JUN: PLZ - LIB 8:1

Junioři ulovili Tygry!

Mladí indiáni po vysokém vítězství v Praze na Slavii nadělovali i dnes, jejich řádění odnesl Liberec.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

8:1
0:0, 4:0, 4:1

Branky a nahrávky: 28. Beránek (Houdek), 30. Vajner, 32. Dvořák (Malák, Kopic), 40. Beránek (Pešek), 44. Ženíšek (Vajner), 48. Hodinář (Pešek), 58. Houdek (Beránek, Pešek), 59. Dáňa (Dvořák) – 44. Měchura. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1.

vyloučení
5:4
Využití
3:0
V Oslabení
1:0

HC Škoda Plzeň

Němeček (Korytar) – Houdek, Malák, Hodinář, Pánek, Moravec, Vajner, Adamec, Kopic, Kvasnička, Dvořák, Ženíšek, Dáňa, Korčák, Kaiser, Kuchárik, Pešek, Beníšek, Beránek.

Bílí Tygři Liberec

Vopravil (Krátký) – Kollert, Dvořák, Patzelt, Rybář, Culek, Starý, Gajda, Měchura, Cikhart, Zajíček, Nezbeda, Jenčovský, Leder, Putz, Plos, Vzhlídko.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Jako první se do kotouče v utkání opřel Malák, od modré pořádně vyprášil betony Vopravila. Před něj se po chvilce protlačil i Adamec, avšak ani on puk za čáru nedostal. Vše mohl potrestat osamocený Plos na levém kruhu, vyznamenal se však i Němeček. Indiáni poté ustáli dvě přesilové hry soupeře a málem sami udeřili, když se z mezikruží náramně do puku opřel Adamec, muž s maskou Tygrů zakročil vyrážečkou.

Prostřední dějství načal přes obránce Jenčovský, ani on skórem nepohnul. To se povedlo až Jiřímu Beránkovi, který se protáhl mezi dvěma protihráči až před svatyni Tygrů. Za nedlouho poté navíc napřáhl Stanislav Vajner a krásnou střelou otřenou o brankovou konstrukci navýšil náskok svých barev. Ani to stále nebylo vše. Adam Dvořák využil pobídky Maláka a Plzeň šla do trháku během necelých pěti minut. Vrátit do hry mohl své barvy z úniku Cikhart, avšak na Němečka si zakončením mezi betony nepřišel. Nevedlo se ani Lederovi, který obdržel příhru zpoza branky před ní. A tak povedenou třetinu završili Západočeši, když dvanáct vteřin před sirénou přidal svůj druhý gól v utkání Jiří Beránek.

V poslední části indiáni rychle využili početní výhodu, když se na modré neunáhlil Vajner, napřáhl ke střele, ale oslovil u pravé tyče volného Adama Ženíška, který měl již snadnou úlohu. Poté se dočkali čestného úspěchu také Tygři, když ranou otřenou o tyč zavěsil Adam Měchura. Další oslabení Liberce znamenalo další úspěch domácích. Ti ostřelovali Vopravila ze všech stran, až vše završil dorážkou Jan Hodinář. Následně se do úniku dostal Kvasnička, našel mezírku mezi betony brankáře soupeře, avšak kotouč zamířil těsně mimo. Gólů jako trpaslíků tak zařídil až Matěj Houdek, jenž udeřil další přesilovkovou dorážkou. Definitivní tečku za utkáním udělal Josef Dáňa, který v oslabení v situaci dva na jednoho trefil ideálně bližší horní růžek.

Plzeň tak v tomto týdnu přehrála Slavii s Tygry při skóre 16:4!

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Máme nyní hodně zápasů, takže chceme do hry dostat prvky, kterými se chceme prezentovat v sezóně. Dlouho se nehrálo, je to poznat. Ač se to přes dvě poslední dvě vysoké výhry nezdá, je tam strašně moc věcí, které potřebujeme zlepšit. Nechci být ale negativní, byl tam celá řada věcí dobrých. Chci pouze říct, že práce bude stále a stále dokola hodně, navíc se musíme přizpůsobit věcem, které budou vycházet z A týmu. Hodně věcí se tak musíme naučit a hlavně zůstat nohama na zemi.“