I přes prohru se tleskalo

Až zlepšeným výkonem ve druhé části zápasu si domácí tým vynutil v utkání s vedoucím mužstvem extraligy prodloužení. Sparta se na plzeňském ledě představila jako takticky vyzrálý a výborně bruslící tým, který vždy uhodil v pravou chvíli. Domácí se příliš utápěli v kombinaci a málo stříleli, což v jinak výborném a vyrovnané utkání rozhodlo. V domácím týmu podala výborný výkon dvojice Radek Duda Josef Straka, která byla z plzeňské strany u všeho podstatného, co se na ledě událo.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:4p
0:1, 1:1, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 40. J. Straka (Duda), 50. J. Straka (Výborný, Řezníček), 59. Duda (Sedlák) - 7. Chabada (Broš, Nedvěd), 30. Nedvěd (Kratěna, Chabada), 45. Jan Hanzlík (Kašpařík), 62. Broš (Kratěna). Rozhodčí: Souček - Šátava, Bláha. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8150

: Barta - Dobrovolný, Řezníček, Mazanec, Fiala, Výborný, Veber - Duda, J. Straka, Kracík - Topol, Krátoška, Brabenec - Koreis, M. Straka, Sedlák - Špindler, Voskár, Volák.

Bříza - Nedvěd, Srdínko, Ptáček, Jiruš, Hamr (21. Jan Hanzlík), Šrek - Kratěna, Broš, Chabada - Zelenka, J. Hlinka, Žemlička - Kašpařík, Sivek, Bělohlav.

Plzeň, s pěti juniory v základní sestavě, začala velice aktivně, výborně bruslila a tím od počátku dostala hosty pod tlak. Ti se pak jen stěží dostávali do středního pásma. Ve čtvrté minutě si šel za nedovolené bránění sednout na trestnou lavici Broš a Keramika měla možnost přesilové hry. Domácí se sice usadili v pásmu Sparty, ale divokými přihrávkami si nebyli schopni vytvořit žádné šance. V šesté minutě tak z ničeho nic uhodilo na druhé straně, když si Chabada nabruslil s pukem do pásma Keramiky a švihem překonal Bartu. V zápětí chyboval za vlastní brankou Bříza, ale Topolova přihrávka nikoho před brankou nenašla. Pražané se do útočení příliš netlačili, ale když už se dostali do pásma, tak hořelo. Přesně tak tomu bylo v minutě desáté, když Ptáčkova bomba přepadla přes Bartu a puk jen těsně minul levou tyčku domácí svatině. Ve třinácté minutě opět po sérii plzeňských příležitostí zahrozili hosté, když se po krásné kombinaci se Sivkem sám před Bartou zjevil Bělohlav, ale strážce plzeňské klece byl na místě. Obrovskou příležitost k vyrovnání měla Keramika na začátku čtrnácté minuty, kdy se jí naskytla více než minutová možnost přesilové hry pěti proti třem. Keramici však svojí šanci nevyužili, když první střelu na Břízu vyslali až na konci přesilovky. Poté hra ubrala na tempu a diváci si mohli vydechnout. Teprve minutu před první sirénou je zvedla ze sedadel rvačka mezi Dudou a Nedvědem. Do které se zapojil i Chabada se Sedlákem.

Na začátku druhé třetiny dostala Keramika opět možnost hrát přesilovku, ale naložila s ní jako s těmi předchozími. Navíc mohla i inkasovat, když nádhernou individuální akci Hlinky nezakončil Zelenka. To byl signál k náporu Sparty, která v této vázy ovládla vývoj utkání. Naštěstí pro Plzeň šance, které si vytvořila skončily na pozorném Bartovi. Plzeň se oklepala až v polovině druhé třetiny, když Michal Straka pronikl do útočného pásma posunul na Vebera, který však ve slibné šanci pálil jen do Břízy. Hned v zápětí však šel za katr Řezníček za hrubost a Sparta domácím předvedla jednoduchost přesilových her. Jaroslav Nedvěd nahodil puk na branku, Barta nic neviděl a puk skončil v síti – 0:2. Ve třicáté šesté minutě se individuálně prosazoval Josef Straka, dostal se až před Břízu, ten však výborně zakročil. Dvě minuty před druhou přestávkou putoval za katr Michal Straka a Sparta hrála přesilovou hru. Při té však chyboval na modré Nedvěd, puk se dostal k Dudovi, který nabruslil do pásma Sparty a naservíroval vynikající přihrávku Josefu Strakovi, který bekhendovým blafákem snížil na rozdíl jednoho gólu. Za tohoto stavu také obě mužstva odcházela do kabin.

Do třetí třetiny domácí trenéři zredukovali počet útoků na tři a posadili juniory Kracíka s Topolem. Jenže očekávaný nápor domácích se nekonal, naopak to byli opět hosté, kteří skórovali, když se bombou od modré trefil obránce Hanzlík. Avšak již o pár minut později si plzeňský stadion mohl zakřičet gól, když se při signalizované výhodě řítil sám na Břízu Josef Straka a opět bekhendovým blafákem nezaváhal.. Byla to pro něj již dvacátá čtvrtá branka v sezóně. Tato branka domácí povzbudila a rázem jich bylo plné kluziště. Jenže žádná ze šancí, kterou si Keramici vytvořili brankou neskončila. V padesáté sedmé minutě odešel na trestnou lavici sparťanský Hanzlík a domácí se na trvalo usadili v pásmu Sparty. Navíc o chvíli později se trenérský triumvirát domácích odhodlal k power-play. Branka visela v tu chvíli na vlásku, ale Bříza se překonával. Až teprve minutu a pět sekund před koncem si prodloužení vynutil Duda, který již v zoufalství nahodil puk z úhlu před branku, kde si jej Sparťané srazili do sítě.

V prodloužení pak domácí vsadili vše na útočnou kartu a nastupovali pouze s jedním obránce a třemi útočníky. Vítr z plachet jim však vzal Michal Broš, který zakončil rychlou akci Sparty tři na jednoho a rozhodl tak o třetí výhře Sparty nad Plzní v této sezóně.

Radek Kampf (Plzeň): "Cením si výkonu celého mužstva, které dokázalo třikrát dotáhnout vedení hostí a získat zasloužený bod, i když prodloužení prohrálo."

Pavel Hynek (Sparta): "Byl to oboustranně dobrý hokej před výbornou diváckou návštěvou. Předvedli jsme disciplinovaný výkon a s dvěma body jsme velice spokojeni."