PLZ - KLA 5:0 - Podařilo se!!!

P l z e ň - Zápas, ve kterém se rozhodovalo o osudu celé sezóny, končil za nadšeného aplausu vyprodaného plzeňského zimního stadionu. K vítězství nasměroval domácí hokejisty již v polovině první třetiny v dobré formě hrající Jaroslav Kracík. A protože bylo zřejmé, že Roman Málek nastoupil k zápasu s cílem neinkasovat, zařídil tak vítězný gól. Bojovné Kladno se ale nevzdalo tak lehce, hosty definitivně srazily dva rychlé direkty z kraje poslední části.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

5:0
1:0, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 10. Kracík (Špaňhel, Dvořák), 30. Nedoma (J. Straka), 43. Jindřich (Dobrovolný), 45. J. Straka (Paroulek), 51. Paroulek (Andrašovský, Dobrovolný)

Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček (Dobrovolný) - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Dvořák, Špaňhel, Kracík

Kopřiva - Zeman, Kasík, Sláma, Špelda, Čech, P. Hořava, Chatrnúch, Kruliš - Horna, Gardoň, Klimt - Bílek, Zajíc, Michal Havel - M. Hořava, Kalla, Procházka - Kysela, Pazourek, Jankových

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
9:02 Jaroslav Kracík Martin Špaňhel Michal Dvořák Kracík, Špaňhel, Dvořák , Krajíček, Nedoma Sláma, Špelda, Kysela, Pazourek, Jankových
29:03 Milan Nedoma Josef Straka Nedoma, Straka, Krajíček, Paroulek, Andrašovský Zeman, Kasík, Hořava M., Kalla, Procházka
42:29 Robert Jindřich Jiří Dobrovolný Jindřich, Dobrovolný, Paroulek, Straka J., Andrašovský Zeman, Kasík, Horna, Gardoň, Klimt
44:43 Josef Straka Martin Paroulek Straka J., Paroulek, Andrašovský, Dobroň, Jindřich Zeman, Kasík, Horna, Gardoň, Klimt
50:53 Martin Paroulek Dušan Andrašovský Jiří Dobrovolný Paroulek, Andrašovský, Dobrovolný, Straka J., Dobroň Zeman, Kasík, Horna, Gardoň, Klimt

Reportáž

Jan Skalák - Hala nacpaná k prasknutí od úvodního hvizdu hnala domácí hokejisty za úspěchem. I proto začal Lasselsberger aktivněji a častěji se prosazoval před mladého brankáře Kopřivu v brance Kladna. Ke gólu mohla domácím pomoci první přesilová hra už ve 2. minutě, ale plzeňští hráči se nedostali ani k pořádnému přesilovkovému zámku.

Postupem času začalo paradoxně mít více ze hry Kladno. Domácím fanouškům zatrnulo zejména na počátku 7. minuty, kdy Málek drahnou chvíli nevěděl, že jím vyražený touš se povaluje vedle jeho pravé nohy, jen několik decimetrů před brankovou čárou. Naštěstí se k němu dostala nejdříve domácí hokejka, kladenský Pazourek nebyl tak rychlý.

A mělo být ještě hůř. V polovině 8. minuty se po chybě v domácí rozehrávce řítil zprava na Romana Málka Josef Zajíc. Kapitán Rabatu neměl dostatečnou rychlost, ale přesto se odhodlal k blafáku. Málek v kritickém okamžiku odolal a umožnil tak Lasselsbergeru vstřelit úvodní branku zápasu. Třetí útok modrobílých vlétl do rozhozené obrany hostí a Martin Špaňhel chytrou přihrávkou zpoza klece našel volného JAROSLAVA KRACÍKA. Domácí mladík bezpřípravy vystřelil ke vzdálenější tyči a Kopřiva neměl nárok, 9:02 1:0!

Kladno inkasovaný gól nedeprimoval. Ba naopak. Ihned po vhazování zle sevřelo domácí hráče a Málek se měl co činit. Poradil si s pokusem od modré i s následnou dorážkou. Pak se hra vyrovnala a čekalo se na chybu.

Rabat se tlačil za vyrovnáním. Z kraje 15. minuty mu byl pořádně blízko! Explzeňský obránce Špelda ve službách Kladna bez váhání napálil přihrávku od hrazení na Málka, který měl zakrytý výhled. Puk prošel a trefil horní část hokejky domácího brankáře. Málek stihl jen rozhodit rukama...

Plzeňští odpověděli v 18. minutě Paroulkovým sólem přes půl kluziště. Hbité pravé křídlo už ale nemělo dostatek sil na přesné zakončení. V 19. minutě se znovu připomněl velmi dobře hrající třetí útok. Po kombinaci všech členů směřoval kotouč do branky a diváci již zvedali ruce nadšením... . Předčasně, kladenská obrana stačila nebezpečí zažehnat. Zbytek třetiny dohráli domácí v přesilové výhodě, ale branku hostí skoro neohrozili.

Do druhé části nastoupily oba týmy opět velmi koncentrovaně. Logicky tudíž na ledě dominovaly obrany a čekalo se na zaváhání. Rabat mohl vyrovnat nepříznivý stav v přesilové hře na počátku třetiny, ale domácí oslabení sehráli bezchybně a velmi obětavě. Úspěsná hra v početní nevýhodě Lasselsberger povzbudila. Domácí začali Kladenské přehrávat. Ve 28. minutě měl dobrou příležitost Michal Straka, ale kladenský bek mu při brejku dvou na jednoho znemožnil nahrát. Plzeňský centr musel střílet, klec ale netrefil.

Nemuselo ho to dlouho mrzet, protože o dvě minuty později explodovaly ochozy podruhé. Josef Straka se uvolnil na levé straně a tvrdou bombu namířil pouze do tyčky! Šťastným odrazem se kotouč dostal na hůl domácího obránce Milana Nedomy, který neměl problém trefil prázdnou klec, 29:03 2:0!

Hosty obdržená branka vybičovala k okamžitému náporu a přetížená domácí obrana musela faulovat. Rabatu se ale přesilovky vůbec nedařily, Plzeňští jim téměř nedovolili vystřelit. Ve 33. minutě se k překvapivé střele dostal Michal Dvořák, ale ve druhém dějství se už skóre neměnilo. A to ani po brejku Martina Výborného, který dlouho váhal se zakončením.

V posledním dílu napínavého zápasu muselo Kladno útočit, aby smazalo dvoubrankové manko. To otevřelo v obraně hostí mnohá okénka. Jedno z nich potrestal pohlednou individuální akcí Robert Jindřich. Přehnal se kolem zkoprnělého obránce, natlačil se před Kopřivu a krátkým bekhendovým blafákem trefil síť potřetí, 42:29 3:0!

Kladenští ihned po rozehrání mohli skórovat, ale Kyselovu dorážku od modré Roman Málek zastavil pravým betonem. Pak se zase děly věci v kladenském obranném pásmu. K velkému sólu se nadechl rychlonohý Paroulek, vylákal brankáře Kopřivu z klece a po obkroužení branky se chystal puk pohodlně zasunout. Trefil však pouze tyč! Odražený kotouč se dostal k Josefu Strakovi a v Plzni se křičelo v krátké době podruhé, 44:43 4:0!

Silně nepříznivý stav nikterak neotřásl kladenskou hrou. Hosté i nadále rychle bruslili a prali se alespoň o příznivý výsledek. Museli však zkousnout ještě jeden domácí bonbónek. Na konci strojově přesné kombinace prvního útoku stál Martin Paroulek a do odkryté klece pohodlně stanovil definitivní podobu výsledku, 50:53 5:0!

Zbytek střetnutí dohráli domácí v euforickém opojení, které několikrát přivedl na vrchol jistými zákroky brankář Málek. Po závěrečném hvizdu vypuklo na ledové ploše a tribunách nadšené šílenství, hráči s diváky dlouho oslavovali důležité vítězství. Plzeň se může těšit na čtvrtfinálové zápasy s hvězdnými Pardubicemi!

Miroslav Přerost (Plzeň): "Všichni jsme byli hodně nervózní, ale spíš tak nějak zdravě nabuzeni. Na zápas jsme se dobře připravili. Rozhodla už první třetina, v níž Roman Málek chytil několik šancí, mužstvo se uklidnilo a do druhé části šlo už s daleko větší jistotou, což se ještě více projevilo v závěrečné třetině."

Zdeněk Müller (Kladno): "Plzeň vyhrála zaslouženě. Byla po většinu zápasu lepší, důraznější, zejména v koncovce. My jsme hráli dobře jen první třetinu a to je málo. Nezbývá než domácím k postupu poblahopřát."