PLZ - LIB 2:3 po prodl. - Modrobílí doklopýtali do reprezentační přestávky...

Plzeň - Zastavit sérii porážek! Tak zněl jasný úkol pro hokejisty Plzně v 22. extraligovém kole v souboji s Bílými Tygry z Liberce. Po vlažné první třetiny se domácí do svého soka s chutí pustili a během půldruhé minuty na počátku druhého dějství dvakrát pokořili Marka Pince v brance Severočechů. To však bylo ze strany Plzeňských po hříchu vše. Ve třetí částí hosté nastartovali obrat, nejprve snížili z brejku a vzápětí se prosadili v přesilové hře. Faul Tomáše Vlasáka v poslední minutě základního hracího období pak definitivně vzal naději na vítězství. Modrobílí ubránili alespoň bod, ale v prodloužení rychle inkasovali.

22. TV , ne 1.11.2009
Plzeň - Liberec
2:3pp
0:0, 2:0, 0:2-0:1
Branky a nahrávky: 23. Bomersback (Straka, Vlasák), 24. Vlasák (Straka, Bomersback) – 49. Podkonický (Blatný, Derner), 52. Jareš (Dušek, Blatný), 61. Podkonický (Víšek, Hunkes). Rozhodčí: Husička, Šír – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 6:6 + Vlasák (PLZ) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5 414. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Plzeň Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Jackson, O´Brien, Dresler, Benda - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Tvrdík - Scofield, Jan Kovář, Stránský - Adamský, M. Heřman, Dvořák
Liberec Pinc - Holub, DeSantis, Derner, Hunkes, Čakajík, Rýgl, Jareš, Spiller - Bartovič, Kašpařík, V. Nedorost - Podkonický, Blatný, Dušek - Víšek, Plodek, Klimenta - Bárta, Packard, Špaček

Komentář

Hned na začátku utkání měla Plzeň možnost dvou přesilových her v krátkém časovém sledu za sebou. Těsně před koncem té druhé domácí chybovali na modré a na Salfického se řítil Podkonický. Trefil beton plzeňského gólmana. Na druhé straně nemířil přesně Straka. Ve 14.minutě se po střele Bomersbacka rozechvěla síťka. Ovšem ke škodě indiánů jen ta venkovní. Závěr třetiny odehrála Plzeň v početní výhodě. Straka s Bomersbackem se postarali o to, že Pinc nevěděl, kde mu hlava stojí. Stejně tak při Benákově střele od modré a rychlých přihrávkách Hvily s Vampolou. Tygrům se podařilo vyhodit až současně se sirénou, která ukončila první třetinu.

Ve 23.minutě hrála Plzeň již čtvrtou přesilovku v utkání. Po 15 vteřinách ji v čase 22:18 střelou z pravého kruhu využil Mark Bomersback – 1:0. V čase 23:39 stejný hráč vybojoval puk, Straka ho předložil Tomáši Vlasákovi, který nechytatelně zavěsil - 2:0. Ve 29.minutě se pokoušel snížit Plodek, Salfický kryl. Liberecký útočník vybojoval pro svůj tým alespoň početní výhodu. Z té byla dokonce na minutu a pět vteřin dvojnásobná. V ní pálil již do téměř odkryté branky Jareš, Salfický se však na poslední chvíli stačil přemístit. Více šancí si hosté nevytvořili a Plzeň se celkem v pohodě ubránila. Liberec se ale pochopitelně snažil i nadále. Šance likvidoval s většími či menšími problémy Salfický nebo končily již u obránců. Velmi nebezepčná byla Nedorostova teč, která vyprášila plzeňskému brankáři betony.

V dalším oslabení ujížděl na Pince Bomersback, ale liberecký gólman měl k puku blíž, dojel ho, chtěl ho přikrýt, ale kotouč mu z pod lapačky vypadl. Ovšem ani jeden z domácích nedokázal toto zaváhání potrestat. Ve 48.minutě pálil Adamský, jeho bomba málem prorazila tvrzené sklo za brankou. V čase 48:58 ovšem domácí vyrobili chybu v obraně a Andrej Podkonický se v samostatném úniku nespletl - 2:1. A v následující přesilovce v čase 51:08 bylo vyrovnáno. Richard Jareš mířil naprosto přesně nad rameno Salfického - 2:2. V 58.minutě promarnil slibnou příležitost opět Bomersback, když prováhal správný okamžik ke střele. V 60.minutě přišla pro Plzeň další nepříjemná chvilka. Vlasák dostal trest ve hře za vražení na hrazení a indiány čekalo pětiminutové oslabení, které pokračovalo i v nastaveném čase.

Prodloužení se moc dlouho nehrálo. Po 34 vteřinách, v čase 60:34 překonal Salfického již podruhé Andrej Podkonický – 2:3.


Související články

Přijíždí Liberec, podaří se Plzni prolomit sérii nezdarů?

Preview

Chtěl jsem odejít s tím, že se urvou tři body, smutní Dušan Salfický

Ohlasy

Aktuálně na webu

Deváťáci v přípravě

Deváťáci v přípravě! Trenér Pejchar: Máme s kluky rozdělanou práci a je čas ji dokončit!

Dominik Pavlát #39

Mám jméno i číslo po Haškovi, jiná možnost ani nebyla, směje se Dominik Pavlát

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?