LIT-PLZ 5:2: Další porážka, tentokrát v Litvínově

M o s t - Lasselsbergeru se v přípravě nadále nedaří, další porážku utrpěl v Mostě s Chemopetrolem Litvínov. Ráz zápasu udaly góly Brandy a Hübla, po kterých domácí vedli v 8.minutě už 2:0. Branka Radka Matějovského ve 43. minutě znamenala už jen snížení na 4:1, minutu před koncem upravoval Josef Straka na konečných 5:2 pro domácí. Lasselsberger zatím ze šesti zápasů čtyři prohrál, remizoval se Spartou a porazil zatím jen prvoligovou Kadaň.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

5:2
2:0, 1:0, 2:2

Branky: 4.Branda, 8. Hübl (Klobouček), 33. Gombár (Branda, Bombic), 42. Havel (L. Řezníček), 51. Branda (Hübl, Gombár) - 43.Matějovský (Adamský), 59. J. Straka (Andrašovský). Rozhodčí: Turčan. Diváci: 200.

HC Verva Litvínov

Mařík - Veber, Skuhrovec, Ladislav Řezníček, Hranáč, Bombic, Klobouček, Marek Boháček - Hübl, Branda, Gombár - Havel, Říha, Balázs - Heinisch, Steiner, Sklenička - Ondřej Novák, Přeučil, Jiří Novák.

Duba - Klaus, Jindřich, Výtisk, Nedoma, Dobrovolný, Šrek, Cartelli - Adamský, Pospíšil, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Šaffer, M. Straka, Důras - Mrázek, Kracík, Havelka.

Oba týmy před začátkem utkání uctily minutou ticha památku mosteckého rodáka Ivana Hlinky. V sestavě Litvínova se objevil i plzeňský odchovanec Ondřej Steiner, jehož hráčská práva nyní patří Litvínovu a který se nyní uchází o angažmá v litvínovském klubu. Utkaly se dva týmy, kterým se zatím příliš nedaří. Litvínov v posledním zápase utrpěl debakl se Spartou 1:7, Plzeň zatím v přípravě porazila jen Kadaň.

Do utkání vstoupili mnohem lépe domácí. Ve 3. minutě byl vyloučen Klaus a velmi aktivní Daniel Branda se natlačil z pravé strany před Dubu. První šanci sice neproměnil, ale podruhé byl již plzeňský gólman bezmocný. Nejaktivnějším na ledě byl v těchto chvílích rozhodčí Turčan, jenž v krátkém sledu vyloučil Pospíšila, Hranáče a Mrázka. Zatímco Plzeň se nemohla dostat do tempa, Litvínovu kouskování hry nevadilo a při hře čtyři na čtyři vypálil od modré obránce Klobouček, trefil tyč a do odkryté branky dorazil puk do sítě Viktor Hübl. Symbolicky hned poté padla na led mlha hustá tak, že by se dala krájet. Rozhodčího Turčana to však nijak neovlivnilo a na trestnou lavici putovali postupně Balázs a Havel. Plzeň soupeře uzamkla, ale ke vstřelení branky je nutná střelba. Naopak v oslabení se přes obránce prosadil Sklenička, ale Duba mu pokus chytil. Při vyloučení Dobrovolného ohrozil plzeňskou branku Bombic. Když se pak hrálo celých 45 vteřin v plném počtu, putoval na trestnou Bombic. Nedoma v dobré pozici ohrozil Maříka, leč nepřekonal ho.

Ve druhé třetině se Plzeň příliš nezlepšila, hra alespoň dostala větší spád, protože se již tolik nevylučovalo. Hned ve 22. minutě byla hodně nebezpečná akce objevů loňské sezóny Říhy s Havlem. Při vyloučení Adamského se Plzeň ještě ubránila. Po jeho návratu se neprosadil Jiří Gombár. Ten si branku schovával až na 33. minutu, kdy zakončil akci Brandy s Bombicem. Z plzeňského mužstva ohrozili Maříka Důras s Výtiskem. Největší šanci hostů v zápase byl únik Andrašovského se Strakou, kteří najížděli na jediného obránce, Střelu Josefa Straky však litvínovský gólman vykopl levým betonem.

Hned na začátku třetí části vysunul typicky "řezníčkovským" způsobem Ladislav Řezníček Lukáše Havla, který v samostatném nájezdu nezaváhal. Plzeň se však nepoložila a v závěru 43. minuty po Adamského snaze dostal puk do sítě Radek Matějovský. Plzeň byla najednou daleko nebezpečnější, Výtisk se blýskl pěknou hrou do těla, pěknou akci předvedl Důras. V 51. minutě se však před brankou nešťastně srazili Cartelli s Dubou a Daniel Branda po Hüblově akci přidal pátou branku. V samostatném nájezdu pak neuspěl Adam Šaffer, po chybě Nedomy dostal stejnou příležitost Říha, ten však trefil břevno a dorážku zastavil na brankové čáře obětavě Nedoma, který tak napravil svou chybu. V závěru ještě nabídl Plzni přesilovku pět na tři její odchovanec Michal Mařík, který dostal v krátkém časovém sledu dva tresty za faul a zdržování hry. V 58. minutě nakonec korigoval skóre Josef Straka po přihrávce Andrašovského.

Miroslav Přerost (trenér Plzně): Hráli jsme dnes s velkým úsilím, ale trochu se trápíme. Trápíme se v napadání ve středním pásmu, v činnosti před brankou, kde nejsme schopni získat odražené puky. Na druhou stranu musím hráče pochválit za snahu. Musíme se s tím poprat a trochu se zlepšit. Poněkolikáté jsme neproměnili spoustu šancí a nevyvarovali jsme se řady zbytečných vyloučení na začátku zápasu. Musíme zapracovat i na tomhle. Co se týče posunutí extraligy, tak radost z toho určitě nemáme, protože celý náš systém přípravy směřoval k tomu, že budeme hrát první soutěžní zápas 10. září. Musíme tak trochu upravit termíny přípravných zápasů a přípravy. Na druhou stranu je to však pro všechny týmy stejné.