SF2: SPA - PLZ 4:3

SF2: SPA - PLZ 4:3 - Indiáni bojovali až do konce, obrat však nedokonali

Praha - Stav série Sparta - Plzeň 1:1. Západočeskému celku se nevydařil vstup do zápasu. Se Spartou dokonce prohrával již o čtyři branky, nakonec však dokázal utkání pořádně zdramatizovat a snížit na rozdíl jediné trefy. Ani to ale nestačilo, Pražané už si výhru pohlídali a srovnali stav série na 1:1.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

4:3
2:0, 2:2, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Přibyl (Hlinka), 8. Barinka (Hlaváč, Sabolič), 29. Pech (Kumstát, Forman), 32. Přibyl (Polášek) – 37. Johnson (Kratěna), 40. Kratěna (Sklenička, Kadlec), 47. Kracík (Jeřábek, Indrák). Rozhodčí: Hodek, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 645. Střely na branku: 35:34. Zblokované střely: 10:8. Hity: 26:24. Vhazování: 36:33. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Pöpperle – Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka (A), Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Forman, Pech, Kumstát (A) – Hamilton, Hlaváč, Sabolič – Procházka, Černoch, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.

Machovský (od 32. Polívka) – Kadlec (A), Jeřábek (A), Kudroč, Pulpán, Kubka, Sklenička, Moravčík – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Lev, Johnson – Hollweg, Přikryl, Hrňa – Suchý, Pitule, Poletín. Trenér: Michal Straka.

Filip Suchý 0 0 0 -1 0

Sparťané se ze středeční porážky rychle oklepali, už v šesté minutě využil Daniel Přibyl nedůrazu hostů na vlastní modré čáře, zmocnil se puku a precizním bekhendovým blafákem vyzrál na Machovského. Uběhla sotva minuta a domácí se radovali znovu – po návratu do sestavy se poprvé prosadil Michal Barinka. Na druhé straně měl ve 13. minutě šanci Kratěna a chvíli po něm Hrňa, Pöpperle ale zůstal v první třetině neprůstřelný.

Zajímavý vývoj pak měla i čtyřgólová druhá dvacetiminutovka. Ve 25. minutě zahrozili Pech a z protiútoku i Indrák, jejich chvíle ale ještě měla přijít. Právě domácí Lukáš Pech ve 29. minutě krátce po skončení početní výhody zvyšoval gólem na 3:0, Indrák na druhé straně o dvě minuty později mohl snížit díky trestnému střílení po faulu Švrčka.

Ve 31:01 to vypadalo, že už je po zápase. Daniel Přibyl totiž po obrovském závaru gólem na 4:0 vyhnal z plzeňské branky Machovského. Indiáni ale zbraně nesložili. Ve 37. minutě hosté získali 60vteřinovou dvojnásobnou přesilovku, kterou zužitkoval Nicholas Johnson. Za plzeňskou brankou krátce nato vypukla divácky atraktivní bitka mezi Formanem a Hollwegem a bláznivou třetinu nakonec zakončil druhý gól do sparťanské klece z hole exsparťana Ondřeje Kratěny.

I Sparta měla možnost přesilovky 5 na 3, a to na začátku třetí třetiny, na rozdíl od soupeři ji však nevyužila. Krátce poté ujel na Polívku Kudrna, a kdyby se trefil, nemuselo dojít k následnému velkému dramatu. Plzeňští zahrozili v 46. minutě, když Pöpperlemu po velkém závaru soupeře pomohla horní tyčka. Situaci zkoumal videorozhodčí a gól neuznal, v čase 46:15 už se ale hosté radovali po šťastném nahození Jaroslava Kracíka.

Plzeň ucítila šanci a vrhla všechno do útoku, z čehož pramenilo několik zajímavých šancí a také pár nebezpečných sparťanských úniků. Závěrečný finiš modrobílých nakonec vyšel naprázdno, nepomohla ani víc než dvouminutová power play.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Měli jsme dobrý nástup a vedli jsme. V závěru druhé třetiny jsme si to ale zkomplikovali, dostali jsme gól v oslabení tři na pět a poté vzápětí druhý po chybě při vlastní přesilovce. To byl klíčový moment, proč poslední třetina byla z naší strany hodně obranná. Kluci to ubojovali, i když jsme nebyli v jednoduché situaci. Vítězství si hodně cením.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Začali jsme přesně naopak než v úterý. V prvním zápase jsme vedli po první třetině 3:0, dnes jsme prohrávali. Byli jsme nedůslední. Před prvním gólem jsme propadli ve středním pásmu a bylo z toho přečíslení dva na jednoho, druhý gól po prohrané buly, třetí v přesilovce. Pak jsme ztratili puk v rozehrávce a dostali čtvrtý gól. Poté jsme ukázali morální sílu a zápas jsme ještě zdramatizovali. Stáhli jsme to na 4:3, ale bohužel už to nestačilo.