Po nezdaru v Mladé Boleslavi zavítaly další kroky mladých pušek na sever Čech, kde se střetly s Bílými Tygry. Bohužel ani tentokrát z toho nebyly žádné body pro plzeňské mužstvo.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

7:4
1:2, 2:1, 4:1

Branky a nahrávky: 19. Huňor (Rybář, Starý), 23. Gajda (Nezbeda, Leden), 37. Nezbeda (Hladík, Leden), 44. Jenčovský (Pavlík), 53. Zajíček (Nezbeda), 58. Gajda, 60. Leden (Zajíček) – 5. Slanina (M. Soukup), 15. Kopic (Málát), 27. Malát (Slanina), 46. Malát (Vajner, Houdek).
Průběh utkání: 0:0, 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 7:4.

Rozhodčí: Jaroš – Lučan, Kurtin

7:3
1:1
3:0
34:54
68

Král (Vopravil) – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Kovář, Hladík, Culek – Leden, Nezbeda (C), Pavlík (A), Kříž, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda, Huňor

Vondraš (Němeček) – Houdek, Dlouhý, Hamšík, Vajner, Jánský, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Korčák, Malát, Dvořák, Slanina (A), Marcel, Soukup, Pešek, Holý, Ženíšek

Adam Ženíšek 0 0 0 -1 0

Do dnešního zápasu od první minuty nastoupil brankář Vondraš a ten byl hned v úvodu zasypán několika střelami, puk za svá záda ale nepustil. Naopak Škodovka využila v páté minutě svou první přesilovou hru a pod Ještědem šla do vedení. Na pravém kruhu napřáhl Jan Slanina a trefil se přesně pod horní tyčku. Na druhé straně se ve velké šanci ocitl liberecký Leden, který ale minul branku, poté co se snažil střílet na vzdálenější tyč. Následně dostali indiáni k dispozici další početní výhodu, tu sice nevyužili, leč již při rovnovážném stavu přece jen hosté druhou branku vstřelili. Střelu Maláta Král vyrazil pouze k volnému Marku Kopicovi, který poslal puk přesně k pravé tyči. Stejný hráč nedlouho poté minul prázdnou domácí klec a jeho zaváhání Severočeši těsně před přestávkou potrestali. Jan Huňor se ocitl po špatném plzeňském střídání sám před brankou a dal zápasu nový náboj. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda o jednu branku.

Domácím se zkraje druhé třetiny hned povedlo skóre dorovnat. Leden po vyhraném vhazování nahrál Nezbedovi, který vystřelil a odražený puk před brankou dorazil za bezmocného Vondraše Petr Gajda. Hosté odpověděli střelou Adama Ženíška, který napálil puk z ostrého úhlu, Král byl připraven. V minutě následující už si ale Plzeňané vzali ztracené vedení zpět. Sebastián Malát se dostal do úniku, kličkou vylákal domácího brankáře z branky, aby záhy poslal puk do opuštěné klece. Hezký hokejový moment. Liberec mohl opět srovnat po rychlém přečíslení dvou na jednoho, Vondraš plzeňské mužstvo podržel. Nicméně před odchodem do šaten se přece jen skóre ještě jednou změnilo. Severočeši nahodili puk do pásma, z velkého úhlu následně vystřelil Lukáš Nezbeda a hostujícímu gólmanovi propadl kotouč do sítě. Krátce před přestávkou mohli domácí jít dokonce do vedení, leč Leden ze samostatného úniku Vondraše nepřekonal.

Co se nepovedlo ve druhé třetině, zvládl Liberec ve čtvrté minutě třetí periody. Škoda podcenila rozehrávku, k puku se dostal Pavlík, jehož střelu dorazil do sítě Mikuláš Jenčovský. Liberec otočil skóre a poprvé v zápase vedl. Vedení Bílých Tygrů ale trvalo nakonec pouhé dvě minuty. Domácí brankář zůstal ležet mimo své brankoviště, puku se zmocnil Sebastián Malát a pohotovou dorážkou opět srovnal účty. Střelec čtvrté branky domácího celku se mohl poté opět prosadit, leč trefil pouze boční síť. Ve druhé polovině třetí dvacetiminutovky dostala Škodovka další výhodu v podobě přesilové hry, jenomže nakonec to byli sami domácí, kteří se dokázali prosadit. Ve vlastním oslabení ujel Lukáš Nezbeda, ten na Vondraše ještě nevyzrál, jeho práci ale dokončil Jakub Zajíček. Čas pro hosty pomalu utíkal, v závěru to Škodovka zkusila v šesti, leč vyrovnat se ji už nepovedlo. Naopak sama ještě dvakrát inkasovala do prázdné brány. Nejprve opuštěnou klec trefil Petr Gajda a v poslední minutě dal výsledku definitivní podobu Matěj Leden. Inidáni prohráli i druhý zápas na tripu, tentokrát v Liberci 7:4.

Richard Lobo (HC Bílí Tygři Liberec): „V minulém utkání jsme byli kousek od výhry a v tomto jsme to zvládli. Jsme rádi, že i když jsme měli oslabený tým jsme schopní hrát s kýmkoli. Je příjemné porazit tým, který je na vrcholu tabulky. Musí to pro nás být motivace k další práci, je to pro nás obrovský závazek.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „První polovina zápasu byla z naší strany dobrá. Do třetí třetiny to bylo vyrovnané, ale fatálními chybami zkušených obránců jsme se připravili o body.