Potupný debakl srovnal stav série

V nešťastné utkání s nepříjemným výsledkem se změnilo druhé vystoupení plzeňských hokejistů na ledě Vítkovic. Plzeň nedokázala navázat na předchozí dobrý výkon a od začátku zápasu tahala za kratší konec. Domácím se naopak dařilo vše, na co sáhli. Vítkovice dokázali využít tři přesilovky, skórovat v oslabení a navíc tvrdě trestat hrubé chyby Keramiků.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

9:1

2. Kaděra, 10. Výtisk (Jurečka, Kaděra), 16. Jurečka (Burger, Moravec), 26. Moravec (Burger, Melenovský), 28. Moravec (Burger), 32. Zápotočný (Jurečka), 37. Burger (Melenovský), 46. Jurečka (Melenovský, Selingr), 48. Irgl (Melenovský, Jurečka) - 59. Andrašovský (Dvořák, J. Straka). Rozhodčí: Minář, Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:9, navíc M. Straka (Plzeň) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6532. Stav série: 2:2.

HC Vítkovice Ridera

Trvaj (47. Falter) - Tesařík (26. Škuta), Philipp, Jurečka, Seman, Výtisk, Zápotočný, od 39. minuty navíc Chmelíř - Melenovský, Burger (41. Irgl), Moravec (41. Selingr) - I. Padělek, A. Padělek, Pavelek - Kaděra, Čermák, Stantien (29. M. Tomášek)

Barta (28. Hamrla) - Vobořil, Řezníček, Jiří Hanzlík, Výborný, Mazanec, Veber, do 29. minuty navíc Kubeš, Dobrovolný - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, M. Straka, Z. Sedlák - Volák, Voskár, Brabenec - od 29. minuty navíc Švík, Adamský.

Vítkovičtí hráči hned od počátku zápasu vlétli na svého soupeře a Keramici rázem nevěděli kam dřív skočit. Začali kupit chybu za chybou, což byl počátek jejich konce. Hned při prvním střídání se ve dvou šancích ocitl Moravec, ale Barta si dokázal s jeho pokusy poradit. Ve druhé minutě však již nestačil na Kaděrovu střelu zpoza kruhů, které předcházela špatná rozehrávka Milana Voláka. Plzeňáci se poprvé do pásma Vítkovic dostali až ve čtvrté minutě, když se ve dvou slibných šancích ocitl Radek Duda. S jeho tvrdými střelami si však bezpečně poradil vítkovický brankář Trvaj. Stejně úspěšně si vedl i při tvrdé střele Andrašovského o minutu později. V páté minutě se v utkání poprvé vylučovalo, když si za hru vysokou holí šel na trestnou lavici odpočinout Kaděra. Plzeň se po počátečných problémech usadila ve svém útočném pásmu, ale kromě jedné šance Michala Straky nic nevyprodukovala. V osmé minutě ihned po buly nebezpečně pálil Burger, ale Bartova lapačka byla na místě. V polovině první třetiny se proti pravidlům provinil Josef Straka a domácí dokázali nabídnutou početní výhodu využít. Od modré čáry pálil mimo branku Jurečka, puk se odrazil od plexiskla přímo k Výtiskovi, který z voleje přidal druhou branku. Plzeň v té době byla velmi pasivní, dobře hrající domácí jí vůbec k ničemu nepouštěli. Navíc ve třinácté minutě se jim naskytla možnost přesilovky pěti proti třem, kterou sehráli výborně. Bránící trojice Keramiků nevěděla kam dřív skočit a brzy se unavila. Toho využil obránceJurečka, který svoji první brankou v play-off upravil stav na rozdíl tří branek po první třetině.

Druhou třetinu opět začali lépe Vítkovice. Ve dvaadvacáté minutě se řítil sám na Bartu Čermák, ale naštěstí pro Plzeň v rozhodujícím momentu upadl. O chvíli později se v dobré pozici ocitl Kaděra, ale minul branku. Uhodilo až ve čtvrté minutě druhé třetiny, když se po ukázkové akci prvního útoku Vítkovic trefil David Moravec. O tři minuty později si šel na trestnou lavici sednout Michal Straka a domácí dokázali využít třetí přesilovku v utkání, když se na dvakrát prosadil před brankou opět Moravec. To už bylo moc i na Libora Bartu, který po této brance Vítkovic s chutí přepustil své místo Hamrlovi. V polovině druhé třetiny hráli Keramici přesilovku čtyřech proti třem, ale nevymysleli nic kloudného. Navíc ihned po návratu Zápotočného na led inkasovali právě z jeho hole šestou branku. Sedmou branku pak přidal tři minuty před druhou sirénou po akci dvojice Melenovský Moravec, Jiří Burger.

Do třetí třetiny již vstoupila obě mužstva se snahou utkání co nejrychleji dohrát. Domácí trenér Hadamczik navíc stáhnul ze sestavy Moravce s Burgerem a dal tak příležitost i dalším hráčům ze střídačky. To samé využili i plzeňští trenéři, takže do hry naskočili všichni hráči, kteří do Vítkovic přijeli. Domácí i tak přidali další dvě branky a od potupné desítky zachránil plzeňské jen brankář Hamrla. Keramikům se podařilo zkorigovat zápas až v poslední minutě zápasu, když se v přesilovce pěti proti třem trefil Dušan Andrašovský

Alois Hadamczik (Vítkovice): "Utkání jsme zvádli výborně. Skvěle zahráli naši obránci, což je jenom dobře vzhledem k dalším zápasům, které nás čekají."

Richard Farda (Plzeň): "Vítkovice vyhráli zaslouženě. Nám se utkání vůbec nepovedlo. Hned při prvním střídání jsme mohli dostat dvě branky. Dále už to jen pokračovalo."