PLZ - SPA 2:4

PLZ - SPA 2:4 - Škoda srdnatě bojovala, ale na Spartu nestačila

Plzeň - Plzeňští hokejisté zakončili svůj náročný čtyřboj na domácím ledě. Jejich soupeřem byl velice silný kalibr, na západ Čech přicestoval tým HC Sparta Praha. Duel byl dlouho vyrovnaný, ale nakonec se mohla radovat hostující Sparta.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:4
0:0, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 48. Lev (Kracík), 52. Lev (Jeřábek, Kracík) – 36. Kumstát (Eminger), 50. Čajkovský (Hlinka, Mikuš), 54. Netík (Polášek), 56. Hamilton (Cingel). Rozhodčí: Hradil, Hrubý – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 120. Střely na branku: 30:32. Zblokované střely: 5:16. Hity: 16:12. Vhazování: 40:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Polívka) – Chalupa, Jeřábek "C", Pulpán "A", Holý, Kubka, Sklenička – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson "A", Bližňák, Poletín – Suchý, Preisinger, Sýkora – Beran, Lev, Schleiss

HC Sparta Praha

Lukáš (Pöpperle) – Barinka "A", Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Mikliš – Buchtele, Klimek, Netík "A" – Kumstát, Hlinka "C", Sabolič – Kudrna, Cingel, Hamilton – Forman, Pech, Procházka – Havel

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 59 32 4 28 87,50 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beran 0 0 0 -1 0
Mário Bližňák 0 0 0 -2 2
Jan Holý 0 0 0 0 0
Lukáš Chalupa 0 0 0 -2 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Jakub Jeřábek 0 1 1 -2 0
Nicholas Johnson 0 0 0 -2 0
Jaroslav Kracík 0 2 2 0 0
Dominik Kubalík 0 0 0 0 2
Branislav Kubka 0 0 0 -1 0
Jakub Lev 2 0 2 -2 2
Michal Poletín 0 0 0 0 2
Miroslav Preisinger 0 0 0 0 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 0 0 0 -2 2
David Sklenička 0 0 0 -1 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Ján Sýkora 0 0 0 0 2

komentář

Zápas odšpuntoval svým nahozením Pulpán, které Lukáš neudržel, k jeho štěstí se však dorážka Preisingera neujala. Po chvilce to zkoušel povedenou střelou Kubalík, hostující gólman odolal. Za Spartu odpověděl tvrdou ranou Barinka, Machovský zasáhl ramenem. Za nedlouho poté vykombinovali Johnson s Poletínem šanci pro svého centra Bližňáka, jeho pokus však nebyl příliš povedený. Před první sirénou ale již zlobili Pražané. Forman si vybruslil do středu hřiště a zakončoval bekhendem, ovšem podobně jako po chvilce Buchtele s Mikušem svým dorážkami skórem nepohnul. Diváci si tak v HM Aréně museli na první branku utkání počkat do dalších částí.

Do prostřední části vstoupili lépe domácí. Johnson našel před brankou Bližňáka, proti kterému ale zasáhl Lukáš vyrážečkou. Na druhé straně nebezpečně dorážel Buchtele střelu Hemiltona, touše se však mezi tři tyče nevešel. Následně Kracík oslovil Kubalíka mezi kruhy, jeho pokus skončil v lapačce gólmana Sparty. Naprosto totožná situace se v polovině zápasu udála i na druhé straně, střílejícím byl Klimek. Nejblíže byl ke střeleckému zápisu tak Preisinger, který ovšem před poloprázdnou branku nedokázal využít povedené příhry Skleničky. V šestatřicáté minutě se již skóre měnilo. Petr Kumstát pláchl domácí obraně a zakončoval mezi betony Machovského, který sice puk lapil, ovšem dojíždějící Jeřábek jej i s černým nesmyslem nešťastně zatlačil do brány - 0:1! Domácí měli možnost vyrovnat těsně před přestávkou, ovšem Preisinger osamocený na brankovišti trefil pouze beton Lukáše.

Do poslední části vstoupil domácí ranou Skleničky, proti které Lukáš zasáhl vyrážečkou. Činit se ale musel i Machovský, kterého ihned po buly prověřil Mikuš. Po chvilce nic nevymýšlel Jakub Lev. Vlétl do útočného pásma, natáhl ke střele dva metry za modrou a trefil přesně do pravého růžku - 1:1! Sparta si ovšem ztracené vedení vzala poměrně brzy zpět. Mikuš přihrál na pravou stranu Hlinkovi, který si všiml najetého Michala Čakjkovského, jenž se z první trefil přesně k tyči - 1:2! I indiáni však našli brzkou odpověď. Jakub Lev se z první opřel do puku na levém kruhu a černý nesmysl si našel cestu za čáru mezi betony Lukáše - 2:2! Vzápětí se ve velké šanci zjevil Forman na pravém kruhu, Machovský předvedl skvělý zákrok betonem. Modrobílí si však varování nevzali k srdci a po chvilce našel ihned po buly na brankovišti osamoceného Tomáše Netíka Polášek a Sparta opět vedla - 3:2! Neuběhly ani dvě minuty a Cingel oslovil dlouhým pasem najetého Curtise Hamiltona, který se prosadil po kličce do forhendu mezi betony domácího brankáře - 2:4! Indiáni ještě zkusili v závěru hru v šesti, ale duel se jim již zvrátit nepodařilo a všechny body si tak z Plzně odvezla Sparta.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Viděli jsme vyrovnané utkání, dlouho se hrálo bez branek. Ve druhé části jsme možná byli trochu lepší, měli jsme i tlak, ale bohužel jsme třetinu po chybě prohráli. Ve třetí části jsme se dostali do hry, dvakrát jsme to dotáhli. Věřili jsme, že můžeme uhrát bod, ale pár minut před koncem jsme si to špatně rozebrali a oni nás potrestali. Poté jsme odvolali gólmana a chtěli jsme to ještě zdramatizovat.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Viděli jsme nadprůměrné utkání. Podali jsme dobrý, obětavý výkon, bylo tam dobré bruslení. Důležité bylo, že jsme vždy dokázali odpovědět na vyrovnání soupeře. Nakonec jsme uhájili zasloužené vítězství.