SF5: SPA - PLZ 6:1

SF5: SPA - PLZ 6:1 - Po pátém zápase je k finále stejně daleko

Plzeň - Nejhorší zápas letošních vyřazovacích bojů mají za sebou indiáni a v pátek budou před svým publikem odvracet mečbol. Hrubě se jim dnes nevyvedla druhá třetina a v pátek tak mají nejlepší příležitost odrazit se ode dna!

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

6:1
0:0, 4:1, 2:0

Branky a nahrávky: 29. Pech (Sabolič, Kumstát), 31. Hlinka (Polášek), 33. Hlinka (Forman), 40. Barinka (Pech, Forman), 46. Kudrna (Klimek), 47. Barinka (Klimek, Hamilton) – 22. Špaček (Kratěna, Presinger). Rozhodčí: Polák, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 14 913. Střely na branku: 42:27. Zblokované střely: 6:8. Hity: 24:15. Vhazování: 39:35. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

HC Sparta Praha

Pöpperle (Taylor) – Polášek, Piskáček, Barinka, Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Forman, Hlinka (C), Buchtele – Sabolič, Pech, Kumstát (A) – Hamilton, Klimek, Kudrna – Netík (A), Dragoun, Hlaváč – Černoch.

Machovský (47. Polívka) – Jeřábek, Moravčík, Kadlec (A), Špaček, Pulpán, Kubka, Sklenička – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Bližňák, Johnson – Lev, Preisinger, Svoboda – Hollweg, Přikryl, Poletín – Suchý.

Michal Špaček 1 0 1 0 0

Nasazení, důraz, hra do těla – všechny tyhle atributy mělo páté semifinále už od prvních minut. Vyrovnané utkání mohl už v sedmé minutě na stranu Plzně strhnout Kubalík, ale netrefil prázdnou branku. A Plzeň nevyužila ani první přesilovku v utkání, byť Spartu držela minutu a půl ve třetině. V 15. minutě vyslal do akci Hlinka Buchteleho, Machovský ho ale skvělým zákrokem vychytal.

V závěru třetiny se hra přelívala od jedné brance k druhé – v 18. minutě si velký tlak vytvořila Hlinkova formace, na druhé straně se do šance opět dostal Kubalík a Svoboda následně puk tečoval tak, že rozezvonil tyčku za Pöpperlem, kotouč v brance ale neskončil.

Obrana Sparty zaspala první vteřiny druhé dvacetiminutovky, ale první plzeňský útok zlikvidoval Pöpperle. Na střelu Michala Špačka z mezikruží ve 22. minutě už byl ale krátký – a Plzeň vedla 1:0. Za Spartu, která po inkasované brance ještě zesílila tlak, vyrovnal ve 29. minutě Lukáš Pech, kterému na centimetr přesně do jízdy přihrál Sabolič. A hned na to Sparta využila první přesilovku v utkání. Adam Polášek místo střely počkal, až se před ním položí dva plzeňští beci, a poslal puk na Jaroslava Hlinku. Ten se nemýlil a Sparta rázem vedla 2:1.

Jen o dvě minuty později si sparťanský kapitán najel z rohu a znovu propálil Machovského – 3:1 pro Spartu. V následné přesilovce se Plzeň neprosadila a naopak za Spartu mohl po návratu potrestaného Klimka zvýšit Buchtele, Machovský mu ale puk vypíchl. Tlak Sparty v závěru třetiny pak vyvrcholil faulem Johnsona a gólem na 4:1 – Michal Barinka šikovně usměrnil Pechovu střelu za záda gólmana Plzně.

Další útočné snažení Sparty zbrdilo hned v úvodu třetí třetiny vyloučení Buchteleho, na druhé straně ale ve 45. minutě putoval na trestnou Jeřábek a Andrej Kudrna poslal střelou pod břevno Spartu do vedení 5:1. A uběhlo jen 39 vteřin a Machovského prostřelil zpoza obránce i Michal Barinka.

Šestá branka vyhnala Machovského na střídačku – střídající Polívka už ale nemusel řešit větší závar, šly na něj pouhé tři střely. Sparta se již soustředila především na zajištění obrany.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "První třetina byla vyrovnaná. Bylo vidět, že obě mužstva si uvědomovala důležitost utkání. Ve druhé třetině měla za stavu 0:1 Plzeň ještě jednu velkou šanci, takže to bylo podobné jako v Plzni, kde jsme vedli 1:0 my a měli dvě tři tutové šance. Na kdyby se ale nehraje. Nám se podařilo vyrovnat a pak proměnit přesilové hry, které rozhodly."

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Sparta byla dnes lepším týmem, měla výborný pohyb, výborně kombinovala, dala tři góly z přesilovky. Zápas se rozhodl ve druhé třetině, přestože jsme šli do vedení 1:0. Pak jsme dostali laciný gól po chybě v obranném pásmu. Po třetině to bylo 4:1 a bylo rozhodnuto. Poté se zápas už jen dohrával."