SF4: PLZ - SPA

SF4: PLZ - SPA 2:1 - Škodovka zvládla čtvrtý duel a je srovnáno!

Plzeň - Stav série Plzeň – Sparta 2:2 (7:3, 3:4, 2:4, 2:1). Nedělní podvečer se v Home Monitoring Aréně nesl v duchu čtvrtého semifinále, domácí indiáni se opět střetli s pražskou Spartou. Modrobílí sice po dvou třetinách prohrávali, ale v závěrečné části dokázali skóre díky gólům Indráka a Kratěny otočit a zvítězit!

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:1
0:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 41. Indrák (Moravčík), 50. Kratěna (Kadlec) – 35. Forman (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Hejduk, Hodek – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 8 236 (vyprodáno). Střely na branku: 35:42. Zblokované střely: 9:19. Hity: 21:19. Vhazování: 39:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Moravčík, Kadlec "A", Špaček, Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Svoboda, Preisinger, Lev – Poletín, Přikryl, Hollweg. Trenér: Michal Straka.

Pöpperle (Taylor) – Polášek, Piskáček, Barinka, Čajkovský, Mikuš, Švrček – Buchtele, Hlinka "C", Přibyl – Kumstát "A", Pech, Forman – Hlaváč, Dragoun, Netík "A" – Sabolič, Kudrna, Hamilton. Trenér: Josef Jandač.

Michal Špaček 0 0 0 0 2

Do sestavy Škody se vrátili slovenští forvardi Mário Bližňák s Miroslavem Preisingerem, modrobílým naopak chyběl Erik Hrňa. Začátek čtvrté semifinálové bitvy se podobal předchozímu duelu. Hrálo se opatrně, oba celky se snažily hrát zodpovědně z obrany, nevypustit jediný souboj a hlavně neudělat zbytečnou chybu. První vážnější akci si mohli připsat indiáni, to když se kapitán Plzně Ondřej Kratěna velice šikovně uvolnil po vyhraném vhazování, nahodil bekhendem touš na sparťanskou klec, tam už si ale brankář Pražanů Tomáš Pöpperle věděl rady. Sparta následně utrpěla citelnou ztrátu, do kabiny za podpory spoluhráčů totiž odjel nejproduktivnější hráč pražského celku Daniel Přibyl.

Hostující mužstvo poté hrálo první přesilovou hru, ve které Bližňák zlomil hůl, výhoda tak byla mírně zesílena. Do obrovské šance se dostal Jan Hlaváč, toho však skvěle vychytal gólman Matěj Machovský, jenž si poradil s dorážkami Buchteleho. Škodováci tuto nevýhodnou situaci ubránili, do šance se dokonce hnal Ryan Hollweg, který skvěle vypíchl puk na sparťanské modré čáře, leč beci ho včas dojeli a domácí forvard tak na Pöpperleho vyslal jen slabou střelu. I Západočeši poté měli k dispozici přesilovou hru, v závěru třetiny usedl na trestnou lavici Miroslav Forman. Domácí hokejistům se však početní výhoda vůbec nepovedla a do kabin se tak šlo po prvních dvaceti minutách za stavu 0:0.

Do prostřední periody vlétli domácí po hlavě a hned po několika sekundách od úvodního buly se do šance prodíral Dominik Kubalík, nakonec však svou akci nedokázal zakončit. O chvilku později našel Kratěna najetého Johnsona, s jehož bombou z levé strany si Pöpperle poradil. Poté zamířil na trestnou lavici Lev, ale domácí si přesto vytvořili šanci. V útočném pásmu se uvolnil Bližňák a s jeho pokusem měl hostující gólman potíže, neboť před brankou šikovně clonil Hollweg. I na druhé straně bylo k vidění drama, to když Machovský nepříliš přesvědčivě zasáhl proti pokusu Formana. První branka byla k vidění ve třicáté páté minutě.

Sparťanští hokejisté hráli další přesilovou hru, Moravčík nedokázal kotouč vyhodit z obranného pásma a hostující tým trestal. Kumstát se natlačil před domácí klec, udělal okolo brankoviště pořádný rozruch, čehož dokázal využít Miroslav Forman, jenž se dostal k touši a poslal ho neomylně za záda Machovského. O pár sekund později mohl zvýšit vedení Pražanů Tomáš Netík, proti jeho ráně se však blýskl gólman indiánů. Hráči v rudém poté přebrali iniciativu a měli další dobré příležitosti. Mezi kruhy se zjevil Polášek, rychle vypálil, nicméně další gól nepřidal. Na konci druhé třetiny se do útočného pásma prodral Indrák, předložil černý nesmysl Kubalíkovi, který zamířil těsně mimo. Po čtyřiceti minutách tak mohla být spokojenější Sparta.

Výtečný vstup do třetí části měli domácí indiáni, kterým se podařilo brzy vyrovnat. Moravčík se na modré čáře dokázal uvolnit, poté nahodil puk na branku Pöpperleho, kde ho šikovně tečoval Miroslav Indrák přesně mezi betony a bylo to 1:1. Obrátit vývoj utkání poté mohl Ryan Hollweg, který tečoval pas Pulpána, ale skvěle zasáhl betonem Pöpperle. Překlopit misky vah na strany Plzně se domácím povedlo deset minut před koncem základní hrací doby. Škodovka měla k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, tu ještě nevyužila, ale dokázala se prosadit v klasické přesilovce. Ondřej Kratěna dostal nabito od Kadlece a jeho výstavní projektil zapadl přesně pod břevno sparťanské klece, indiáni tedy vedli.

Sparta poté přidala na aktivitě, ale přibrzdilo ji zbytečné vyloučení Adama Poláška pět a půl minuty před koncem utkání. Přesilovku sice indiáni nevyužili, ale odkrojili další část zápasu, kdy si mohli hlídat své těžce získané vedení. Plzeňané nakonec těsný náskok uhájili, když zkušeně ubránili i konec utkání, kdy Sparta zkoušela hru v šesti bez brankáře. Za stavu 2:2 se tak tato parádní série stěhuje opět do hlavního města!

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Já souhlasím s Josefem Jandačem. Ve druhé třetině jsme hráli několik oslabení za sebou a prohrávali jsme. Rozhodla třetí třetina, kdy Sparta mohla jít hned na začátku do vedení 2:0, což bychom asi těžko otáčeli. Naštěstí to Machy výborně chytil, pak jsme vyrovnali a to nás nastartovalo. Ten zápas rozhodla přesilovka, v níž jsme dali na 2:1. Hrozně důležitá výhra, jsme zpátky ve hře.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Znovu to bylo bojovné utkání. Myslím si, že když jsme byli ve vedení, tak jsme měli šance to navýšit. Nakonec i to první střídání ve třetí třetině, jak jsme dostali gól, tak měl Míra Forman velkou šanci. Kdyby tam propadla, asi by to bylo jinak. Vzápětí se to ale dostalo k nám a bylo to 1:1. Pak rozhodla přesilovka soupeře. Bylo to bojovné, ve dvou třetinách jsme měli střeleckou převahu, ale nebyl tam patřičný důraz či šikovnost v zakončení. Série se tedy vrací k nám za stavu 2:2.