Šarvátkami protkané utkání Tipsport Cupu

P l z e ň - Ve čtvrtfinálové skupině B Tipsport Cupu remizovali hokejisté Keramiky s pražskou Spartou po velmi nervózním průběhu 2:2. Diváci ve slušně zaplněné hale viděli napínavou podívanou, ve které muselo hned šest hráčů odejít po vzájemných potyčkách předčasně pod sprchy. I přes to se však bylo celé utkání na co dívat, když obě mužstva předváděla rychlý hokej plný kombinací, kterým chybělo jen přesnější zakončení. Ozdobou utkání pak byli oba brankáři Libor Barta a Petr Bříza.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:2

24. Sedlák, 35. Král – 6. Broš, 36. Kratěna

Barta – Chvojka, Řezníček, Mazanec, Vobořil, Výborný, Špelda, Dobrovolný, Kubeš – V.Král, Straka, Dvořák – Sedlák, Štefanka, Duda – Důras, Voskár, Koreis – Volák, Švík, Adamský

Bříza – Nedvěd, Srdínko, Ptáček, Hanzlík, Richter, Jiruš, Halinský – Kratěna, Broš, Tomajko – Zelenka, Martinec, Žemlička – Tomík, Leška, Špaňhel – Kašpařík, Branda, Havelka.

Utkání začali lépe Keramici, kteří se do svého soupeře pustili bez ostychu a hned z prvního útoku nebezpečně ohrožovali Břízu. Ten však ukázal, že i uprostřed léta má výbornou formu.

Ve 2. minutě dobře pálil od modré Vobořil, ale Bříza reflexivně puk vykopl. Poté měli domácí výhodu 46 sekund přesilovky 5 proti 3, ale i přes dobrý pohyb v pásmu soupeře nic kloudného nevymysleli. Naopak v 8. minutě využil zaváhání plzeňské obrany Broš a poslal Spartu do vedení. Poté hra i vinnou častého vylučování na obou stranách upadla do průměru, z kterého ji vyvedla až akce třetí sparťanské řady ze 14. minuty, kterou zakončoval Špaňhel, ale Barta předvedl vynikající rozštěp. Martin Špaňhel byl v centru dění i v 19. minutě, když si to v boxerském souboji rozdal s Josefem Řezníčkem, za což oba putovali bez kompromisu pod sprchy.

Ve druhém dějství pokračoval místy dost agresivní hokej, na což doplatila i dvojice Dvořák Nedvěd, která také putovala předčasně pod sprchy. Ještě předtím se však Keramice podařilo vyrovnat, když se ve 23. minutě po přihrávce Štefanky zpoza branky trefil Sedlák. Ve 26. minutě se nebezpečně před brankou Plzně prosazoval štírek Martinec, ale Barta situaci za pomoci brankové konstrukce vyřešil. V polovině utkání Sparta promarnila více než minutovou přesilovku 5 proti 3, a tak přišel o chvíli později zákonitě trest v podobě branky Václava Krále, který se nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou. Z vedení se však Keramika radovala jen 39 sekund, když při přesilovce chyboval Josef Straka a Kratěna ze sólového nájezdu propálil Bartu.

Úvod třetího dějství poznamenala série vyloučených, kterou zakončila boxerská vložka mezi Štefankou a Srdínkem, ze kterého vyšel vítězně domácí borec, což publikum ocenilo frenetickým potleskem. Obě mužstva měla ve třetí třetině výhodu přesilovky 5 proti 3, ale jelikož oba brankáři předváděli výborný výkon, na stavu utkání se již nic nezměnilo.