JUN: PLZ-LIB 4:2

Junioři pokračují na vítězné vlně!

Další vítězství slaví mladé pušky. V odvetě dokázaly porazit Liberec a udržet si náskok na prvním místě tabulky

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

4:2
2:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 10. Eremiáš (Hamšík, Korčák), 20. Ženíšek (Kopic, Pánek), 26. Dvořák (Hamšík, Adamec), 50. Eremiáš (Kopic) – 4. Rybář, 16. Jenčovský. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2.

Rozhodčí: Sýkora, Němec – Malý, Sedláček.

3:3
1:0
37:20
43

Němeček (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, D. Soukup, Dvořák, Marcel, M. Soukup, Malát, Ženíšek, Dáňa.

Vopravil (Krátký) – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Hladík, Meisel, Culek – Leden, Nezbeda, Cikhart, Pavlík, Vyhlídko, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Adam Ženíšek 1 0 1 1 0

Úvod třetiny zvládl lépe Liberec. První střelecký pokus vyslal Leden. Pak si Bílí Tygři vytvořili tlak a Václav Rybář otevřel skóre. Na to dostal na druhé straně Soukup přihrávku přímo před branku, ale zasáhl jen betony hostujícího brankáře. Potom střela Duschka minula plzeňskou svatyni. Za chvíli indiáni srovnali krok. Do vedení je dostal po souhře s Hamšíkem Adam Eremiáš. Poté rozvlnil síťku za Němečkem Matěj Jenčovský. Plzeňští v poslední minutě srovnali, z levého kruhu prostřelil Vopravila Adam Ženíšek.

Ve druhé třetině první zahrozil Adamec, ale jeho pokus skončil v ochranné síti. Pak Hamšíkovu střelu vyrazil liberecký brankář. Za chvíli se nepovedla Plzni rozehrávka a kotouč skončil před brankou na hokejce Ledna, naštěstí o něm Němeček věděl. Do vedení indiány dostal Adam Dvořák, ten poslal puk za Vopravila po souhře s Hamšíkem a Adamcem. Následně Ženíšek pálil do betonů hostujícího brankáře. Na to Kvasnička nahrával před bránu Adamcovi, ale ani on strážce liberecké svatyně nepřekvapil.

Ve třetí třetině zastavil kotouč liberecký obránce, a tak se Malátova přihrávka Kopicovi v gólovou šanci neproměnila. Poté Kopic přihrával Adamovi Eremiášovi a ten Vopravila propálil. Následoval Houdkův pokus, nicméně branku minul. Pak pálil Dolhý a puk skončil v lapačce gólmana hostů. Nakonec ještě Malák trefil tyčku, ale skóre se již neměnilo.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dneska to byl takový juniorský hokej, hodně živelné, bylo to rychlé z obou dvou stran. Soupeř hrál hodně aktivně, my se také snažíme tak hrát, takže to bylo někdy i na úkor kvality z obou dvou stran. Bylo tam hodně nepřesností, ale ten zápas měl svoji kvalitu. Bylo to vidět, že se střetly dva týmy ze špičky tabulky, i když teď samozřejmě ještě na obou stranách pár hráčů, kteří potom do té nadstavby tu kvalitu ještě zvednou, chybí, ale dobrý zápas, jsme rádi za tři body.“