JUN: PLZ - PCE 3:5

Junioři po velké přestřelce padli s Pardubicemi

Mladí indiáni se konečně po delší době představili v soutěžním utkání. Po odloženém duelu na Kladně a s Mountfieldem dnes na svém ledě přivítali Pardubice.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:5
1:1, 2:3, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Dvořák (Houdek, Hamšík), 29. Slanina (Malát, Kvasnička), 30. Soukup (Dáňa, Dvořák) – 8. Rouhu (Urban, Kaštánek), 26. Urban (Kaštánek), 37. Herčík (Kaplan, Urban), 39. Urban (Costa, Kaštánek), 60. Kaplan (Urban, Herčík). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Vyšší tresty: Malák - Nedelka oba 5+DKU

Rozhodčí: Čáp, Šindel – Brejcha, Pešek

vyloučení
6:5
Využití
0:3
střely na branku
38:37
Diváci
56

HC Škoda Plzeň

Lokajíček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Vajner, Malák – Kvasnička, Kopic, Korčák, Dvořák, Slanina, Soukup, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa.

HC Dynamo Pardubice

Borovička (Kadlc) – Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Kalužík, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Urban, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jan Lokajíček 59 36 4 32 88,89 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Josef Dáňa 0 1 1 1 2
Adam Dolhý 0 0 0 0 0
Adam Dvořák 1 1 2 1 2
Jakub Hamšík 0 1 1 0 2
Matěj Houdek 0 1 1 1 4
Marek Kopic 0 0 0 -1 0
Matěj Korčák 0 0 0 0 0
Daniel Kuchárik 0 0 0 -1 0
Vlastimil Kvasnička 0 1 1 1 0
Daniel Malák 0 0 0 1 25
Sebastián Malát 0 1 1 -1 2
Tomáš Pánek 0 0 0 0 0
Dominik Pavlák 0 0 0 1 0
Jan Slanina 1 0 1 0 0
Marek Soukup 1 0 1 2 0
Stanislav Vajner 0 0 0 0 0
Adam Ženíšek 0 0 0 -1 0

komentář

Jako první v utkání zahrozily Pardubice, dvě rány od modré v podání Tvrdíka a Koudelky ale na Lokajíčka neplatily. Jinak tomu ovšem bylo při následném přesilovkovém ťukesu, kdy z kruhu na kruh oslovil Urban Michala Rouhu a Dynamo šlo na ledě lídra do vedení. Vzápětí si navíc Costa navedl kotouč z pravé strany na střed a rozezvučel levou tyč. Plzeň odpověděla osamoceným Kopicem na levém kruhu, Borovička bravurně zakročil ramenem. Za nedlouho poté se povedeným ťukesem na jeden dotek předvedla i Škoda, avšak Adam Dvořák z první našel pouze připravenou náruč gólmana Východočechů. Jenže stejný hráč se o pár vteřin již prosadil, navíc na sekundu přesně s návratem vyloučeného Kaštánka. Těsně před úvodní sirénou ještě svůj tým podržel Malák, když jako poslední hráč Západočechů v přečíslení dvou na jednoho zastavil příhru Costy.

Prostřední část v početní výhodě načal Tomáš Urban, který u levé tyče zakončil bekhendem. Vzápětí se o to samé pokusil Kaplan, Lokajíček tentokrát sklapl betony včas. A tak udeřilo na druhé straně. Z rohu se na pravý kruh vymotal Jan Slanina a zamířil náramně pod břevno. Uběhla sotva minuta, kdy zpoza branky před oslovil Dvořák Dáňu, po jehož ráně z první do břevna doručil balíček na místo určení Marek Soukup. Pardubice stupňovaly své provokace po přerušení i ostré ataky u mantinelů, což po dalším takovém vyprovokovalo ke mstě Maláka, který Nedelku doslova dobil na led. Poté ale obrat předvedli sami Východočeši. Kaplan oslovil z levého kruhu na brankovišti Daniela Herčíka, který šikovně protečoval k pravé tyči, vzápětí sám z levé strany zamířil do vzdálenějšího horního růžku Tomáš Urban. Tři vteřiny před druhou přestávkou měl na holi vyrovnání po křižné příhře na levém kruhu osamocený Houdek, avšak mířil jen do středu branky.

Poslední dvacetiminutovku načal dělovkou z levého kruhu Koudelka, Lokajíček byl připraven. Stejně jako na druhé straně se svým betonem Borovička, jenž řešil štiplavou střelu Slaniny z pravého kruhu přes obránce. Pardubice poté pošetřily čas ve dvou početních výhodách, navíc definitivně mohl rozhodnout osamocený Herčík na levém kruhu, Lokajíček svůj tým podržel. Více jak dvě minuty před třetí sirénou prchl na střídačku, avšak nakonec to vedlo pouze k faktu, že definitivní pojistku na vítězství Pardubic udal Robin Kaplan střelou do prázdné. Škoda tak našla po pěti duelech přemožitele, na čele tabulky má ale nadále tříbodový náskok, navíc utkání k dobru a do konce základní části zbývá odehrát šest zápasů.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Mě osobně to hodně mrzí, protože mám pocit, že jsme to soupeři dali úplně sami naší špatnou hrou v oslabení a samozřejmě i hloupými fauly. Jinak jsme byli lepším týmem, Pardubice jsme přehrávali. Duel jsme otočili na 3:2, jenže nevyužili další šance ve druhé části, ve které jsme byli jasně lepší. Následně jsme si v oslabeních prohráli zápas. Mrzí mě ovšem také nesportovní chování hráčů soupeře na ledě, kde si myslím, že by měla být trošku pokora a úcta k soupeři. Byla tam spousta situací, které si nezasloužily takové slovní dovětky a dohry. Zároveň se těším, až i my budeme v plné sestavě a uvidíme, jak to dopadne, protože Pardubice mají opravdu hráčskou kvalitu a jako celý tým i velkou sílu.“

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): „Jsme šťastní, že jsme tady uhráli tři body, které jsou pro nás velmi důležité v boji o play off. Zároveň bych chtěl vyseknout poklonu domácím, kteří podle mého hrají regulérně dospělý hokej a jsou na tom velmi dobře silově i bruslařsky. My jsme v podstatě zvítězili pouze nějakou bojovností, dali jsme pár šťastných branek a poté jsme to ubránili.“