! Nástup jako hrom.

Lasselsberger se ale rozpomněl na předcházející výkony, kterými zničil Pardubice. Modrobílí začali rychleji bruslit a zřetelně přehrávat ševce. Šance Kracíka a následně Andrašovského zůstaly ještě nevyužity. Tlak modrobílých se neustále stupňoval a zlínská obrana si musela pomoci nedovoleným způsobem. I Plzni se naskytla možnost hrát v početní výhodě a ani domácí touto šancí nepohrdli. Po nepovedené první polovině přesilovky se na modré dostal ke střele Cartelli, puk stačil tečovat Andrašovký a Murín se jen smutně ohlédl, 25:46 - 2:2!

Modrobílí získali půdu pod nohama a hlavně nepřestali dotírat na zkoprnělé Medvědy. Murín měl v této části zápasu více práce, Málek povětšinou přihlížel útočnému snažení svých spoluhráčů. Zaplněné ochozy i domácí brankář se zanedlouho měli dozvědět střelce vítězného gólu. Jeho jméno v Plzni ještě nikdo neslyšel, protože třetí semifinále rozhodl přesnou ranou z Berouna zapůjčený obránce Jelínek, který zužitkoval Výborného přesný pas zpoza branky a přesně umístil kotouč švihem ke vzdálenější tyči, 32:37 - 3:2!

Plzeň se poprvé dostala do vedení a sálalo z ní odhodlání nepustit jej. Modrobílí se však začali více soustředit na obranu a iniciativu přenechali hostům. Zlínští zvýšili obrátky a rázem to byl Málek, kdo musel řešit zapeklitější situace před svou klecí. S blížící se druhou sirénou nápor ševců narůstal. Málek zachránil Plzeň v 39. minutě, kdy nadvakrát zakročil proti dorážejícím žlutomodrým útočníkům. Lasselsberger si nakonec těsné vedení udržel.

Poslední třetina napínavého duelu se proměnila v souboj brankáře Málka a hostujících forvardů. Plzeň ještě více zintenzívnila svou obranu, i přesto se rychlí zlínští útočníci často dostávali do přečíslení. Plzeňský brankář si však několikrát vysloužil potlesk na otevřené scéně. Plzeňští dopředu hrát nezapomněli, ale i Murín si dokázal se všemi pokusy poradit.

Vyrovnaný a slušně vedený zápas spěl do dramatické zápletky. Odmítnou hru bez brankáře mohl v 58. minutě Okál, ale po chybě Proroka přehodil v jasné příležitosti jak Málka, tak i jeho branku. Murín nakonec zamířil na střídačku a Medvědi hráli vabank. Zmáčkli domácí před Málkem, ale vyrovnat již nedokázali. Lasselsberger tak snížil v sérii na 1:2!

Ohlasy trenérů

Miroslav Přerost (trenér Plzně): "Zápas byl taktický z obou stran, i Zlín předvedl velmi dobrý výkon. V domácím prostředí nám viditelně svědčí podpora publika. Poté, co Beroun vypadl z play off, jsme Jelínka marně dva dny sháněli, dnes jsme rádi, že se to povedlo. Měli jsme do hry jen šest obránců."

Ernest Bokroš (trenér Zlína): "Utkání přineslo pěkný a kvalitní hokej, na úrovni play off. Přes prohru jsem spokojen s výkonem všech našich hráčů, jedinou kaňkou byl fakt, že jsme neproměňovali šance, které nám Plzeňští nabídli. To také zápas rozhodlo. Jsem rád, že se série vyvíjí v duchu fair play, zítra se pokusíme překvapit Plzeň podobně, jako se to povedlo jejím hráčům u nás ve druhém souboji."