10 gólů a 129 trestných minut

Ve 48. kole Český Telecom extraligy byl na Slavii k viděný velmi zajímavý souboj dvou týmů bojujících o co nejvýhodnější pozici pro play-off. Rozhodčí Vokurka se snažil rozdělovat tresty rovnoměrně, ale už poměr střel 40:23 naznačuje, kdo se radoval z výhry. Slavia se na Plzeň bodově dotáhla a navíc má výhodu lepších vzájemných zápasů s keramiky.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

7:3
3:1, 0:1, 4:1

7. Kadlec (Štraub), 13. Míka (Steiner), 20. Štraub (Ujčík, Kadlec), 42. Tomica (Ujčík, Štraub), 42. Sup (Šaffer), 47. Ujčík (Štraub), 60. Šaffer (Steiner, Snopek) - 8. I. Vlček, 37. Dvořák (Mazanec), 44. Dvořák (Výborný). Rozhodčí: Vokurka - Guth, Rittich. Vyloučení: 12:15, navíc Beránek 5 min. a do konce utkání - Dvořák 2 x trest na 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 2526.

HC Slavia Praha

: Málek - Kadlec, Hejda, J. Novák, Klobouček, Martínek, Snopek, od 50. navíc F. Štefanka - Branda, Beránek (21. Jaroš), Hübl - Ujčík, Štraub, Tomica - Šaffer, Steiner, Sup - Matějovský, Míka, Antoš.

Barta - Kubeš, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Výborný, Veber, od 55. navíc Dobrovolný - Duda, J. Straka, Andrašovský - Voskár, Krátoška, Brabenec - Topol, Švík, Volák - Dvořák, M. Straka, Z. Sedlák.

Plzeň začala aktivněji, ale její útočné snahy brzdila nedisciplinovanost. Nejprve dostal Dvořák dvě minuty za nedovolené bránění a dvě za nedisciplinovanost, pak si šel na dvě minuty sednout Branda. Potom sice dostal Beránek trest na 5 minut + do konce utkání, ale v tu samou dobu rozhodčí vylučoval i na druhé straně (Sedlák), a tak se Slavii naskytla výhoda přesilové hry 4 na 3. Tu po chvíli využil Petr Kadlec přesnou střelou nahoru od modré čáry - 1:0. Za dvanáct sekund při hře 4 na 4 se na ledě objevil pátý hráč Slavie, takže možnost zahrát si ve čtyřech proti třem dostali Plzeňští. Ivan Vlček napodobil Kadlece a v osmé minutě vyrovnal střelou od modré skrz chumel clonících hráčů na 1:1! V 9. minutě se hostům naskytla výhoda hrát v pěti proti třem, ale tato převaha nebyla za 1:45 min. využita. Ve 13. minutě ujel Petr Míka, naznačil blafák do bekhendu a zasunul do odkryté části branky - 2:1. Tento gól domácí povzbudil, ale Barta zachránil svůj tým dvěma neuvěřitelnými zákroky. Potom se opět více vylučovalo než hrálo. Jednu z domácích přesilových her využil 12 sekund před první sirénou Štraub - 3:1.

Druhá třetina nebyla tak zajímavá jako ta první. V první polovině druhé dvacetiminutovky se především vylučovalo (dvakrát na obou stranách), ale velké šance přišly paradoxně až potom. Steiner trefil tyč a Matějovský nevyzrál na Bartu. Pak se opět vylučovalo na obou stranách. Ve 37. minutě se radovali plzeňští fanoušci, když Mazancovu střelu po ledě od modré přizvedl Michal Dvořák - 3:2. Za tohoto stavu se šlo podruhé do kabin.

Utkání rozhodla 42. minuta. Napřed zvýšil Marek Tomica na 4:2, když dorazil za záda bezmocného Barty svou vlastní střelu. O 23 sekund později přišla další chyba plzeňské obrany, Šaffer se Supem jeli dva na jednoho a druhý jmenovaný poslal Slavii do tříbrankového vedení. Ve 44. minutě ještě Dvořák snížil z úhlu na rozdíl dvou gólů, ale ve 47. opět chybovala defenzíva hostí, čehož využil Viktor Ujčík - 6:3. Od té chvíle už Slavia nepouštěla svého soupeře do šancí a sama nadále útočila. V 53. minutě pokazil dojem ze své hry Dvořák, který dostal trest do konce zápasu a jeho extempore zřejmě bude řešit disciplinární komise. Rozhodčí vyřešil situaci dvouminutovým trestem za sekání a dvěma pětiminutovými tresty s přídavky do konce utkání. Plzeň tak dohrávala ve čtyřech. V poslední minutě se ještě nechal vyloučit Sedlák a půl minuty před koncem utkání dal výsledku konečnou podobu Šaffer - 7:3.

O. Weissmann (Slavia): „Viděli jsme po přestávce velice dobrý hokej. Občas se na ledě jiskřilo, ale to k hokeji patří. Pokud je hra tvrdá a do těla, tak je to v pořádku. Chtěl bych hráčům poděkovat za dobrý výkon. Obě mužstva začala zostra, někdy to hraničilo s pravidly. Kluci se asi koukali na olympiádu, jak se hokej hraje."