SPA-PLZ 4:1: Vše rozhodly přesilové hry

P l z e ň - Hokejisté HC Lasselsbergeru Plzeň jeli na Spartu odčinit špatný výkon z domácího utkání se Vsetínem. Přestože Plzeň odvedla v T-Mobile Areně lepší výkon, než proti Vsetínu, přesto si z Holešovic neodváží ani bod. Body po vítězství 4:1 bere Sparta. Jedinou branku hostů vstřelil David Pospíšil, který těsně před Břízou tečoval Dobroňovu střelu od modré čáry.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

4:1
1:0, 3:1, 0:0

Branky: 14. Jantovský (Chabada, Broš), 26. Vondráček (Eiselt, Vrbata), 29. Paroulek (Marek, Špilár), 37. Broš (Chabada, Jantovský) - 35. Pospíšil (Dobroň, Dvořák). Rozhodčí: Kolísek - Gebeuer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Bříza 10 min. - Nedoma 5 min. a do konce. Využití: 3:0. Diváci: 3682.

Bříza - Jan Hanzlík, Řezníček, Sloboda, Srdínko, Richter, Šrek - Jantovský, Broš, Chabada - Paroulek (36. Hromas) , Marek, Špilár - Vondráček, Eiselt, Vrbata

Barta - Posmyk, Nedoma, Dobroň, Jiří Hanzlík, Cartelli, Výborný, od 28. navíc Vaneček - Vostřák, Hurtaj, Andrašovský - Šaffer, Straka, Matějovský - Dvořák, Pospíšil, Sedlák

David Schlegel - Přestože Plzeň odvedla v T-Mobile Areně lepší výkon, než proti Vsetínu, přesto si z Holešovic neodváží ani bod. Body po vítězství 4:1 bere Sparta.

Utkání začalo velice opatrně, ani jeden z týmů se nepouštěl do bezhlavé ofenzívy. V 5. minutě byl vyloučen sparťanský bek Srdínko a plzeň si vypracovala první příležitost. Hurtaj pěkně přihrával před branku, ale Výborný na jeho pas nedosáhl. Přesilovku Plzně předčasně ukončilo vyloučení Josefa Straky. Během ní si vypracoval největší příležitost Jantovský, který po přihrávce Broše zpoza branky prověřil Libora Bartu. V 10. minutě ztratil puk Andrašovský a Richter se probil až před branku, ovšem neproměnil. O chvilku později se blýskl Barta, když vytěsnil Brošovu střelu, která mířila do pravého horního rohu. Na druhé straně zahrozil jen Vostřák. Na začátku 14. minuty se nepodařilo obranné dvojici Výborný - Cartelli pokrýt prostor před brankou a nekrytý Jiří Jantovský doklepl do sítě Chabadovu přihrávku. V závěru třetiny měl ještě šanci v pátek výjimečně plzeňský útočník Sedlák, ale Bříza máchnutím vyrazil puk těsně vedle.

Ve druhé třetině přidala Plzeň na důrazu, kterým vynikal zejména Dvořák, který věšel na mantinelech jednoho soupeře za druhým. Ovšem brankově se jí to dlouho nedařilo vyjádřit. Branky padaly na druhé straně. Ve 25. minutě ještě trefil Šrek tyč, o minutu později, o minutu později už Vondráček po Eiseltově přihrávce dotlačil bekhendem puk do sítě. Plzeňská obrana v tu chvíli měla time-out. Vzápětí si hezkou příležitost vypracoval aktivní Dvořák, který nejprve mantinelu zboural Vrbatu a pak tvrdě vypálil, ale Bříza byl pozorný. Při vyloučení Straky za sekání přidala Sparta třetí branku. Po Markově přihrávce si Paroulek položil Bartu a bekhendem zvýšil na 3:0. V polovině utkání nahradil Cartelliho obránce Vaněček, který se vyznamenal ve 34. minutě, kdy vložil hůl do přihrávky při nájezdu dvou sparťanů na jediného obránce. O minutu později Plzeň snížila. Od modré vystřelil Dobroň a David Pospíšil tečoval puk do sítě. Sparťané reklamovali faul na gólmana, ale branka byla podle opakovaného záběru regulérní. Ve 37. minutě byl vyloučen Nedoma na pět minut plus do konce utkání za faul na Marka. Hned na začátku přesilovky dostal Broš přihrávku od Chabady zpoza branky, Sedlák Broše neubránil a ten měl už lehkou práci. V závěru třetiny měli příležitost k dalšímu využití početní výhody Marek a Hanzlík, ale neuspěli. V samotném závěru pak oslabení ujížděli Straka s Andrašovským na jediného obránce, Straka volil střelu a trefil pouze řízu.

Ve třetí třetině Sparta zformovala obranu a předvedla několik hezkých akcí. Plzeňští několikrát zabouchali nesměle na sparťanská vrata, ale ke gólu nikdy nebylo moc blízko. Hezkým zpracováním tvrdé Dobroňovi polovysoké přihrávky se blýskl ve vzduchu Adam Šaffer, ale z akce nevytěžil ani nebezpečnou střelu. Ve 48. minutě Chabada sám před Bartou přestřelil, o minutu později pak Marek přihrával Špilárovi, jehož bombu vyrazil Barta nad sebe a puk dopadl na horní síťku jeho branky. V5 6. minutě se opřel do puku Marek Posmyk. Byla to sice nejtvrdší rána závěrečné třetiny, ale Bříza ji vyrazil. Když minul v poslední plzeňské šanci David Pospíšil, prohráli hokejisté Lasselsbergeru na Spartě 1:4.

Alois Hadamczik (trenér Sparty): "Až na menší výpadek ve druhé třetině jsme měli celé utkání pod kontrolou. Kombinačně i proměňováním šancí jsme splnili to, co jsme chtěli a předváděli jsme dobrý hokej."
Miroslav Přerost (asistent trenéra Plzně): "Dnes jsme na rozdíl od předešlých zápasů odehráli celkem dobré utkání. Bohužel jsme dostali tři branky v oslabení. Stále se nám nedaří dávat branky, což je ale už psychická záležitost."