JUN: PCE - PLZ 3:5

Patnáct z patnácti! Junioři vítězí i v Pardubicích!

Po výhře v Hradci putovaly další kroky plzeňských juniorů do sousedských Pardubic a i zde svěřenci Petra Vojana potvrdili roli favorita. Ačkoliv si nechali zápas ve třetí části zdramatizovat, vyrovnat už Dynamo nestihlo. Naopak indiáni v závěru přidali pojistku v podobě páté branky.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

3:5
0:1, 1:3, 2:1

Branky a nahrávky: 22. Herčík (Costa, Chabada), 41. Kaplan (Štetka), 43. Paleček (Hebek, Štetka) – 9. Dvořák (Adamec, Hamšík), 30. D. Soukup (Marcel, Kremláček), 33. Dvořák (Malák, M. Soukup), 37. Ženíšek (Korčák, Slanina), 57. Kopic (Ženíšek, Kremláček).
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.

Rozhodčí: Mejzlík – Berger, Zídek

10:8
1:2
27:39
132

HC Dynamo Pardubice

Borovička (Kadlc) – Hebek, Kubíček (A), Nedelka, Tvrdík, Chabada, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag (C), Herčík, Costa, Formánek, Paleček, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Němeček (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Adamec, Korčák, Dvořák, Slanina (A), Marcel, M. Soukup, D. Soukup, Ženíšek, Pešek.

Adam Ženíšek 1 1 2 1 0

Zápas začal přesilovou hrou indiánů, Borovička svůj tým na začátku duelu ale podržel. Domácí brankář následně nepřesně rozehrál kotouč od své branky, Plzeň ale jeho chybu nepotrestala, i když na hostující hráče už zývala prázdná brána. O dvacet vteřin později už ale Škoda dokázala skórovat. Při své druhé výhodě o jednoho muže našel Adamec volného Adama Dvořáka, který tentokrát již poodkrytou část brány trefil. O druhou branku hostů se pokoušel Dominik Soukup, jehož rána byla ale na poslední chvílí sražená domácí obranou do rohu. Naopak o vyrovnání se snažil Robin Kaplan, který měl před sebou na ose hřiště volný prostor, jeho střela byla nicméně nepřesná. Po dvaceti minutách tak vedli Plzeňané o jednu branku.

Zkraje druhé části dohrávali domácí zbytek přesilové hry a tu se jim nakonec povedlo využít. Kale Costa projel podél mantinelu do útočné třetiny, tam předložil puk na Daniela Herčíka, který se trefil přesně za Němečkova záda. Poté následovala série nedovolených zákroků, ani jedno z mužstev ale výhodu o jednoho muže nezužitkovalo ve svůj prospěch. Ba naopak. Ve vlastním oslabení Marcel servíroval puk na brankoviště, tam byl připravený Dominik Soukup a Plzeň šla podruhé v zápase do vedení. Krátce za polovinou utkání hosté odskočili do dvoubrankového vedení. Malák s Markem Soukupem připravili střeleckou pozici pro Adama Dvořáka, jenž vstřelil dnes svůj druhý gól. Domácí byli opaření a Škodovka toho opět využila. Po nádherné kombinaci před brankou Pardubic se trefil Adam Ženíšek, jenž dostal pocukrovanou přihrávku od Matěje Korčáka. Po dvou třetinách vedli hosté již 4:1.

Pardubice si v kabině k průběhu utkání něco řekly a na začátku třetí periody to bylo znát. Již po 22 vteřinách napřáhl Robin Kaplan a jeho tvrdá rána skončila až za plzeňským brankářem. A aby toho nebylo málo, za další necelé dvě minuty vstřelil kontaktní branku Adam Paleček, ke kterému se přívětivě odrazil kotouč. Vyrovnání měl na hokejce František Formánek, který byl v dobré palebné pozici, proti jeho střele ale skvěle Němeček zasáhl ramenem. Na druhé straně Slaninu v úniku vychytal Borovička. Vyrovnat se záhy nepovedlo ani Štetkovi, který byl sám před hostujícím brankářem. Tři minuty před koncem Plzeň vstřelila v početní výhodě pátou branku, čímž zlomila odpor Dynama. Domácí obrana zapomněla před brankou na Marka Kopice, který nadvakrát dokázal dostat kotouč do sítě. V závěru to Pardubice zkusily v šesti, leč žádná branka již nepadla. Škoda zvítězila popatnácté v sezóně, v Pardubicích po velkém boji 5:3.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Očekávali jsme velmi silného soupeře, kterého předcházely skvělé výsledky. Nedostávali žádné branky, takže jsme očekávali opravdu kvalitního soupeře. Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání, bohužel opět kvůli oslabení jsme v první třetině prohrávali. Ve druhé třetině se nám možná i se štěstím podařilo vyrovnat. Potom ale soupeř ukázal svoji sílu a výsledek navýšil na svoji stranu. Ve třetí třetině jsme to zkusili, jestli dokážeme na tlak soupeře odpovědět a to se nám ze začátku povedlo, ale zase nás srazila na kolena využitá přesilovka soupeře. Soupeř asi bere tři body zaslouženě.“

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Jedna věc je hodnotit výsledek, druhá je hodnotit hru, kterou jsme k němu dospěli. Dneska jsme nepodali úplně konstantní výkon, myslím tím to, že jsme nedokázali hrát celý zápas stejně kvalitně. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme soupeři odskočili na 4:1, a pak jsme zase usnuli. Byly tam výpadky, špatné nakládání s kotoučem, rozhodnutí… Samozřejmě jsme rádi, že jsme to ke konci uhráli, soupeř kousal, měl tam šance na vyrovnání, takže těžký zápas.“