DOR: PLZ - MBL 2:3sn

Dorost zapisuje první nezdar v sezóně

Extraliga dorostu se přehoupla do svého druhého týdne, v rámci třetího kola Plzeň na svém ledě přivítala Mladou Boleslav. Vyrovnané utkání nakonec musely rozseknout až samostatné nájezdy.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

2:3sn
1:2, 1:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 13. Hofrajtr (Pittr, Makovec), 38. Pittr (Makovec, Eichler) – 13. Vlasák (Hradec, Lisler), 20. Lisler (Vítek), rozh. náj. Gron.
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Rozhodčí: Battěk – Hradil, Dědek.

vyloučení
4:4
Využití
0:1
střely na branku
26:29
Diváci
56

HC Škoda Plzeň

Jansa (Mečl) – Tolar, Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

BK Mladá Boleslav

Hora (Vystrčil) – Skok, Sypecký, Vochvest (C), Hlinský, Halman, Vlasák, Průšek – Šachl, Hasman (A), Hradec (A), Steklý, Moyseyev, Král, Vítek, Gron, Šindelář, Lisler.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Daniel Jansa 65 29 2 27 93,10 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Adam Benák 0 0 0 0 0
Matyáš Beran 0 0 0 -1 0
Jan Bílek 0 0 0 0 2
Adam Buzek 0 0 0 -1 0
Josef Eichler 0 1 1 0 0
Aleš Hofrajtr 1 0 1 0 0
Marek Hořejší 0 0 0 0 2
Jakub Hromádka 0 0 0 0 0
Adam Jiříček 0 0 0 1 0
Jan Kučera 0 0 0 0 0
Antonín Lučan 0 0 0 2 2
Petr Makovec 0 2 2 2 0
Aleš Mazanec 0 0 0 0 0
Tomáš Pittr 1 1 2 0 0
Denis Řehoř 0 0 0 0 2
Tomáš Skala 0 0 0 0 0

komentář

Jako první v úvodní minutě zahrozili hosté, střelu Lislera z pravé strany ovšem Jansa včas vykryl. Domácí odpověděli akcí Josefa Eichlera, který si sjel na pravý kruh, puk ale poslal nad branku. Hráči si nedarovali ani metr ledu, hrálo se hodně nahoru dolů. V deváté minutě zůstal na brankovišti volný Adam Benák, černou gumu poslal jen do připravené lapačky Hory. Nicméně poté se nechal vyloučit domácí kapitán Hořejší a Bruslaři nabídnutou početní výhodu zužitkovali ve svůj prospěch. Po přihrávce Hradce napřáhl Adam Vlasák a gólman Škodovky na puk nedosáhl. Radost hostů ovšem trvala pouhých sedmnáct vteřin. Pittr střelou prověřil Horu, ten puk pouze vyrazil a na místo určení ho záhy dopravil Aleš Hofrajtr. Hosté si mohli vzít ztracené vedení zpět, střelu Halmana na poslední chvíli svým betonem vykopl Jansa. V závěru první třetiny i Škoda dostala k dispozici svou první přesilovou hru, tu ovšem nevyužila a tak přišel trest. V poslední minutě zachybovala domácí obrana, před Jansou zůstali zcela sami dva hráči hostí a Oskar Lisler po přihrávce Vítka překonal Jansu díky povedené kličce do bekhendu.

Druhou třetinu načal Jakub Vítek, který po půl minutě prověřil domácího brankáře, ten odolal. Stejný hráč nedlouho poté jel sám na Jansu, i tentokrát z tohoto minisouboje vyšel lépe plzeňský gólman. Poté se o slovo přihlásila Škodovka. Adam Benák si našel kotouč na ose hřiště, jenomže ten pak poslal těsně vedle brány. Následovala tvrdá rána Buzka od modré čáry, Hora neměl zakrytý výhled a puk dokázal včas zachytit. Při hře ve čtyřech chtěl pálil Bílek z otočky, jeho nebezpečná rána byla ale sražená. O minutu později už ale bylo opět srovnáno. Josef Eichler nadvakrát dostal puk před branku, tam ho jemně tečoval Makovec, kotouč vzápětí vyplaval u Petra Pittra, který puk pohodlně dopravil do prázdné brány. Poslední šanci měla opět Boleslav, leč ránu Vochvesta si maskovaný muž Škody pohlídal.

Závěrečné dějství odšpuntoval faul hostí, ve výhodě o jednoho muže pálil dvakrát Řehoř, Hora na svém místě. Na své si nepřišel ani Antonín Lučan, který pálil ze své kanceláře od modré čáry. V další šanci byl opět Denis Řehoř, avšak on, ani Adam Benák se tížené branky nedočkali. Krátce za polovinou třetí třetiny si hostující střídačka vzala oddechový čas, tížený efekt v početní výhodě se ovšem nedostavil. Jak utkání spělo ke konci, na hráčích se začínala projevovat nervozita. Obě mužstva mohla o svém vítězství rozhodnout v posledních minutách, všechny pokusy ale skončily u brankářů obou celků, zápas tak musel do prodloužení.

Až v samotném závěru prodloužení měl obrovskou šanci hostující Vochvest, který jel sám na domácího brankáře. Útočník Bruslařů to udělal dobře, leč chybělo pár centimetrů, Jansu zachránila levá tyč. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých se více vedlo hostům. Ti proměnili dva, zatímco Plzeň ani jeden. Ten rozhodující padl hned v první sérii. Vítězná trefa jde na vrub Stanislava Grona. Škodovka tak ve třetím zápase připisuje na své konto první bodovou ztrátu, odčinit ji může hned v sobotu, kdy v malém plzeňském derby míří do Třemošné.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Sehráli jsme velmi dobrý zápas ve velkém tempu. Mladá Boleslav hrála velmi dobře, zápas byl vyrovnaný, my jsme ale udělali chyby, takové osobní. Prodloužení, či samostatné nájezdy už je vabank. Škoda, prohráli jsme, nicméně musím říct, že čím víc takových zápasů, tím lépe.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Od začátku zápasu to bylo vyrovnané utkání. Zápas měl nasazení, hodně velkou úroveň. Hodně se napadalo, tudíž bylo k vidění spíše méně šancí. Beci neměli vůbec zač na rozehrávku. Pro oko diváka rozhodně hezký zápas, vyhrál ten šťastnější.