ZLN-PLZ 3:0: Plzeň rozesmutnil Veselý

Z l í n - Již tři zápasy čeká Lasselsberger Plzeň na tříbodový zisk. Ze zápasu se Zlínem vyšli Plzeňáci s porážkou 0:3, o kterou se hattrickem zasloužil Ondřej Veselý. Zápas odchytal Zdeněk Šmíd. Plzeňští střelci tak již 82 minut mlčí.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

3:0
1:0, 2:0, 0:0

15. Veselý (Tesařík), 31. Veselý (Vlach), 37. Veselý (Vlach). Rozhodčí: Nečas - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5864. Třetiny: 1:0,2:0,0:0.

PSG Berani Zlín

Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko, T. Vlček - Balaštík, Leška, Záhorovský - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Veselý - Karný, Martin Čech I., Mokrejš.

Z. Šmíd - Nedoma, Cartelli, Jiří Hanzlík, Výborný, Posmyk, Vobořil - Andrašovský, J. Straka, Z. Sedlák - Dvořák, Krátoška, Matějovský - Švík, D. Pospíšil, Důras.

Papírový favorit zápasu ve Zlíně, domácí Medvědi, hned od počátku dokazovali, že jejich postavení v tabulce není náhodné. Hned ve druhé minutě si Jenáčkova řada vynutila první přesilovku. Ovšem stejně jako za chvíli Plzeňáci svoji výhodu nevyužili. Skóre se mohlo měnit v polovině desáté minuty, Veselý vyzval ke skórování Vlacha, ale zlínský veterán minul prázdnou branku. Za pár minut se však odehrál zlom zápasu. Dvořák putoval za vysokou hůl na 2+2 minuty, po minutě k němu přisedl další Plzeňák a Medvědi se do Plzně pořádně zakousli. Trojice hokejistů Lasselsbergeru statečně bránila vlastní branku, ale pouhých sedm sekund před koncem oslabení Veselý z úhlu našel skulinku a pohnul výsledkem, 1:0. Ani následná přesilovka nevyslala Plzeň k nějaké výrazné zteči, největší možnost si do závěru první části vypracovala dvojice Vlach-Okál.

Šmídův beton držel plzeňské šance nad vodou i po velké šanci Blaťáka v úvodu druhé části, a to při početní výhodě Plzně! Náznak zvýšeného úsilí o vyrovnání mohla předznamenat bomba Švíka, kterou jistě lapil Murín. Vyrovnání viselo skutečně na vlásku. K časoměřičům putoval Vlček, Murín povedeným semaforem zabránil ve skórování Sedlákovi, na slovenského brankáře si nepřišel ani Pospíšil, ač byl před gólmanem Zlína zcela sám. A přišel trest. Veselý převzal přihrávku od Vlacha a plzeňskými obránci tečovaná střela zlínského střelce skončila v síti, 2:0. Myšlenky na rychlou odpověď zahnal trest Matějovského. V přesilovce se sice Medvědi neprosadili, ale v čase 36:52 se Veselý již radoval z hattricku, když prostřelil Šmídovy betony, 3:0.

Plzeň ve třetí třetině zvýšila aktivitu, ale domácí již bránili své vedení a jednoduchou hrou kazili hostům rozehrávku. Na přelomu třetí třetiny se Murín přeci jen potil při závarech Strakovy a Krátoškovy řady, gól nepřicházel a Plzeňané pomalu ubírali na tempu. Další gól ke svému letos vysokému střeleckému účtu mohl připsat Balaštík, ale netrefil. Čestný úspěch měl v 57. minutě na hokejce Krátoška, ale ani opakovanou střelou Murína nepřekonal. Marnost dokonalo následné vyloučení Posmyka a Zlín již své vítězství v nepříliš pohledném zápase pohlídal.

Jaroslav Stuchlík, Zlín: "Velmi důležitý byl první gól. Ze zkušeností z posledního zápasu s Libercem jsme měli obavy ze vstupu do druhé třetiny, ale tentokrát nám to vyšlo a díky dvěma šťastným trefám jsme získali rozhodující náskok. Největší radost máme ze třetí třetiny, v níž jsme Plzeň nepustili do šancí a s přehledem vedení ubránili."

Rostislav Čada, Plzeň: "Naším záměrem bylo udržení nerozhodného stavu po první části, což se nám kvůli přísnému dvojnásobnému vyloučení nepovedlo. Ve vyrovnané druhé třetině jsme dostali dvě laciné branky. Potom jsme začali hrát ještě víc útočně, ale nedůrazným zakončením jsme se domácím gólově nepřiblížili."