ZLN - PLZ 4:3p - Plzeň se vrací z Moravy s prázdnou

Z l í n - Baťovo město prožilo druhý semifinálový souboj s houževnatou Plzní a ve srovnání s prvním kláním série vidělo mnohem dramatičtější partii. Plzeň vstoupila do stejné řeky a znovu vstřelila úvodní branku. Postaral se o ni Milan Nedoma, ale úvodní třetinu opět vyhráli domácí. Plzeňáci srovnali krok ve druhé třetině, ale na konci třetí části znovu museli dotahovat jednogólové manko. To smazal v 57. minutě Pavel Vostřák a poslal zápas do prodloužení. V něm byli šťastnější domácí, kteří dvě a půl minuty před vypršením nastaveného času rozhodli Balaštíkem. Plzni se nepodařilo uhlídat elitní hráče Zlína a vrací se na domácí led za stavu 0:2 na zápasy.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:3p
2:1, 0:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 6. Leška (Balaštík, Blaťák), 14. Balaštík (M. Hamrlík), 54. M. Hamrlík (Leška), 68. Balaštík - 5. Nedoma (Matějovský), 26. J. Straka (Andrašovský), 57. Vostřák (Matějovský). Rozhodčí: Minář, Venglář - Chytil, Unzeitig. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 7382. Stav série: 2:0.

PSG Berani Zlín

Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík (4.-6. J. Dlouhý), Macholda, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - M. Okál, Vlach, Kapusta, od 14. min. navíc Weissmann. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.

Málek - Cartelli, M. Výborný, Dobroň, Mazanec, Nedoma, Krajíček, Dobrovolný - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - M. Dvořák, Špaňhel, Kracík, od 21. min. navíc Šaffer. Trenéři: Přerost, Kučera.

Podobně jako včera i ve druhém zápase hokejisté Plzně dobře odstartovali. Po vlažném úvodním náporu Medvědů poprvé udeřilo před Murínem. Zapomenutý Nedoma zpracoval křižný pas, a protože jej nikdo neobtěžoval, měl dost času na pořádné zaměření. Trefil se parádně, přesně k pravé tyči Murínovy branky; 4:35 – 0:1. Z brzkého vedení se ale modrobílí neradovali dlouho. Od začátku zápasu ponechávali domácím hráčům hodně volného prostoru. Po chybě v rozehrávce se ocitl Leška před Málkem a bleskově jej překonal krátkým bekhendovým blafákem; 5:44 – 1:1. I nadále se Zlín tlačil dopředu. Plzeňští se dostávali jen k ojedinělým výpadům. Před Málkem bylo velmi rušno, plzeňský brankář se měl co činit. Lasselsberger byl v první třetině často vylučován a Zlín má přesilovky ovládnuté perfektně. Po faulu Málka se Medvědi dostali do přečíslení a Balaštík místo přihrávky zvolil střelu. Trefil se skrz bránícího Nedomu k bližší tyči. Málek na puk nedosáhl; 13:37 – 2:1. Zbytek třetiny se odehrál pod domácí taktovkou. Hosté působili unaveným dojmem.

V plzeňské kabině muselo být pořádně rušno, protože modrobílí vstoupili do druhé části mnohem lépe. Jejich výkon zřetelně stoupl. Přežili přesilovku Zlína a odvážně se vrhali do útoku. Za svou snahu byli brzy odměněni. Několikrát vyrobili před Murínem pořádný zmatek a nakonec mohli zvednout hokejky nad hlavy. Josef Straka využil rozhození zlínské obrany. Vyjel zpoza klece a zametl puk do sítě. Zlínský brankář si hlídal druhou tyč; 25:31 – 2:2.

Začal se hrát pohledný hokej, dobré příležitosti se střídaly na obou stranách kluziště. Na rozdíl od první části Málek stačil napravit všechny chyby svých spoluhráčů. Horko mu bylo zvláště při vyloučení Dobrovolného. Ve 35. minutě dostal Lasselsberger poprvé možnost hrát v přesilové výhodě, v níž vybočila pouze střela Michala Straky do středu klece. Plzeň Medvědy před druhou sirénou zatlačila do defenzívy, ale nápor byl zbržděn po pádu Lešky, který rozhodčí posoudil jako faul modrobílé obrany.

Podobně jako v prostřední třetině i v poslední části zahájili Plzeňští v oslabení, ale dohromady Zlín k ničemu nepustili. Plzeňané nahazovali puky a hrozili z rychlých brejků. Více ze hry však měli ševci. Po celý zápas byli modrobílí často vylučováni. A své si odseděli i ve třetí třetině. Po chybě střídačky, kdy Plzeň hrála v šesti, hrál Zlín přesilovku a dokázal ji využít. Beci Plzně propadli na modré a Hamrlík měl dost času zamířit přes obránce do horního rohu Málkovy branky; 53:41 – 3:2.

Zdálo se, že zkušený bek duel definitivně zlomil. Nebyla to pravda. Lasselsberger vrhl všechny síly do útoku a následně přišlo šťastné vyrovnání. Vostřák vyjel zpoza branky a vystřelil z nulového úhlu; 56:13 – 3:3. Platnost zásahu musel potvrdit videorozhodčí. Vzápětí mohl dorazit Zlínské Josef Straka, ale o několik vteřin později neproměnil samostatný nájezd. Zbytek třetí třetiny se odehrál za větší aktivity Plzně, ale skóre se již neměnilo.

Prodloužení začali Plzeňští odvážně, zvláště Paroulek si užíval volnosti na ledě. Jeho sólo brankou ale neskočilo. V polovině prodloužení přišla přesilovka Zlína, když Plzeň špatně střídala. Modrobílí se však dokázali ubránit. Dvakrát se zaskvěl brankář Málek. Pár vteřin po přestálém oslabení přišel zlom. Balaštík se uvolnil u hrazení a ranou švihem rozhodl vyrovnaný duel.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Vítězství je důležité a počítá se stejně jako včerejší vysoká výhra. Od stavu 2:2 nás ale Plzeň dostala pod tlak, hrála velice dobře a o našem úspěchu dnes možná rozhodl i kousek štěstí. Kluci sice dřeli, ale soupeř měl také několik šancí a mohlo to dopadnout i jinak."

Jiří Kučera (Plzeň): "V porovnání s prvním zápasem, v němž jsme nehráli tak dobře, si myslím, že dnes jsme nebyli horší. Přesto jsme prohráli, takový je hokej. Byl to tvrdý, ale férový zápas. Teď jsou před námi dvě utkání v Plzni, uvidíme."