PLZ - ZLN 6:2: Medvědi si na Moravu odvážejí šestigólový příděl!

Plzeňským hokejistům zachutnalo střílet góly! Po Českých Budějovicích si šest branek na cestu přibalil i ambicózní Zlín. Vyrovnaný duel zlomil překrásným gólem domácí centr Josef Straka. Závěr zápasu poznamenala hromadná bitka po zbytečných zákrocích hostí při inkasovaní šesté branky. Podrobnosti připravujeme.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

6:2
2:0, 1:2, 3:0

Branky a nahrávky: 10. Matějovský (Adamský, Krátoška), 12. D. Pospíšil (Andrašovský), 29. J. Straka, 43. J. Straka, 52. Hurtaj, 56. Důras (Cartelli, Hurtaj) - 31. Leška (Hamrlík), 37. Veselý (Tesařík, Vlach). Rozhodčí: Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:12, navíc Dvořák, Důras - Macholda, Jenáček všichni 5 min. a do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5342.

Schwarz - Dobroň, Klaus, Hanzlík, Morava, Cartelli, Výborný - Andrašovský, Straka, Pospíšil - Dvořák, Hurtaj, Důras - Adamský, Krátoška, Matějovský - Polák, Švík, Šaffer

PSG Berani Zlín

Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, Nosek, Macholda, Hučko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Záhorovský, Vlach, Dubec - Kos, Mokrejš

Statistiky: Petr Naar
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
9:30 Radek Matějovský Aleš Krátoška Martin Adanský Matějovský, Krátoška, Adanský, Cartelli, Výborný Harmlík, Blaťák, Balaštík, Leška, Mokrejš
11:40 David Pospíšil Dušan Andrašovský Josef Straka Pospíšil, Andrašovský, Straka, Dobroň, Hanzlík Tesařík, Macholda, Hučko, Balaštík, Leška
28:03 Josef Straka Straka, Dobroň, Morava, Pospíšil Hamrlík, Blaťák, Balaštík, Leška, Mokrejš
30:44 Petr Leška Martin Hamrlík Leška, Hamrlík, Blaťák, Jenáček Hanzlík, Cartelli, Straka
36:43 Ondřej Veselý Radim Tesřík Rostislav Vlach Veselý, Tesřík, Vlach, Weissmann, Zubíček Cartelli, Výborný, Adamský, Krátoška, Matějovský
42:10 Josef Straka David Pospíšil Straka, Pospíšil, Dobroň, Dobrovolný, Andrašovský Tesařík, Zubíček, Weissmann, Vlach, Veselý
51:24 Lubomír Hurtaj Marian Morava Jan Švík Hurtaj, Morava, Švík, Cartelli, Důras Hamrlík, Blaťák, Weissmann, Vlach, Veselý
55:15 Michal Důras Lubomír Hurtaj Mario Cartelli Důras, Hurtaj, Cartelli, Morava, Dvořák Nosek, Macholda, Jenáček
Jaroslav Balaštík

Plzeň začala nervózně a v prvních minutách byl Zlín lepší týmem. Výjimkou byla ve 2. minutě šance Matějovského, jenž zpoza branky nahrával, ale jeho nabídku nikdo nevyužil. V 5. minutě se ocitl zlínský Macholda sám před Schwarzem, ale z blízka jej nepřekonal. Po Leškově vyhraném vhazování střílel od modré Hamrlík, Schwarz vyrazil a z následné akce Plzeň skórovala. Krátoškovu střelu zprava Altrichter vyrazil a Radek Matějovský krásně dorazil. Ihned po vedoucím brance ujel Andrašovský po pravém křídle, dostal se k nebezpečné střele, ale gólman jeho pokus zpacifikoval. V čase 11:40 se nejlépe ve skrumáži před zlínskou bránou zorientoval David Pospíšil a zvýšil na 2:0. Ke konci 1. třetiny ještě jeli Hamrlík s Leškou dva na jednoho, ale Schwarz předvedl skvělý zákrok. Krátce před koncem první třetiny osamocený Leška před Schwarzem přestřelil branku. Úplně v závěru ujeli při vlastním oslabení Hamrlík s Leškou dva na jednoho, ale Schwarz zachraňuje jistým zákrokem. Plzeň tak vyhrála první třetinu zaslouženě 2:0.

Druhá třetina se už odehrávala v bojovnějším duchu. Ve 28. minutě byl vyloučen domácí Výborný za držení hole. Ve vlastním oslabení, po chybě zlínského obránce, ujel Straka. Nejprve naznačil střelu, položil si brankáře a nádherně zavěsil do odkryté branky. Ještě v té samé přesilovce rozezvonil zlínský kapitán Hamrlík tyč. V polovině zápasu se ještě o malou boxerskou vložku postarali Výborný s Balaštíkem a po zásluze byli oba dva odměněni. Následně nováček v plzeňském dresu Marian Morava fauloval a Valaši měli možnost přesilovky čtyři na tři. Tu využili za půl minuty, kdy po Hamrlíkově nahrávce střílel z voleje Leška do prázdné brány. Následně ve hře čtyři na čtyři orazítkoval domácí bek Hanzlík tyč, puk se odrazil na brankářova záda, ale zastavil se těsně před brankovou čarou. Ve 37. minutě ještě vykřesal jiskřičku naděje Veselý, který pohotově dorazil Tesaříkovu střelu. Ke konci prostřední části hry měl na holi vyrovnání Leška, ale domácího gólmana nepřekonal. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:2 a bylo zaděláno na dramatickou třetí třetinu.

Na počátku třetí třetiny se z vlastní třetiny přes celé kluziště rozjel Josef Straka a střelou mezi nohy překonal Altrichtera. Další šancí na zvýšení skóre byla přesilovka po vyloučení hostujícího Weissmnanna, ale zůstala nevyužita. Následně byl vyloučen plzeňský Matějovský za podražení, ale nadějně rozehranou přesilovku zmařil Zlín příliš mnoho hráči na ledě, za což byl náležitě potrestán. Těsně po skončení přesilové hry se Plzeň dostala do přečíslení tři na jednoho a Hurtaj se štěstím skóroval po narážečce se Švíkem. V polovině závěrečného dějství byli vyloučeni Záhorovský a Hamrlík a Plzni se naskytla přes minutu a půl dlouhá výhoda dvou mužů v poli. Při hře v útočném pásmu Plzně se dostal puk k osamocenému Hurtajovi, jenž posunul kotouč k najíždějícímu Důrasovi, který rozvlnil síť za zlínským brankářem. Těsně po vstřelení branky atakoval Macholda likvidačním faulem Hurtaje krosčekem do zad a rozlomil o něj svoji hokejku na tři části. Hurtaj se okamžitě svalil na zem a utkání nedohrál. Na to se strhla hromadná bitka, kterou plzeňští fanoušci už dlouho neviděli. Jako mstitel přispěchal střelec Důras, který se popral s agresorem Macholdou. Boxerský souboj předvedli i Dvořák s Jenáčkem. Výsledkem bylo udělení čtyř trestů na pět minut plus do konce utkání a pro Macholdu ještě trest ve hře. Zbytek utkání se již odehrávalo ve volném tempu a Plzeň si jistila vysoké vedení a zaslouženě vyhrála utkání.

Miroslav Přerost (Plzeň): "Dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem, svými chybami jsme však pustili soupeře ve druhé části do hry. V závěrečných dvaceti minutách jsme byli opět tím lepším týmem my a škoda, že tak výtečné utkání zakončila nehezká kaňka v podobě hromadné rvačky."
Ernest Bokroš (Zlín): "Bylo to těžké utkání. Špatně jsme ho rozehráli, šance jsme měli po snížení na 2:3, ale po individuálních chybách jsme opět pustili soupeře do hry."